Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal: Wijnaldum heeft gewoon niet geleverd

Van Gaal: Wijnaldum heeft gewoon niet geleverd

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Georginio Wijnaldum maar om één reden niet opgeroepen voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal in de Nations League. "Hij heeft niet geleverd", zei de bondscoach tijdens zijn eerste persconferentie in aanloop naar de duels met België, Wales, Polen en opnieuw Wales.

Wijnaldum is de reserveaanvoerder van Oranje en maakte 26 doelpunten in 86 interlands. Maar de middenvelder kreeg het afgelopen seizoen weinig speeltijd bij Paris Saint-Germain. "Ik heb dat ook gelezen in de media. Maar dat heeft er allemaal niets mee te maken", zei Van Gaal. "Het gaat om vorm. We hebben zes kwalificatieduels gespeeld en hij speelde er vijf. Ik heb hem drie keer gewisseld. Dat zegt genoeg."

"Ik vind dat je fit moet zijn bij het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Ik moet de beste spelers uitnodigen, anders val ik door de mand bij al die andere spelers. Het Nederlands elftal is geen revalidatiecentrum. Georginio heeft door al die problemen bij PSG niet de vorm gehaald die hij kan halen. Als dat wel lukt, komt hij er weer bij. Ik ben een liefhebber. Ik heb via facetime contact met hem gehad. Ik wilde zijn reactie zien. Ik vind het logisch dat hij boos of teleurgesteld is. Dat zou ieder mens zijn."

Principes

"Ik heb Georginio tegen al mijn principes in meegenomen naar het WK van 2014 terwijl hij geblesseerd was", vervolgde Van Gaal. "Wie moest er wijken? Van der Vaart, die ging niet mee. Ik zie wel wat in Georginio. Hij heeft nu nog meer ervaring dan toen. Hij zit kennelijk in een situatie waar hij niet mee kan omgaan."

Van Gaal verkiest Guus Til voorlopig boven Wijnaldum. "Ik heb een team gemaakt en spelers zoals Til zijn daar heel belangrijk in", zei de bondscoach. "Til heeft altijd geleverd, op de training en in wedstrijden. Het gaat er niet alleen om dat je fantastisch vrolijk en leuk bent als je speelt, maar ook als je niet speelt. Wijnaldum heeft niet geleverd. En niemand krijgt een 10-rittenkaart voor Oranje. Louis van Gaal heeft hem niet voor niets steeds gewisseld. Ik wissel niemand die goed speelt. Alleen als hij er om vraagt, misschien."

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Groningen en PEC Zwolle op besneeuwd veld in Euroborg

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.

6 uur geleden
Voetbalsters PEC Zwolle boeken monsterzege op Ajax

ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.

10 uur geleden
RB Leipzig blijft naaste belager Bayern na zege op Bremen

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.

10 uur geleden
AS Roma na zege bij Cremonese koploper in Serie A

CREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.

10 uur geleden
Groningen-PEC Zwolle stilgelegd vanwege te glad veld

GRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.

10 uur geleden
Berrettini zet Italië in finale Davis Cup op 1-0 tegen Spanje

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.

10 uur geleden
Telstar na gelijkspel tegen Utrecht op laatste plaats Eredivisie

VELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.

10 uur geleden