Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal: Wijnaldum heeft gewoon niet geleverd

Van Gaal: Wijnaldum heeft gewoon niet geleverd

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Georginio Wijnaldum maar om één reden niet opgeroepen voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal in de Nations League. "Hij heeft niet geleverd", zei de bondscoach tijdens zijn eerste persconferentie in aanloop naar de duels met België, Wales, Polen en opnieuw Wales.

Wijnaldum is de reserveaanvoerder van Oranje en maakte 26 doelpunten in 86 interlands. Maar de middenvelder kreeg het afgelopen seizoen weinig speeltijd bij Paris Saint-Germain. "Ik heb dat ook gelezen in de media. Maar dat heeft er allemaal niets mee te maken", zei Van Gaal. "Het gaat om vorm. We hebben zes kwalificatieduels gespeeld en hij speelde er vijf. Ik heb hem drie keer gewisseld. Dat zegt genoeg."

"Ik vind dat je fit moet zijn bij het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Ik moet de beste spelers uitnodigen, anders val ik door de mand bij al die andere spelers. Het Nederlands elftal is geen revalidatiecentrum. Georginio heeft door al die problemen bij PSG niet de vorm gehaald die hij kan halen. Als dat wel lukt, komt hij er weer bij. Ik ben een liefhebber. Ik heb via facetime contact met hem gehad. Ik wilde zijn reactie zien. Ik vind het logisch dat hij boos of teleurgesteld is. Dat zou ieder mens zijn."

Principes

"Ik heb Georginio tegen al mijn principes in meegenomen naar het WK van 2014 terwijl hij geblesseerd was", vervolgde Van Gaal. "Wie moest er wijken? Van der Vaart, die ging niet mee. Ik zie wel wat in Georginio. Hij heeft nu nog meer ervaring dan toen. Hij zit kennelijk in een situatie waar hij niet mee kan omgaan."

Van Gaal verkiest Guus Til voorlopig boven Wijnaldum. "Ik heb een team gemaakt en spelers zoals Til zijn daar heel belangrijk in", zei de bondscoach. "Til heeft altijd geleverd, op de training en in wedstrijden. Het gaat er niet alleen om dat je fantastisch vrolijk en leuk bent als je speelt, maar ook als je niet speelt. Wijnaldum heeft niet geleverd. En niemand krijgt een 10-rittenkaart voor Oranje. Louis van Gaal heeft hem niet voor niets steeds gewisseld. Ik wissel niemand die goed speelt. Alleen als hij er om vraagt, misschien."

Meer uit Voetbal

Oud-Feyenoorder Wellenreuther meteen geblesseerd bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.

25 minuten geleden
Media: Mancini opnieuw bondscoach van voetballers Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.

59 minuten geleden
Rodri mist na rugoperatie start van seizoen met Manchester City

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri mist de start van het seizoen met Manchester City. De 30-jarige Spaanse middenvelder heeft een kleine rugoperatie ondergaan, meldt de Engelse club.

1 uur geleden
Doelman Scherpen naar gepromoveerd Ipswich Town

IPSWICH (ANP) - Kjell Scherpen keept komend seizoen in de Premier League. Het gepromoveerde Ipswich Town neemt de 26-jarige Nederlander over van de Belgische club Union. Scherpen ondertekent een contract voor vier jaar.

1 uur geleden
Ajax haalt Belgische voetbalster Kees van Leicester City

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Belgische voetbalster Sari Kees vastgelegd. De 25-jarige verdedigster komt transfervrij over van Leicester City en tekent een contract tot de zomer van 2029.

1 uur geleden
Spelregelorganisatie: rood Embolo tegen Argentinië onterecht

ZÜRICH (ANP/DPA) - Zwitserland is in de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Argentinië benadeeld. Dat is de conclusie van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die dinsdag aangeeft dat de videoscheidsrechter (VAR) niet had moeten ingrijpen voordat de Zwitserse international Breel Embolo een rode kaart kreeg.

3 uur geleden
Middenvelder Proper verruilt NEC voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dirk Proper speelt vanaf dit voetbalseizoen voor sc Heerenveen. De Friezen nemen de 24-jarige middenvelder over van NEC. Proper ondertekent een contract voor vier jaar bij zijn nieuwe werkgever.

3 uur geleden