Van Gaal: Wijnaldum heeft gewoon niet geleverd
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Georginio Wijnaldum maar om één reden niet opgeroepen voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal in de Nations League. "Hij heeft niet geleverd", zei de bondscoach tijdens zijn eerste persconferentie in aanloop naar de duels met België, Wales, Polen en opnieuw Wales.
Wijnaldum is de reserveaanvoerder van Oranje en maakte 26 doelpunten in 86 interlands. Maar de middenvelder kreeg het afgelopen seizoen weinig speeltijd bij Paris Saint-Germain. "Ik heb dat ook gelezen in de media. Maar dat heeft er allemaal niets mee te maken", zei Van Gaal. "Het gaat om vorm. We hebben zes kwalificatieduels gespeeld en hij speelde er vijf. Ik heb hem drie keer gewisseld. Dat zegt genoeg."
"Ik vind dat je fit moet zijn bij het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Ik moet de beste spelers uitnodigen, anders val ik door de mand bij al die andere spelers. Het Nederlands elftal is geen revalidatiecentrum. Georginio heeft door al die problemen bij PSG niet de vorm gehaald die hij kan halen. Als dat wel lukt, komt hij er weer bij. Ik ben een liefhebber. Ik heb via facetime contact met hem gehad. Ik wilde zijn reactie zien. Ik vind het logisch dat hij boos of teleurgesteld is. Dat zou ieder mens zijn."
Principes
"Ik heb Georginio tegen al mijn principes in meegenomen naar het WK van 2014 terwijl hij geblesseerd was", vervolgde Van Gaal. "Wie moest er wijken? Van der Vaart, die ging niet mee. Ik zie wel wat in Georginio. Hij heeft nu nog meer ervaring dan toen. Hij zit kennelijk in een situatie waar hij niet mee kan omgaan."
Van Gaal verkiest Guus Til voorlopig boven Wijnaldum. "Ik heb een team gemaakt en spelers zoals Til zijn daar heel belangrijk in", zei de bondscoach. "Til heeft altijd geleverd, op de training en in wedstrijden. Het gaat er niet alleen om dat je fantastisch vrolijk en leuk bent als je speelt, maar ook als je niet speelt. Wijnaldum heeft niet geleverd. En niemand krijgt een 10-rittenkaart voor Oranje. Louis van Gaal heeft hem niet voor niets steeds gewisseld. Ik wissel niemand die goed speelt. Alleen als hij er om vraagt, misschien."
Meer uit Voetbal
BERN (ANP/RTR) - Granit Xhaka en Breel Embolo zijn weer welkom bij de Zwitserse nationale ploeg. Dat meldt de Zwitserse voetbalbond (SFV) dinsdag na afronding van onderzoek naar het gebruik van vervalste coronavaccinatiebewijzen. Aanvaller Embolo werd eind vorige maand om die reden uit de Zwitserse selectie gezet.
26 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van Paris Saint-Germain is in Doha geopereerd aan de kruisband van zijn rechterknie. De Champions League-winnaar meldde dat de ingreep succesvol is verlopen.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
19 uur geleden