Van Gaal: Wijnaldum heeft gewoon niet geleverd
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Georginio Wijnaldum maar om één reden niet opgeroepen voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal in de Nations League. "Hij heeft niet geleverd", zei de bondscoach tijdens zijn eerste persconferentie in aanloop naar de duels met België, Wales, Polen en opnieuw Wales.
Wijnaldum is de reserveaanvoerder van Oranje en maakte 26 doelpunten in 86 interlands. Maar de middenvelder kreeg het afgelopen seizoen weinig speeltijd bij Paris Saint-Germain. "Ik heb dat ook gelezen in de media. Maar dat heeft er allemaal niets mee te maken", zei Van Gaal. "Het gaat om vorm. We hebben zes kwalificatieduels gespeeld en hij speelde er vijf. Ik heb hem drie keer gewisseld. Dat zegt genoeg."
"Ik vind dat je fit moet zijn bij het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Ik moet de beste spelers uitnodigen, anders val ik door de mand bij al die andere spelers. Het Nederlands elftal is geen revalidatiecentrum. Georginio heeft door al die problemen bij PSG niet de vorm gehaald die hij kan halen. Als dat wel lukt, komt hij er weer bij. Ik ben een liefhebber. Ik heb via facetime contact met hem gehad. Ik wilde zijn reactie zien. Ik vind het logisch dat hij boos of teleurgesteld is. Dat zou ieder mens zijn."
Principes
"Ik heb Georginio tegen al mijn principes in meegenomen naar het WK van 2014 terwijl hij geblesseerd was", vervolgde Van Gaal. "Wie moest er wijken? Van der Vaart, die ging niet mee. Ik zie wel wat in Georginio. Hij heeft nu nog meer ervaring dan toen. Hij zit kennelijk in een situatie waar hij niet mee kan omgaan."
Van Gaal verkiest Guus Til voorlopig boven Wijnaldum. "Ik heb een team gemaakt en spelers zoals Til zijn daar heel belangrijk in", zei de bondscoach. "Til heeft altijd geleverd, op de training en in wedstrijden. Het gaat er niet alleen om dat je fantastisch vrolijk en leuk bent als je speelt, maar ook als je niet speelt. Wijnaldum heeft niet geleverd. En niemand krijgt een 10-rittenkaart voor Oranje. Louis van Gaal heeft hem niet voor niets steeds gewisseld. Ik wissel niemand die goed speelt. Alleen als hij er om vraagt, misschien."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
11 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
12 uur geleden