Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers

Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal vindt dat het aantal voetbalwedstrijden snel naar beneden moet. Gebeurt dat niet, dan gaat dat ten koste van de fysieke gesteldheid van de spelers. "De voetballer staat nu op de laatste plaats en die moet op de eerste plaats staan", aldus Van Gaal in zijn vooruitblik op de oefeninterland van dinsdag tegen Duitsland.

Van Gaal trainde maandag 20 tot 25 minuten op het systeem dat hij tegen Duitsland hanteert. "Dat doe ik normaal gesproken langer. Er zijn wel pijntjes. Deze spelers zijn overbelast, vind ik", zei de bondscoach. "Het probleem is dat deze spelers zoveel wedstrijden achter elkaar hebben gespeeld. Ze raken vermoeid en het herstel duurt langer."

De bondscoach vindt dat bonden creatiever moeten zijn met competitie-indelingen. "Dat is wel rigoureus, maar daar moet het wel naartoe", zei Van Gaal, die opnieuw aangaf geen fan te zijn van de Conference League. "De UEFA gaat nog even een derde kampioenschap organiseren. Van de 'Jut en Jul-competitie'. En dan staan er opeens vier Nederlandse clubs in de achtste finales. Ja, logisch. Alles wordt bevestigd wat ik gezegd heb. Maar ik word wel te schande gezet dat ik het 'Jut en Jul' noem. In de laatste fase van het toernooi is het niet meer 'Jut en Jul', in de eerste fase wel. De spelers moeten al die wedstrijden spelen. Dat moet je helemaal niet willen."

IJshockeywereld

Van Gaal noemt de ijshockeywereld als voorbeeld van hoe het eventueel zou moeten. "Groep C, groep B, groep A. Dat is toch niet zo moeilijk? Maar ja, het kost geld hè?"

De bondscoach heeft zelf bewust niet in een commissie van de UEFA of FIFA gezeten. "Met mijn curriculum zou dat eigenlijk wel moeten. Maar ze luisteren niet."

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

7 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

9 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

11 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

13 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

14 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

16 uur geleden