Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal vindt dat het aantal voetbalwedstrijden snel naar beneden moet. Gebeurt dat niet, dan gaat dat ten koste van de fysieke gesteldheid van de spelers. "De voetballer staat nu op de laatste plaats en die moet op de eerste plaats staan", aldus Van Gaal in zijn vooruitblik op de oefeninterland van dinsdag tegen Duitsland.
Van Gaal trainde maandag 20 tot 25 minuten op het systeem dat hij tegen Duitsland hanteert. "Dat doe ik normaal gesproken langer. Er zijn wel pijntjes. Deze spelers zijn overbelast, vind ik", zei de bondscoach. "Het probleem is dat deze spelers zoveel wedstrijden achter elkaar hebben gespeeld. Ze raken vermoeid en het herstel duurt langer."
De bondscoach vindt dat bonden creatiever moeten zijn met competitie-indelingen. "Dat is wel rigoureus, maar daar moet het wel naartoe", zei Van Gaal, die opnieuw aangaf geen fan te zijn van de Conference League. "De UEFA gaat nog even een derde kampioenschap organiseren. Van de 'Jut en Jul-competitie'. En dan staan er opeens vier Nederlandse clubs in de achtste finales. Ja, logisch. Alles wordt bevestigd wat ik gezegd heb. Maar ik word wel te schande gezet dat ik het 'Jut en Jul' noem. In de laatste fase van het toernooi is het niet meer 'Jut en Jul', in de eerste fase wel. De spelers moeten al die wedstrijden spelen. Dat moet je helemaal niet willen."
IJshockeywereld
Van Gaal noemt de ijshockeywereld als voorbeeld van hoe het eventueel zou moeten. "Groep C, groep B, groep A. Dat is toch niet zo moeilijk? Maar ja, het kost geld hè?"
De bondscoach heeft zelf bewust niet in een commissie van de UEFA of FIFA gezeten. "Met mijn curriculum zou dat eigenlijk wel moeten. Maar ze luisteren niet."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari blijft toveren voor PSV. De spelmaker had met twee fraaie doelpunten een groot aandeel in de eenvoudige zege van de kampioen op Fortuna Sittard (5-2). Hij scoorde zondag drie keer in de topper tegen Feyenoord in De Kuip (2-3).
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner staat in de halve finale van het masterstoernooi van Parijs. De als tweede geplaatste Italiaan versloeg Ben Shelton in de kwartfinale : 6-3 6-3. De Amerikaan was als vijfde geplaatst.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verwacht in 2027 te beginnen met de uitbreiding van het Philips Stadion met minimaal 10.000 plekken. Tijdens de verbouwing, die naar verwachting drie jaar duurt, denken de Eindhovenaren in het stadion te kunnen blijven voetballen. Dat meldt de landskampioen in een persbericht.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint met Guus Til in de spits aan het thuisduel met Fortuna Sittard. Hij krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die op de bank zit als de wedstrijd om 20.00 uur in het Philips Stadion begint.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Feyenoord speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de tweede ronde van de KNVB-beker. Beide clubs werden tijdens de loting aan elkaar gekoppeld.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC kan de komende maanden geen beroep doen op Youssef El Kachati. De 25-jarige spits heeft donderdag een polsblessure opgelopen in het gewonnen bekerduel met Rijnsburgse Boys (2-3).
9 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Champions League-finale lijkt in 2028 opnieuw te worden gespeeld in de Allianz Arena van Bayern München. Geen enkel ander stadion heeft zich voor de deadline van eerder deze maand gemeld als geschikte kandidaat, meldt de Europese voetbalbond UEFA. De Champions League-finale van dit jaar tussen Paris Saint-Germain en Internazionale (5-0) was ook al in München.
10 uur geleden