Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers

Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal vindt dat het aantal voetbalwedstrijden snel naar beneden moet. Gebeurt dat niet, dan gaat dat ten koste van de fysieke gesteldheid van de spelers. "De voetballer staat nu op de laatste plaats en die moet op de eerste plaats staan", aldus Van Gaal in zijn vooruitblik op de oefeninterland van dinsdag tegen Duitsland.

Van Gaal trainde maandag 20 tot 25 minuten op het systeem dat hij tegen Duitsland hanteert. "Dat doe ik normaal gesproken langer. Er zijn wel pijntjes. Deze spelers zijn overbelast, vind ik", zei de bondscoach. "Het probleem is dat deze spelers zoveel wedstrijden achter elkaar hebben gespeeld. Ze raken vermoeid en het herstel duurt langer."

De bondscoach vindt dat bonden creatiever moeten zijn met competitie-indelingen. "Dat is wel rigoureus, maar daar moet het wel naartoe", zei Van Gaal, die opnieuw aangaf geen fan te zijn van de Conference League. "De UEFA gaat nog even een derde kampioenschap organiseren. Van de 'Jut en Jul-competitie'. En dan staan er opeens vier Nederlandse clubs in de achtste finales. Ja, logisch. Alles wordt bevestigd wat ik gezegd heb. Maar ik word wel te schande gezet dat ik het 'Jut en Jul' noem. In de laatste fase van het toernooi is het niet meer 'Jut en Jul', in de eerste fase wel. De spelers moeten al die wedstrijden spelen. Dat moet je helemaal niet willen."

IJshockeywereld

Van Gaal noemt de ijshockeywereld als voorbeeld van hoe het eventueel zou moeten. "Groep C, groep B, groep A. Dat is toch niet zo moeilijk? Maar ja, het kost geld hè?"

De bondscoach heeft zelf bewust niet in een commissie van de UEFA of FIFA gezeten. "Met mijn curriculum zou dat eigenlijk wel moeten. Maar ze luisteren niet."

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

1 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

5 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

15 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

15 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

18 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

21 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

21 uur geleden