Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers

Van Gaal waarschuwt voor overbelasting bij spelers

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal vindt dat het aantal voetbalwedstrijden snel naar beneden moet. Gebeurt dat niet, dan gaat dat ten koste van de fysieke gesteldheid van de spelers. "De voetballer staat nu op de laatste plaats en die moet op de eerste plaats staan", aldus Van Gaal in zijn vooruitblik op de oefeninterland van dinsdag tegen Duitsland.

Van Gaal trainde maandag 20 tot 25 minuten op het systeem dat hij tegen Duitsland hanteert. "Dat doe ik normaal gesproken langer. Er zijn wel pijntjes. Deze spelers zijn overbelast, vind ik", zei de bondscoach. "Het probleem is dat deze spelers zoveel wedstrijden achter elkaar hebben gespeeld. Ze raken vermoeid en het herstel duurt langer."

De bondscoach vindt dat bonden creatiever moeten zijn met competitie-indelingen. "Dat is wel rigoureus, maar daar moet het wel naartoe", zei Van Gaal, die opnieuw aangaf geen fan te zijn van de Conference League. "De UEFA gaat nog even een derde kampioenschap organiseren. Van de 'Jut en Jul-competitie'. En dan staan er opeens vier Nederlandse clubs in de achtste finales. Ja, logisch. Alles wordt bevestigd wat ik gezegd heb. Maar ik word wel te schande gezet dat ik het 'Jut en Jul' noem. In de laatste fase van het toernooi is het niet meer 'Jut en Jul', in de eerste fase wel. De spelers moeten al die wedstrijden spelen. Dat moet je helemaal niet willen."

IJshockeywereld

Van Gaal noemt de ijshockeywereld als voorbeeld van hoe het eventueel zou moeten. "Groep C, groep B, groep A. Dat is toch niet zo moeilijk? Maar ja, het kost geld hè?"

De bondscoach heeft zelf bewust niet in een commissie van de UEFA of FIFA gezeten. "Met mijn curriculum zou dat eigenlijk wel moeten. Maar ze luisteren niet."

Meer uit Voetbal

Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

2 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

3 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

3 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

4 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

5 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

5 uur geleden