Van Gaal vond eerste helft 'top' maar 'verval te groot'
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal betitelde na het oefenduel met Denemarken (4-2) de eerste helft als "top". Volgens Van Gaal "was het verval in de tweede helft echter te groot".
"Zeker in de eerste helft was het echt een hele goede uitvoering", zei Van Gaal voor de camera van de NOS. "We hadden zes open kansen en maakten daaruit drie doelpunten. Terwijl zij maar een halve kans kregen."
Van Gaal liet keeper Mark Flekken debuteren. De doelman van Freiburg kwam bij de 1-1 van Jannik Vestergaard niet uit zijn doel na een voorzet en zag de verdediger raak koppen. Volgens Van Gaal viel Flekken weinig te verwijten.
Duitsland volgende tegenstander
"Ik heb het niet als een fout gezien, moet ik eerlijk zeggen. Maar ik moet de beelden nog bekijken. Ik denk dat hij er niet zo gemakkelijk bij kon, het was een pass naar de tweede paal", aldus Van Gaal.
Dinsdag is Duitsland de volgende tegenstander. De coach is niet van plan veel wijzigingen door te voeren, zo maakte hij duidelijk. "Ik wil helemaal niet zoveel wisselen, behalve als het de spuigaten uitloopt en ik er niet zo vrolijk van word. Het is niet zo makkelijk voor Memphis om twee wedstrijden achter elkaar te spelen met deze intensiteit."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
5 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
20 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
21 uur geleden