Van Gaal vond eerste helft 'top' maar 'verval te groot'
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal betitelde na het oefenduel met Denemarken (4-2) de eerste helft als "top". Volgens Van Gaal "was het verval in de tweede helft echter te groot".
"Zeker in de eerste helft was het echt een hele goede uitvoering", zei Van Gaal voor de camera van de NOS. "We hadden zes open kansen en maakten daaruit drie doelpunten. Terwijl zij maar een halve kans kregen."
Van Gaal liet keeper Mark Flekken debuteren. De doelman van Freiburg kwam bij de 1-1 van Jannik Vestergaard niet uit zijn doel na een voorzet en zag de verdediger raak koppen. Volgens Van Gaal viel Flekken weinig te verwijten.
Duitsland volgende tegenstander
"Ik heb het niet als een fout gezien, moet ik eerlijk zeggen. Maar ik moet de beelden nog bekijken. Ik denk dat hij er niet zo gemakkelijk bij kon, het was een pass naar de tweede paal", aldus Van Gaal.
Dinsdag is Duitsland de volgende tegenstander. De coach is niet van plan veel wijzigingen door te voeren, zo maakte hij duidelijk. "Ik wil helemaal niet zoveel wisselen, behalve als het de spuigaten uitloopt en ik er niet zo vrolijk van word. Het is niet zo makkelijk voor Memphis om twee wedstrijden achter elkaar te spelen met deze intensiteit."
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.
7 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
14 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
21 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
23 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
1 dag geleden