Van Gaal vond eerste helft 'top' maar 'verval te groot'
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal betitelde na het oefenduel met Denemarken (4-2) de eerste helft als "top". Volgens Van Gaal "was het verval in de tweede helft echter te groot".
"Zeker in de eerste helft was het echt een hele goede uitvoering", zei Van Gaal voor de camera van de NOS. "We hadden zes open kansen en maakten daaruit drie doelpunten. Terwijl zij maar een halve kans kregen."
Van Gaal liet keeper Mark Flekken debuteren. De doelman van Freiburg kwam bij de 1-1 van Jannik Vestergaard niet uit zijn doel na een voorzet en zag de verdediger raak koppen. Volgens Van Gaal viel Flekken weinig te verwijten.
Duitsland volgende tegenstander
"Ik heb het niet als een fout gezien, moet ik eerlijk zeggen. Maar ik moet de beelden nog bekijken. Ik denk dat hij er niet zo gemakkelijk bij kon, het was een pass naar de tweede paal", aldus Van Gaal.
Dinsdag is Duitsland de volgende tegenstander. De coach is niet van plan veel wijzigingen door te voeren, zo maakte hij duidelijk. "Ik wil helemaal niet zoveel wisselen, behalve als het de spuigaten uitloopt en ik er niet zo vrolijk van word. Het is niet zo makkelijk voor Memphis om twee wedstrijden achter elkaar te spelen met deze intensiteit."
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).
24 minuten geledenZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
7 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
14 uur geleden