Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal vindt het niet erg dat Depay zijn voorkeur uitspreekt

Van Gaal vindt het niet erg dat Depay zijn voorkeur uitspreekt

DOHA (ANP) - Louis van Gaal vindt het geen probleem dat Memphis Depay heeft gezegd dat hij het liefst met Steven Bergwijn een aanvalsduo vormt bij het Nederlands elftal, met Cody Gakpo daar vlak achter. "Jullie hebben een geweldige band met mijn spelers", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor de achtste finale van zaterdag tegen de Verenigde Staten op het WK. "Dan kan het gebeuren dat hij zijn mening geeft. Of het verstandig is, dat is een tweede. Iedereen mag zijn eigen mening hebben. Zeker in Nederland."

Van Gaal wilde niet zeggen of hij de wens van Depay gaat vervullen. Hij is ook tevreden over de manier waarop Davy Klaassen als aanvallende middenvelder in de groepswedstrijden heeft gespeeld. Klaassen scoorde als invaller tegen Senegal en bereidde twee treffers van Cody Gakpo voor in de wedstrijden tegen Ecuador en Qatar. Bergwijn verscheen aan de aftrap van de eerste twee duels op het WK met Senegal en Ecuador. Hij bleef tegen Qatar op de bank.

Na de overwinning op Qatar gingen de spelers van Oranje in een kring op het veld staan. Depay nam het woord, op een manier die Arjen Robben dat vaak deed op het WK van 2014 in Brazilië. "Misschien heeft Memphis het wel overgenomen van Arjen", reageerde Van Gaal. "Dat zou best kunnen, want hij is erbij geweest in 2014. Ik juich dat alleen maar toe, als spelers dit soort acties doen."

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

2 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

2 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

2 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

3 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

3 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

6 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

7 uur geleden