Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal viert zijn rentree bij Oranje op een pijnlijke datum

Van Gaal viert zijn rentree bij Oranje op een pijnlijke datum

ZEIST (ANP) - Op de dag af 20 jaar na de meest pijnlijke nederlaag uit zijn trainersloopbaan, begint Louis van Gaal in het Ullevaal-stadion van Oslo aan zijn derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. De opdracht voor de inmiddels 70-jarige oefenmeester is duidelijk. Hij moet het Nederlands elftal naar het WK in Qatar brengen.

Zo'n afgang als op 1 september 2001 op Lansdowne Road kan het bijna niet worden in Noorwegen. Daar stond Van Gaal, in een kolkend stadion met uitzinnige Ieren. Zijn spelers, uitkomend voor topclubs als FC Barcelona, Manchester United, Chelsea en Arsenal, hadden zojuist verloren door een treffer van Jason McAteer (1-0). Weg WK in Japan en Zuid-Korea. Het was voorbij.

Noorwegen heeft met Erling Haaland ook een potentiële beul van Oranje rondlopen. "Een heel bijzondere speler", zei Van Gaal over de spits die in drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund alweer drie doelpunten en drie assists heeft geleverd. Maar de opvolger van Frank de Boer heeft alle vertrouwen in Virgil van Dijk en Stefan de Vrij.

Noorwegen

Noorwegen is nog geen vaste gast op WK's en EK's, maar zo slecht als op 1 november 1972 zijn ze allang niet meer. Het werd maar liefst 9-0 in De Kuip. Johan Neeskens maakte er drie. Johan Cruijff en Willy Brokamp troffen tweemaal doel. Ook Piet Keizer en en Theo de Jong droegen bij aan het schuttersfestijn.

Martin Ødegaard (Arsenal) kennen we nog van zijn periode bij Heerenveen en Vitesse. Marten Thorsby (Sampdoria) en Alexander Sørloth (Trabzonspor) speelden voor Heerenveen en FC Groningen. Bondscoach Stale Solbakken heeft zo veel keuze dat hij Fredrik Midtsjø (AZ) en Fredrik Aursnes (Feyenoord) niet nodig heeft. Ook Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) en Sondre Tronstad (Vitesse) zijn niet opgeroepen. Marcus Holmgren Pedersen, de nieuwe rechtsback van Feyenoord, debuteert mogelijk tegen Oranje.

Drie aanvallers

Veel internationals van het Nederlands elftal hebben aangeven dat ze het liefst met drie aanvallers voetballen. Van Gaal is een trainer die luistert naar zijn spelers, maar twijfelt ook of het klassieke systeem met buitenspelers wel de beste speelwijze voor Oranje is. Hij heeft slechts twee trainingen om zijn ploeg op de clash met de Noren voor te bereiden.

De afloop van het duel met Noorwegen zal veel zeggen over de kansen voor Oranje op deelname aan het WK van eind volgend jaar in Qatar. Zo goed staat Nederland er niet voor, met een achterstand van 1 punt op Turkije en evenveel punten als de Noorwegen en Montenegro, dat zaterdag naar Eindhoven komt. Drie dagen later is Turkije te gast in Amsterdam. Alleen de poulewinnaar kwalificeert zich rechtstreeks, de nummer 2 wacht lastige play-offs.

Van Gaal heeft voor het belangrijke drieluik vooral naar speeltijd gekeken. Hij wapperde vrijdag tijdens de presentatie van zijn selectie vrolijk met een lijstje waarop stond hoeveel minuten zijn spelers in actie waren gekomen. Zijn internationals snakken naar duidelijkheid, zegt hij. En de bondscoach wil aan een team bouwen, dat net als op het WK van 2014 onder zijn leiding kan verrassen. Hoewel hij zich eerst nog moet kwalificeren is zijn doel duidelijk. "Ik wil wereldkampioen worden", zei hij.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

30 minuten geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

32 minuten geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

3 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

5 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

7 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

8 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

9 uur geleden