Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal viert zijn rentree bij Oranje op een pijnlijke datum

Van Gaal viert zijn rentree bij Oranje op een pijnlijke datum

ZEIST (ANP) - Op de dag af 20 jaar na de meest pijnlijke nederlaag uit zijn trainersloopbaan, begint Louis van Gaal in het Ullevaal-stadion van Oslo aan zijn derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. De opdracht voor de inmiddels 70-jarige oefenmeester is duidelijk. Hij moet het Nederlands elftal naar het WK in Qatar brengen.

Zo'n afgang als op 1 september 2001 op Lansdowne Road kan het bijna niet worden in Noorwegen. Daar stond Van Gaal, in een kolkend stadion met uitzinnige Ieren. Zijn spelers, uitkomend voor topclubs als FC Barcelona, Manchester United, Chelsea en Arsenal, hadden zojuist verloren door een treffer van Jason McAteer (1-0). Weg WK in Japan en Zuid-Korea. Het was voorbij.

Noorwegen heeft met Erling Haaland ook een potentiële beul van Oranje rondlopen. "Een heel bijzondere speler", zei Van Gaal over de spits die in drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund alweer drie doelpunten en drie assists heeft geleverd. Maar de opvolger van Frank de Boer heeft alle vertrouwen in Virgil van Dijk en Stefan de Vrij.

Noorwegen

Noorwegen is nog geen vaste gast op WK's en EK's, maar zo slecht als op 1 november 1972 zijn ze allang niet meer. Het werd maar liefst 9-0 in De Kuip. Johan Neeskens maakte er drie. Johan Cruijff en Willy Brokamp troffen tweemaal doel. Ook Piet Keizer en en Theo de Jong droegen bij aan het schuttersfestijn.

Martin Ødegaard (Arsenal) kennen we nog van zijn periode bij Heerenveen en Vitesse. Marten Thorsby (Sampdoria) en Alexander Sørloth (Trabzonspor) speelden voor Heerenveen en FC Groningen. Bondscoach Stale Solbakken heeft zo veel keuze dat hij Fredrik Midtsjø (AZ) en Fredrik Aursnes (Feyenoord) niet nodig heeft. Ook Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) en Sondre Tronstad (Vitesse) zijn niet opgeroepen. Marcus Holmgren Pedersen, de nieuwe rechtsback van Feyenoord, debuteert mogelijk tegen Oranje.

Drie aanvallers

Veel internationals van het Nederlands elftal hebben aangeven dat ze het liefst met drie aanvallers voetballen. Van Gaal is een trainer die luistert naar zijn spelers, maar twijfelt ook of het klassieke systeem met buitenspelers wel de beste speelwijze voor Oranje is. Hij heeft slechts twee trainingen om zijn ploeg op de clash met de Noren voor te bereiden.

De afloop van het duel met Noorwegen zal veel zeggen over de kansen voor Oranje op deelname aan het WK van eind volgend jaar in Qatar. Zo goed staat Nederland er niet voor, met een achterstand van 1 punt op Turkije en evenveel punten als de Noorwegen en Montenegro, dat zaterdag naar Eindhoven komt. Drie dagen later is Turkije te gast in Amsterdam. Alleen de poulewinnaar kwalificeert zich rechtstreeks, de nummer 2 wacht lastige play-offs.

Van Gaal heeft voor het belangrijke drieluik vooral naar speeltijd gekeken. Hij wapperde vrijdag tijdens de presentatie van zijn selectie vrolijk met een lijstje waarop stond hoeveel minuten zijn spelers in actie waren gekomen. Zijn internationals snakken naar duidelijkheid, zegt hij. En de bondscoach wil aan een team bouwen, dat net als op het WK van 2014 onder zijn leiding kan verrassen. Hoewel hij zich eerst nog moet kwalificeren is zijn doel duidelijk. "Ik wil wereldkampioen worden", zei hij.

Meer uit Voetbal

Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Curaçao begint met bondscoach Advocaat aan voorbereiding WK

NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.

2 uur geleden
Emegha kan WK met Oranje vergeten, zestal traint in Zeist

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.

3 uur geleden
Spanje zonder Real Madrid-verdediger Huijsen naar WK

MADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.

3 uur geleden
Voetballer Kitolano verruilt Sparta voor CL-verrassing Bodø/Glimt

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.

4 uur geleden
Vermoeide Messi voortijdig naar de kant bij Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.

5 uur geleden
Depay maakt rentree twee dagen voor bekendmaking WK-selectie

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.

5 uur geleden