Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal viert zijn rentree bij Oranje op een pijnlijke datum

Van Gaal viert zijn rentree bij Oranje op een pijnlijke datum

ZEIST (ANP) - Op de dag af 20 jaar na de meest pijnlijke nederlaag uit zijn trainersloopbaan, begint Louis van Gaal in het Ullevaal-stadion van Oslo aan zijn derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. De opdracht voor de inmiddels 70-jarige oefenmeester is duidelijk. Hij moet het Nederlands elftal naar het WK in Qatar brengen.

Zo'n afgang als op 1 september 2001 op Lansdowne Road kan het bijna niet worden in Noorwegen. Daar stond Van Gaal, in een kolkend stadion met uitzinnige Ieren. Zijn spelers, uitkomend voor topclubs als FC Barcelona, Manchester United, Chelsea en Arsenal, hadden zojuist verloren door een treffer van Jason McAteer (1-0). Weg WK in Japan en Zuid-Korea. Het was voorbij.

Noorwegen heeft met Erling Haaland ook een potentiële beul van Oranje rondlopen. "Een heel bijzondere speler", zei Van Gaal over de spits die in drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund alweer drie doelpunten en drie assists heeft geleverd. Maar de opvolger van Frank de Boer heeft alle vertrouwen in Virgil van Dijk en Stefan de Vrij.

Noorwegen

Noorwegen is nog geen vaste gast op WK's en EK's, maar zo slecht als op 1 november 1972 zijn ze allang niet meer. Het werd maar liefst 9-0 in De Kuip. Johan Neeskens maakte er drie. Johan Cruijff en Willy Brokamp troffen tweemaal doel. Ook Piet Keizer en en Theo de Jong droegen bij aan het schuttersfestijn.

Martin Ødegaard (Arsenal) kennen we nog van zijn periode bij Heerenveen en Vitesse. Marten Thorsby (Sampdoria) en Alexander Sørloth (Trabzonspor) speelden voor Heerenveen en FC Groningen. Bondscoach Stale Solbakken heeft zo veel keuze dat hij Fredrik Midtsjø (AZ) en Fredrik Aursnes (Feyenoord) niet nodig heeft. Ook Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) en Sondre Tronstad (Vitesse) zijn niet opgeroepen. Marcus Holmgren Pedersen, de nieuwe rechtsback van Feyenoord, debuteert mogelijk tegen Oranje.

Drie aanvallers

Veel internationals van het Nederlands elftal hebben aangeven dat ze het liefst met drie aanvallers voetballen. Van Gaal is een trainer die luistert naar zijn spelers, maar twijfelt ook of het klassieke systeem met buitenspelers wel de beste speelwijze voor Oranje is. Hij heeft slechts twee trainingen om zijn ploeg op de clash met de Noren voor te bereiden.

De afloop van het duel met Noorwegen zal veel zeggen over de kansen voor Oranje op deelname aan het WK van eind volgend jaar in Qatar. Zo goed staat Nederland er niet voor, met een achterstand van 1 punt op Turkije en evenveel punten als de Noorwegen en Montenegro, dat zaterdag naar Eindhoven komt. Drie dagen later is Turkije te gast in Amsterdam. Alleen de poulewinnaar kwalificeert zich rechtstreeks, de nummer 2 wacht lastige play-offs.

Van Gaal heeft voor het belangrijke drieluik vooral naar speeltijd gekeken. Hij wapperde vrijdag tijdens de presentatie van zijn selectie vrolijk met een lijstje waarop stond hoeveel minuten zijn spelers in actie waren gekomen. Zijn internationals snakken naar duidelijkheid, zegt hij. En de bondscoach wil aan een team bouwen, dat net als op het WK van 2014 onder zijn leiding kan verrassen. Hoewel hij zich eerst nog moet kwalificeren is zijn doel duidelijk. "Ik wil wereldkampioen worden", zei hij.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

16 minuten geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

1 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

7 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

7 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

9 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

14 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden