Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK

Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de laatste twee groepsduels van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met Montenegro en Noorwegen. "Ik ga ervan uit dat we ons gaan kwalificeren", doelde hij op de mondiale eindronde van eind volgend jaar in Qatar.

Oranje verdedigt in de laatste twee wedstrijden een voorsprong van 2 punten op Noorwegen. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK, de nummer 2 strijdt volgend jaar maart met 11 andere ploegen in de play-offs om slechts drie tickets. Bij een gelijke stand in de poule geeft het doelsaldo de doorslag. Nederland is in doelsaldo alleen in theorie nog te achterhalen door de Noren of Turken.

In de aanloop naar beide wedstrijden zit de 70-jarige bondscoach vooral dun in zijn buitenspelers. Linksbuiten Cody Gakpo is geblesseerd, net als rechtsbuiten Steven Berghuis. Van Gaal hoopt dat Arnaut Danjuma Groeneveld voorspoedig herstelt van de knieblessure die hij zondag opliep bij Villarreal. Noa Lang is zijn andere optie op de linkerflank. Donyell Malen en Steven Bergwijn kunnen ook rechts voorin voetballen.

Buitenspelers

Voor Van Gaal is het gebrek aan buitenspelers geen reden om nu al met een systeem met vijf verdedigers te gaan spelen. "Dat is in drie dagen niet te oefenen", zei de bondscoach die op het WK in Qatar wel het liefst met een versterkte defensie acteert. "Als we ons plaatsen komende week, dan kunnen we vanaf de volgende interlandperiode in maart op andere tactieken oefenen."

Van Gaal is op zijn hoede voor Montenegro, zaterdag de tegenstander in Podgorica. "We werden in de eerste 20 minuten van onze thuiswedstrijd redelijk weggespeeld door ze", zei hij. "Pas toen onze buitenspelers een andere positie innamen, ging het beter en wonnen we met 4-0. Het is geen ploeg die alleen maar gaat verdedigen. Maar uiteindelijk zullen ze toch wel rond hun eigen doel gaan voetballen."

Noorwegen moet het volgende week dinsdag in de afsluitende groepswedstrijd stellen zonder de geblesseerde sterspeler Erling Haaland. De Noren ontvangen zaterdag Letland. Als die wedstrijd niet gewonnen wordt, dan kan Oranje zich zaterdag tegen Montenegro al plaatsen voor het WK.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Regeer aan uitduel met NAC Breda

BREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.

1 minuut geleden
Feyenoord verstevigt tweede plek met 3-1-zege op FC Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plek in de Eredivisie steviger in handen gekregen door in De Kuip met 3-1 van FC Groningen te winnen. De ploeg van trainer Robin van Persie heeft met nog drie speelronden te gaan 58 punten. NEC (54 punten), FC Twente (53 punten) en Ajax (51 punten) komen later op zaterdag nog in actie. Groningen blijft voorlopig negende, aan het einde van het seizoen goed voor play-offs voor Europees voetbal.

12 minuten geleden
Koploper FC Barcelona loopt verder uit op Real na zege op Getafe

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).

51 minuten geleden
Tottenham blijft ondanks zege bij Wolves in degradatieproblemen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.

2 uur geleden
Liverpool dichter bij Champions League na zege op Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.

2 uur geleden
Bayern München wint bij FSV Mainz na 3-0-achterstand

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.

2 uur geleden
Oranje-international Simons valt geblesseerd uit bij Tottenham

WOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.

3 uur geleden