Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de laatste twee groepsduels van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met Montenegro en Noorwegen. "Ik ga ervan uit dat we ons gaan kwalificeren", doelde hij op de mondiale eindronde van eind volgend jaar in Qatar.
Oranje verdedigt in de laatste twee wedstrijden een voorsprong van 2 punten op Noorwegen. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK, de nummer 2 strijdt volgend jaar maart met 11 andere ploegen in de play-offs om slechts drie tickets. Bij een gelijke stand in de poule geeft het doelsaldo de doorslag. Nederland is in doelsaldo alleen in theorie nog te achterhalen door de Noren of Turken.
In de aanloop naar beide wedstrijden zit de 70-jarige bondscoach vooral dun in zijn buitenspelers. Linksbuiten Cody Gakpo is geblesseerd, net als rechtsbuiten Steven Berghuis. Van Gaal hoopt dat Arnaut Danjuma Groeneveld voorspoedig herstelt van de knieblessure die hij zondag opliep bij Villarreal. Noa Lang is zijn andere optie op de linkerflank. Donyell Malen en Steven Bergwijn kunnen ook rechts voorin voetballen.
Buitenspelers
Voor Van Gaal is het gebrek aan buitenspelers geen reden om nu al met een systeem met vijf verdedigers te gaan spelen. "Dat is in drie dagen niet te oefenen", zei de bondscoach die op het WK in Qatar wel het liefst met een versterkte defensie acteert. "Als we ons plaatsen komende week, dan kunnen we vanaf de volgende interlandperiode in maart op andere tactieken oefenen."
Van Gaal is op zijn hoede voor Montenegro, zaterdag de tegenstander in Podgorica. "We werden in de eerste 20 minuten van onze thuiswedstrijd redelijk weggespeeld door ze", zei hij. "Pas toen onze buitenspelers een andere positie innamen, ging het beter en wonnen we met 4-0. Het is geen ploeg die alleen maar gaat verdedigen. Maar uiteindelijk zullen ze toch wel rond hun eigen doel gaan voetballen."
Noorwegen moet het volgende week dinsdag in de afsluitende groepswedstrijd stellen zonder de geblesseerde sterspeler Erling Haaland. De Noren ontvangen zaterdag Letland. Als die wedstrijd niet gewonnen wordt, dan kan Oranje zich zaterdag tegen Montenegro al plaatsen voor het WK.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
11 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
23 uur geleden