Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK

Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de laatste twee groepsduels van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met Montenegro en Noorwegen. "Ik ga ervan uit dat we ons gaan kwalificeren", doelde hij op de mondiale eindronde van eind volgend jaar in Qatar.

Oranje verdedigt in de laatste twee wedstrijden een voorsprong van 2 punten op Noorwegen. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK, de nummer 2 strijdt volgend jaar maart met 11 andere ploegen in de play-offs om slechts drie tickets. Bij een gelijke stand in de poule geeft het doelsaldo de doorslag. Nederland is in doelsaldo alleen in theorie nog te achterhalen door de Noren of Turken.

In de aanloop naar beide wedstrijden zit de 70-jarige bondscoach vooral dun in zijn buitenspelers. Linksbuiten Cody Gakpo is geblesseerd, net als rechtsbuiten Steven Berghuis. Van Gaal hoopt dat Arnaut Danjuma Groeneveld voorspoedig herstelt van de knieblessure die hij zondag opliep bij Villarreal. Noa Lang is zijn andere optie op de linkerflank. Donyell Malen en Steven Bergwijn kunnen ook rechts voorin voetballen.

Buitenspelers

Voor Van Gaal is het gebrek aan buitenspelers geen reden om nu al met een systeem met vijf verdedigers te gaan spelen. "Dat is in drie dagen niet te oefenen", zei de bondscoach die op het WK in Qatar wel het liefst met een versterkte defensie acteert. "Als we ons plaatsen komende week, dan kunnen we vanaf de volgende interlandperiode in maart op andere tactieken oefenen."

Van Gaal is op zijn hoede voor Montenegro, zaterdag de tegenstander in Podgorica. "We werden in de eerste 20 minuten van onze thuiswedstrijd redelijk weggespeeld door ze", zei hij. "Pas toen onze buitenspelers een andere positie innamen, ging het beter en wonnen we met 4-0. Het is geen ploeg die alleen maar gaat verdedigen. Maar uiteindelijk zullen ze toch wel rond hun eigen doel gaan voetballen."

Noorwegen moet het volgende week dinsdag in de afsluitende groepswedstrijd stellen zonder de geblesseerde sterspeler Erling Haaland. De Noren ontvangen zaterdag Letland. Als die wedstrijd niet gewonnen wordt, dan kan Oranje zich zaterdag tegen Montenegro al plaatsen voor het WK.

Meer uit Voetbal

UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

6 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

6 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

10 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

10 uur geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

11 uur geleden
Spaanse spits Aghehowa lijkt door blessure WK voetbal te missen

PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).

11 uur geleden