Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK

Van Gaal verwacht dat Oranje zich gaat plaatsen voor WK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de laatste twee groepsduels van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met Montenegro en Noorwegen. "Ik ga ervan uit dat we ons gaan kwalificeren", doelde hij op de mondiale eindronde van eind volgend jaar in Qatar.

Oranje verdedigt in de laatste twee wedstrijden een voorsprong van 2 punten op Noorwegen. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK, de nummer 2 strijdt volgend jaar maart met 11 andere ploegen in de play-offs om slechts drie tickets. Bij een gelijke stand in de poule geeft het doelsaldo de doorslag. Nederland is in doelsaldo alleen in theorie nog te achterhalen door de Noren of Turken.

In de aanloop naar beide wedstrijden zit de 70-jarige bondscoach vooral dun in zijn buitenspelers. Linksbuiten Cody Gakpo is geblesseerd, net als rechtsbuiten Steven Berghuis. Van Gaal hoopt dat Arnaut Danjuma Groeneveld voorspoedig herstelt van de knieblessure die hij zondag opliep bij Villarreal. Noa Lang is zijn andere optie op de linkerflank. Donyell Malen en Steven Bergwijn kunnen ook rechts voorin voetballen.

Buitenspelers

Voor Van Gaal is het gebrek aan buitenspelers geen reden om nu al met een systeem met vijf verdedigers te gaan spelen. "Dat is in drie dagen niet te oefenen", zei de bondscoach die op het WK in Qatar wel het liefst met een versterkte defensie acteert. "Als we ons plaatsen komende week, dan kunnen we vanaf de volgende interlandperiode in maart op andere tactieken oefenen."

Van Gaal is op zijn hoede voor Montenegro, zaterdag de tegenstander in Podgorica. "We werden in de eerste 20 minuten van onze thuiswedstrijd redelijk weggespeeld door ze", zei hij. "Pas toen onze buitenspelers een andere positie innamen, ging het beter en wonnen we met 4-0. Het is geen ploeg die alleen maar gaat verdedigen. Maar uiteindelijk zullen ze toch wel rond hun eigen doel gaan voetballen."

Noorwegen moet het volgende week dinsdag in de afsluitende groepswedstrijd stellen zonder de geblesseerde sterspeler Erling Haaland. De Noren ontvangen zaterdag Letland. Als die wedstrijd niet gewonnen wordt, dan kan Oranje zich zaterdag tegen Montenegro al plaatsen voor het WK.

Meer uit Voetbal

Doelman Koeman verlengt contract bij Telstar

VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.

3 uur geleden
Voormalig Spaans international Cazorla (41) stopt

MADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.

3 uur geleden
Van Gaal stopt als adviseur van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

4 uur geleden
Engelse bondscoach roept ouders op: laat kinderen WK kijken

ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.

6 uur geleden
Gueye stopt bij Senegal zolang technische staf aanblijft

SEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.

7 uur geleden
België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

19 uur geleden
Kane beleeft zijn 'heldenmoment' voor Engeland tegen Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.

19 uur geleden