Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal vergist zich in ontslag directeur voetbalontwikkeling

Van Gaal vergist zich in ontslag directeur voetbalontwikkeling

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft zich vrijdag op de persconferentie in aanloop naar de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Denemarken vergist in het ontslag van directeur voetbalontwikkeling Marcel Lucassen. Dat gebeurde toen de bondscoach de vraag kreeg wie in zijn ogen de opvolger moet worden van directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma, die komende zomer vertrekt.

"Ik was een keer uitgenodigd om met hem te praten. Voor zover je hem in één gesprek kan beoordelen, vind ik het een hele goede vent", aldus Van Gaal over Lucassen. "Hij heeft heel veel ervaring. Tot mijn verbazing las ik op alle media-kanalen dat hij ontslagen wordt. Ik vind dat vreemd. Waarschijnlijk mag ik dit ook weer niet zeggen omdat ik voor de KNVB werk."

De KNVB liet kort na de persconferentie weten dat het bericht niet klopt en dat Van Gaal zich vermoedelijk heeft vergist.

De bondscoach adviseerde Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal bij de KNVB, eerder om Ronald Koeman te benaderen als zijn opvolger. Ook gaf de 70-jarige trainer advies over andere bestuurszaken binnen de bond. "Ik zou een andere verdeling maken", zei hij over de posities van directeur topvoetbal en directeur voetbalontwikkeling. "Ik heb Marianne ook gezegd hoe ik het zou doen. Maar dat laat ik tussen ons, anders gaan de media zich daar weer mee bemoeien. Ik wil wel uitdrukkelijk stellen dat Marcel Lucassen een hele goede vent is. De KNVB is voor de opleiding, daar moet je de beste mensen voor kiezen. Het topvoetbal gaat vanzelf met de bondscoach die is aangesteld."

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

5 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

5 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

7 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

7 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

7 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

8 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

9 uur geleden