Van Gaal vergist zich in ontslag directeur voetbalontwikkeling
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft zich vrijdag op de persconferentie in aanloop naar de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Denemarken vergist in het ontslag van directeur voetbalontwikkeling Marcel Lucassen. Dat gebeurde toen de bondscoach de vraag kreeg wie in zijn ogen de opvolger moet worden van directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma, die komende zomer vertrekt.
"Ik was een keer uitgenodigd om met hem te praten. Voor zover je hem in één gesprek kan beoordelen, vind ik het een hele goede vent", aldus Van Gaal over Lucassen. "Hij heeft heel veel ervaring. Tot mijn verbazing las ik op alle media-kanalen dat hij ontslagen wordt. Ik vind dat vreemd. Waarschijnlijk mag ik dit ook weer niet zeggen omdat ik voor de KNVB werk."
De KNVB liet kort na de persconferentie weten dat het bericht niet klopt en dat Van Gaal zich vermoedelijk heeft vergist.
De bondscoach adviseerde Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal bij de KNVB, eerder om Ronald Koeman te benaderen als zijn opvolger. Ook gaf de 70-jarige trainer advies over andere bestuurszaken binnen de bond. "Ik zou een andere verdeling maken", zei hij over de posities van directeur topvoetbal en directeur voetbalontwikkeling. "Ik heb Marianne ook gezegd hoe ik het zou doen. Maar dat laat ik tussen ons, anders gaan de media zich daar weer mee bemoeien. Ik wil wel uitdrukkelijk stellen dat Marcel Lucassen een hele goede vent is. De KNVB is voor de opleiding, daar moet je de beste mensen voor kiezen. Het topvoetbal gaat vanzelf met de bondscoach die is aangesteld."
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
1 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
5 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
10 uur geleden