Van Gaal: Verenigde Staten heel fanatiek en scherp op de bal
AL KHOR (ANP) - Louis van Gaal denkt dat het Nederlands elftal zaterdag een moeilijke wedstrijd te wachten staat tegen de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK voetbal. Dat zei hij nadat hij met Oranje in de laatste groepswedstrijd met 2-0 had gewonnen van Qatar.
"Ik heb ze nog niet gezien, alleen in samenvattingen. Dan heb je geen goed beeld. Maar ze zijn als tweede geëindigd, dan zijn ze ongetwijfeld minder goed dan de nummer 1", aldus Van Gaal in het Al Bayt-stadion.
"Ik weet uit ervaring dat wedstrijden tegen landen als de Verenigde Staten en Australië, die we op het WK van 2014 in Brazilië tegenkwamen, altijd heel lastig zijn", vervolgde de 71-jarige bondscoach. "Ze zijn heel fanatiek en scherp op de bal." Oranje won acht jaar geleden in de poulefase ternauwernood van Australië, met 3-2.
De Verenigde Staten zijn dit WK nog ongeslagen. Het team van voormalig Eredivisiespeler Gregg Berhalter, die voetbalde bij PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, won dinsdag met 1-0 van Iran en speelde eerder gelijk tegen Wales (1-1) en Engeland (0-0). Engeland eindigde als eerste en neemt het in de achtste finales op tegen Senegal.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
9 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
13 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
16 uur geleden