Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal verbaasde zich over vele discussie rond WK-selectie

Van Gaal verbaasde zich over vele discussie rond WK-selectie

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal verbaasde zich de voorbije weken over de vele discussies in Nederland over wie wel en niet in zijn WK-selectie zouden zitten. Volgens de bondscoach had iedereen die goed naar hem had geluisterd wel zo'n beetje kunnen weten hoe de groep eruit zou komen te zien.

"Ik heb wel honderd keer aangegeven dat dit een fantastische groep is. Daarom heb ik er niet zoveel aan veranderd. Ik vond het wel komisch dat er werd gesproken over wie wel en wie niet", aldus Van Gaal, die onder anderen Noa Lang opriep.

"Iedere dinsdag hebben we scoutingsoverleg gehad", vervolgde de bondscoach. "Daarvan zijn notulen gemaakt. Die notulen mogen geopenbaard worden als ik over twintig jaar dood ben. Dan blijkt hoe zorgvuldig ik geweest ben bij het kiezen van mijn spelers."

Creatieve speler

Lang was vorig seizoen een van de revelaties in de Belgische competitie, maar is nu al een tijd geen basisspeler meer bij Club Brugge. Van Gaal: "Noa Lang heeft altijd geleverd. Hij is een creatieve speler die een wedstrijd kan openbreken, in korte tijd. Nu als invaller helemaal. De coach van Brugge dank ik daarvoor."

Xavi Simons en Jeremie Frimpong zijn wel nieuw in de selectie. "Frimpong had ik zes maanden geleden al willen oproepen, maar toen was hij geblesseerd. En Simons heeft een reeks goede wedstrijden gespeeld", aldus Van Gaal. "We hebben, samen met de scouts, meer dan zestig spelers gevolgd. Uiteindelijk hebben we de afweging gemaakt op vier teamfuncties: balbezit, omschakeling naar balbezit, balbezit tegenstander en omschakeling naar balbezit tegenstander."

Meer uit Voetbal

Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

22 minuten geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

23 minuten geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

1 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

3 uur geleden
Chelsea neemt afscheid van hoofdtrainer Rosenior

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.

3 uur geleden
KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

9 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

12 uur geleden