Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal verbaasde zich over vele discussie rond WK-selectie

Van Gaal verbaasde zich over vele discussie rond WK-selectie

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal verbaasde zich de voorbije weken over de vele discussies in Nederland over wie wel en niet in zijn WK-selectie zouden zitten. Volgens de bondscoach had iedereen die goed naar hem had geluisterd wel zo'n beetje kunnen weten hoe de groep eruit zou komen te zien.

"Ik heb wel honderd keer aangegeven dat dit een fantastische groep is. Daarom heb ik er niet zoveel aan veranderd. Ik vond het wel komisch dat er werd gesproken over wie wel en wie niet", aldus Van Gaal, die onder anderen Noa Lang opriep.

"Iedere dinsdag hebben we scoutingsoverleg gehad", vervolgde de bondscoach. "Daarvan zijn notulen gemaakt. Die notulen mogen geopenbaard worden als ik over twintig jaar dood ben. Dan blijkt hoe zorgvuldig ik geweest ben bij het kiezen van mijn spelers."

Creatieve speler

Lang was vorig seizoen een van de revelaties in de Belgische competitie, maar is nu al een tijd geen basisspeler meer bij Club Brugge. Van Gaal: "Noa Lang heeft altijd geleverd. Hij is een creatieve speler die een wedstrijd kan openbreken, in korte tijd. Nu als invaller helemaal. De coach van Brugge dank ik daarvoor."

Xavi Simons en Jeremie Frimpong zijn wel nieuw in de selectie. "Frimpong had ik zes maanden geleden al willen oproepen, maar toen was hij geblesseerd. En Simons heeft een reeks goede wedstrijden gespeeld", aldus Van Gaal. "We hebben, samen met de scouts, meer dan zestig spelers gevolgd. Uiteindelijk hebben we de afweging gemaakt op vier teamfuncties: balbezit, omschakeling naar balbezit, balbezit tegenstander en omschakeling naar balbezit tegenstander."

Meer uit Voetbal

Benfica ontslaat trainer Lage, Mourinho genoemd als opvolger

LISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.

55 minuten geleden
Messi neemt sportieve wraak op Sounders met doelpunt en assist

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.

1 uur geleden
Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

12 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

12 uur geleden
PSV'er Veerman: leek wel of we bang waren om de bal te vragen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.

13 uur geleden
PSV in Champions League onderuit tegen Union (1-3)

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot met Isak in selectie tegen Atlético

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.

15 uur geleden