Van Gaal trots op spelers die zich terugknokten tegen Polen
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal was trots op zijn ploeg die zich tegen Polen had teruggeknokt van een 2-0-achterstand. Het duel in Rotterdam in de Nations League eindigde in 2-2. Oranje blijft daarmee aan de leiding in de groep. "De jongens zaten in de kleedkamer alsof ze verloren hadden, terwijl ze van 2-0 terugkwamen en ook nog met 3-2 hadden kunnen winnen", zei hij bij de NOS.
Van Gaal prees de spirit en de wijze waarop zijn spelers in de tweede helft hadden gespeeld. Over de eerste helft was hij niet tevreden geweest. "De eerste helft was niet goed, maar dat zijn leermomenten. Dit is ook eerste keer dat we tegen een team spelen dat met tien man verdedigt. Het was echter weer hetzelfde, onzorgvuldig balverlies en dan kan je niet aanvallen als zij met tien man verdedigen."
De bondscoach vond dat gelegenheidsaanvoerder Memphis Depay niet zijn beste wedstrijd speelde. "En hij heeft een strafschop niet benut, anders hadden we nog gewonnen."
Kritiek op Timber
Van Gaal had ook kritiek op Jurriën Timber die hij in de tweede helft wisselde voor Jordan Teze, omdat hij te veel dribbelde in plaats van de bal sneller in te spelen. "Je moet als team voetballen en de opdracht uitvoeren die we samen hebben afgesproken en dan moet je sneller spelen. Omdat Teze die snelle pass heeft heb ik hem ingebracht. Timber zal daar van leren, maar ik vermoed dat hij op zijn laatste benen loopt."
Toch sloot de bondscoach de avond met een goed gevoel af, mede omdat België en Wales in de groep gelijkspeelden. "Ik heb toch nog het geluk aan mijn kont hangen, behalve dan dat die penalty van Memphis erin had gemoeten. Maar straks op het WK schiet hij ze er wel in."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
7 uur geleden