Van Gaal trots op spelers die zich terugknokten tegen Polen
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal was trots op zijn ploeg die zich tegen Polen had teruggeknokt van een 2-0-achterstand. Het duel in Rotterdam in de Nations League eindigde in 2-2. Oranje blijft daarmee aan de leiding in de groep. "De jongens zaten in de kleedkamer alsof ze verloren hadden, terwijl ze van 2-0 terugkwamen en ook nog met 3-2 hadden kunnen winnen", zei hij bij de NOS.
Van Gaal prees de spirit en de wijze waarop zijn spelers in de tweede helft hadden gespeeld. Over de eerste helft was hij niet tevreden geweest. "De eerste helft was niet goed, maar dat zijn leermomenten. Dit is ook eerste keer dat we tegen een team spelen dat met tien man verdedigt. Het was echter weer hetzelfde, onzorgvuldig balverlies en dan kan je niet aanvallen als zij met tien man verdedigen."
De bondscoach vond dat gelegenheidsaanvoerder Memphis Depay niet zijn beste wedstrijd speelde. "En hij heeft een strafschop niet benut, anders hadden we nog gewonnen."
Kritiek op Timber
Van Gaal had ook kritiek op Jurriën Timber die hij in de tweede helft wisselde voor Jordan Teze, omdat hij te veel dribbelde in plaats van de bal sneller in te spelen. "Je moet als team voetballen en de opdracht uitvoeren die we samen hebben afgesproken en dan moet je sneller spelen. Omdat Teze die snelle pass heeft heb ik hem ingebracht. Timber zal daar van leren, maar ik vermoed dat hij op zijn laatste benen loopt."
Toch sloot de bondscoach de avond met een goed gevoel af, mede omdat België en Wales in de groep gelijkspeelden. "Ik heb toch nog het geluk aan mijn kont hangen, behalve dan dat die penalty van Memphis erin had gemoeten. Maar straks op het WK schiet hij ze er wel in."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
35 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
6 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
6 uur geleden