Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal trots op spelers die zich terugknokten tegen Polen

Van Gaal trots op spelers die zich terugknokten tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal was trots op zijn ploeg die zich tegen Polen had teruggeknokt van een 2-0-achterstand. Het duel in Rotterdam in de Nations League eindigde in 2-2. Oranje blijft daarmee aan de leiding in de groep. "De jongens zaten in de kleedkamer alsof ze verloren hadden, terwijl ze van 2-0 terugkwamen en ook nog met 3-2 hadden kunnen winnen", zei hij bij de NOS.

Van Gaal prees de spirit en de wijze waarop zijn spelers in de tweede helft hadden gespeeld. Over de eerste helft was hij niet tevreden geweest. "De eerste helft was niet goed, maar dat zijn leermomenten. Dit is ook eerste keer dat we tegen een team spelen dat met tien man verdedigt. Het was echter weer hetzelfde, onzorgvuldig balverlies en dan kan je niet aanvallen als zij met tien man verdedigen."

De bondscoach vond dat gelegenheidsaanvoerder Memphis Depay niet zijn beste wedstrijd speelde. "En hij heeft een strafschop niet benut, anders hadden we nog gewonnen."

Kritiek op Timber

Van Gaal had ook kritiek op Jurriën Timber die hij in de tweede helft wisselde voor Jordan Teze, omdat hij te veel dribbelde in plaats van de bal sneller in te spelen. "Je moet als team voetballen en de opdracht uitvoeren die we samen hebben afgesproken en dan moet je sneller spelen. Omdat Teze die snelle pass heeft heb ik hem ingebracht. Timber zal daar van leren, maar ik vermoed dat hij op zijn laatste benen loopt."

Toch sloot de bondscoach de avond met een goed gevoel af, mede omdat België en Wales in de groep gelijkspeelden. "Ik heb toch nog het geluk aan mijn kont hangen, behalve dan dat die penalty van Memphis erin had gemoeten. Maar straks op het WK schiet hij ze er wel in."

Meer uit Voetbal

Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

27 minuten geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

2 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

15 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

17 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

20 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

20 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden