Van Gaal stelt zijn A-ploeg op voor thuisduel Oranje met Polen
ZEIST (ANP) - Met veel spelers die vorige week de basis legden voor een fraaie uitzege op België begint het Nederlands elftal zaterdag in een uitverkochte Kuip aan het derde groepsduel in de Nations League, met Polen als tegenstander. "Het stadion zit vol en de grasmat is geweldig", zei bondscoach Louis van Gaal. "We hebben er veel zin in."
De stemming zit er na een lang seizoen nog goed in bij Oranje, na de gewonnen uitduels met België (1-4) en Wales (1-2). De spelers krijgen het systeem met drie centrale verdedigers en opkomende backs steeds beter onder de knie. Van Gaal vindt het huidige Nederlands elftal al beter dan het Oranje waarmee hij op het WK van 2014 als derde eindigde. "Toen was het een mirakel dat we zo ver kwamen", zei hij.
Van Gaal liet Oranje op het WK van Brazilië vaak met vijf verdedigers voetballen. Nu schuiven de vleugelverdedigers in balbezit snel door richting het middenveld. "Ik noem ons systeem nu ook 3-4-3 en dus geen 5-3-2", zei de bondscoach. "Het team was in 2014 niet zo sterk als nu. Nu hebben we meer kwaliteiten om te spelen zoals ik het wil."
Van Dijk
De bondscoach wilde zijn collega Czesław Michniewicz van Polen niet wijzer maken. Hij gaf zijn basisformatie daarom niet prijs. Maar alles wijst erop dat zaterdag veel spelers aan de aftrap staan die vorige week ook in België begonnen. Alleen Virgil van Dijk is er niet bij. De aanvoerder viert na een lang seizoen al vakantie. Stefan de Vrij of Matthijs de Ligt zal hem vervangen.
Van Gaal wil in de aanloop naar het WK in Qatar niet over een A-ploeg of B-ploeg spreken. Maar de matige vertoning tegen Wales bevestigde nog maar eens dat veel basisspelers voor het duel met België voorlopig een streepje voor hebben. Polen verschijnt mogelijk niet met de beste formatie aan de aftrap in Rotterdam. Sterspeler Robert Lewandowski krijgt wellicht rust, zodat hij dinsdag wel in Polen tegen België kan spelen.
Polen won het eerste groepsduel met Wales (2-1), dat met het oog op het duel met Oekraïne om deelname aan het WK veel basisspelers spaarde. De ploeg van bondscoach Michniewicz ging woensdag hard onderuit bij België (6-1). "Maar die nederlaag was een beetje geflatteerd", zei Van Gaal. "Na ongeveer 75 minuten was het pas 2-1 en was er geen groot verschil tussen beide ploegen. Daarna ging het hard. Dat kan een keer gebeuren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
18 uur geleden