
Van Gaal staat voor derde termijn als bondscoach van Oranje
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal staat voor zijn derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. De 69-jarige oefenmeester is nagenoeg akkoord over een contract dat na het WK van eind volgend jaar in Qatar afloopt.
De KNVB wil nog niet bevestigen dat ze alle eisen van Van Gaal hebben ingewilligd. De oud-trainer van Ajax, Barcelona, AZ , Bayern München en Manchester United wil dat Danny Blind en Henk Fraser hem gaan assisteren. Fraser mag van hem ook hoofdtrainer van Sparta blijven. Van Gaal heeft ook altijd prettig samengewerkt met keeperstrainer Frans Hoek.
Van Gaal stond na het mislukte EK van Oranje vorige maand bovenaan het lijstje van de KNVB om de vertrokken Frank de Boer op te volgen. Directeur topsport Nico-Jan Hoogma van de nationale voetbalbond vertelde dat hij op zoek was naar een 'echte baas en leider.' Samen met directeur betaald voetbal Eric Gudde ging hij op bezoek bij Van Gaal in zijn tweede huis in Portugal. Tijdens dat gesprek werd al snel duidelijk dat Van Gaal onder voorwaarden terug wilde keren bij Oranje.
Van Gaal slaagde er als bondscoach niet in om het Nederlands elftal naar het WK van 2002 in Zuid-Korea en Portugal te loodsen. Onder zijn leiding eindigde Oranje als derde op het WK van 2014 in Brazilië. Van Gaal was vorig jaar beschikbaar om de naar FC Barcelona vertrokken Ronald Koeman bij het Nederlands elftal op te volgen. De KNVB zocht geen contact met hem en koos uiteindelijk voor De Boer. Hij is nu alsnog bereid om bij Oranje terug te keren.
Van Gaal werd in 2016 ontslagen als hoofdtrainer van Manchester United. Sindsdien genoot hij naar eigen zeggen van zijn pensioen.
Meer uit Voetbal
MOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.
7 uur geledenSOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
15 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
18 uur geleden