Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal rekent in Riga op creatieve spelers

Van Gaal rekent in Riga op creatieve spelers

RIGA (ANP) - Louis van Gaal rekent vrijdagavond in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland op zijn voorhoede met drie creatieve spelers. Dat zei de bondscoach van Oranje kort voor de wedstrijd voor de camera van de NOS.

"Het meest ingewikkelde van de avond is dat zij waarschijnlijk zeer compact gaan verdedigen en wij alleen maar gaan aanvallen en er veel ruimte achter onze rug is. We moeten het hebben van creatieve spelers, dus van Cody Gakpo, Memphis Depay en Steven Berghuis", zei Van Gaal.

"Wij gaan ruimte weggeven, anders blijven we maar een beetje rondtikken. Letland gaat twee of drie kansen krijgen, dat weet ik nu al. Dan moeten wij zorgen dat wij goed staan in de restverdediging. Daar heb ik niet zo op gehamerd, omdat ik vond dat dat tegen Turkije en Montenegro erg goed was."

Guus Til

Van Gaal doet in Riga een beroep op Guus Til, die de geschorste Georginio Wijnaldum mag vervangen. "Een abc'tje", aldus de bondscoach. "Waarom? Omdat hij een lopende middenvelder is en fantastisch is in het totale pressing. En hij maakt veel doelpunten de laatste tijd."

Het duel tussen Letland en Oranje begint om 20.45 uur.

Meer uit Voetbal

Verdediger Davies (33) verlengt bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Ben Davies blijft bij Tottenham Hotspur en staat voor zijn dertiende seizoen bij de club uit Londen. De 33-jarige verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een nieuw contract.

3 uur geleden
Manchester United neemt afscheid van Malacia, Casemiro en Sancho

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft afscheid genomen van de Nederlandse verdediger Tyrell Malacia. De negenvoudig international had een aflopend contract. Ook de Braziliaan Casemiro en de Engelsman Jadon Sancho vertrekken transfervrij bij de club.

4 uur geleden
Iran dreigt met stilleggen WK-duels bij protesten tegen regime

TEHERAN (ANP/BELGA) - Iran dreigt met het stilleggen van zijn wedstrijden tijdens het WK voetbal als er in de stadions protesten zijn van de Perzische diaspora tegen het islamitische bewind. "We hebben de FIFA al laten weten dat de verantwoordelijken van het team de wedstrijden zullen staken zodra we politieke leuzen in de stadions horen", zei de minister van Sport Ahmed Donjamali.

5 uur geleden
Duels FC Twente en Ajax verplaatst om Europese verplichtingen

ZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en FC Twente uit de derde speelronde van de Eredivisie zijn op voorhand verplaatst naar september. Dat maakte de KNVB bekend bij de publicatie van het voorlopige competitieprogramma op woensdag. De clubs kunnen zich zo optimaal voorbereiden op Europese wedstrijden. Ook NEC wil mogelijk uitstel.

7 uur geleden
WK-arbiter geweigerd om 'banden met vermoedelijke terroristen'

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.

9 uur geleden
Advocaat in de schijnwerpers bij honkbalduel Miami Marlins

MIAMI (ANP) - Dick Advocaat (78) staat op woensdagavond even als honkballer in de schijnwerpers. De bondscoach van de voetballers van Curaçao mag samen met aanvoerder Leandro Bacuna (34) de eerste bal gooien bij de honkbalwedstrijd tussen de Miami Marlins en de Arizona Diamondbacks. Advocaat speelde in zijn tienerjaren honkbal bij het Haagse ADO, waar hij een talentvol catcher was.

9 uur geleden
Scorende Messi maakt rentree bij oefenzege Argentinië op IJsland

AUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.

9 uur geleden