Van Gaal rekent in Riga op creatieve spelers
RIGA (ANP) - Louis van Gaal rekent vrijdagavond in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland op zijn voorhoede met drie creatieve spelers. Dat zei de bondscoach van Oranje kort voor de wedstrijd voor de camera van de NOS.
"Het meest ingewikkelde van de avond is dat zij waarschijnlijk zeer compact gaan verdedigen en wij alleen maar gaan aanvallen en er veel ruimte achter onze rug is. We moeten het hebben van creatieve spelers, dus van Cody Gakpo, Memphis Depay en Steven Berghuis", zei Van Gaal.
"Wij gaan ruimte weggeven, anders blijven we maar een beetje rondtikken. Letland gaat twee of drie kansen krijgen, dat weet ik nu al. Dan moeten wij zorgen dat wij goed staan in de restverdediging. Daar heb ik niet zo op gehamerd, omdat ik vond dat dat tegen Turkije en Montenegro erg goed was."
Guus Til
Van Gaal doet in Riga een beroep op Guus Til, die de geschorste Georginio Wijnaldum mag vervangen. "Een abc'tje", aldus de bondscoach. "Waarom? Omdat hij een lopende middenvelder is en fantastisch is in het totale pressing. En hij maakt veel doelpunten de laatste tijd."
Het duel tussen Letland en Oranje begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
57 minuten geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
8 uur geleden