Van Gaal rekent in Riga op creatieve spelers
RIGA (ANP) - Louis van Gaal rekent vrijdagavond in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland op zijn voorhoede met drie creatieve spelers. Dat zei de bondscoach van Oranje kort voor de wedstrijd voor de camera van de NOS.
"Het meest ingewikkelde van de avond is dat zij waarschijnlijk zeer compact gaan verdedigen en wij alleen maar gaan aanvallen en er veel ruimte achter onze rug is. We moeten het hebben van creatieve spelers, dus van Cody Gakpo, Memphis Depay en Steven Berghuis", zei Van Gaal.
"Wij gaan ruimte weggeven, anders blijven we maar een beetje rondtikken. Letland gaat twee of drie kansen krijgen, dat weet ik nu al. Dan moeten wij zorgen dat wij goed staan in de restverdediging. Daar heb ik niet zo op gehamerd, omdat ik vond dat dat tegen Turkije en Montenegro erg goed was."
Guus Til
Van Gaal doet in Riga een beroep op Guus Til, die de geschorste Georginio Wijnaldum mag vervangen. "Een abc'tje", aldus de bondscoach. "Waarom? Omdat hij een lopende middenvelder is en fantastisch is in het totale pressing. En hij maakt veel doelpunten de laatste tijd."
Het duel tussen Letland en Oranje begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
5 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
9 uur geleden