Van Gaal rekent in Riga op creatieve spelers
RIGA (ANP) - Louis van Gaal rekent vrijdagavond in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland op zijn voorhoede met drie creatieve spelers. Dat zei de bondscoach van Oranje kort voor de wedstrijd voor de camera van de NOS.
"Het meest ingewikkelde van de avond is dat zij waarschijnlijk zeer compact gaan verdedigen en wij alleen maar gaan aanvallen en er veel ruimte achter onze rug is. We moeten het hebben van creatieve spelers, dus van Cody Gakpo, Memphis Depay en Steven Berghuis", zei Van Gaal.
"Wij gaan ruimte weggeven, anders blijven we maar een beetje rondtikken. Letland gaat twee of drie kansen krijgen, dat weet ik nu al. Dan moeten wij zorgen dat wij goed staan in de restverdediging. Daar heb ik niet zo op gehamerd, omdat ik vond dat dat tegen Turkije en Montenegro erg goed was."
Guus Til
Van Gaal doet in Riga een beroep op Guus Til, die de geschorste Georginio Wijnaldum mag vervangen. "Een abc'tje", aldus de bondscoach. "Waarom? Omdat hij een lopende middenvelder is en fantastisch is in het totale pressing. En hij maakt veel doelpunten de laatste tijd."
Het duel tussen Letland en Oranje begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
13 uur geleden