Van Gaal rekent in Riga op creatieve spelers
RIGA (ANP) - Louis van Gaal rekent vrijdagavond in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland op zijn voorhoede met drie creatieve spelers. Dat zei de bondscoach van Oranje kort voor de wedstrijd voor de camera van de NOS.
"Het meest ingewikkelde van de avond is dat zij waarschijnlijk zeer compact gaan verdedigen en wij alleen maar gaan aanvallen en er veel ruimte achter onze rug is. We moeten het hebben van creatieve spelers, dus van Cody Gakpo, Memphis Depay en Steven Berghuis", zei Van Gaal.
"Wij gaan ruimte weggeven, anders blijven we maar een beetje rondtikken. Letland gaat twee of drie kansen krijgen, dat weet ik nu al. Dan moeten wij zorgen dat wij goed staan in de restverdediging. Daar heb ik niet zo op gehamerd, omdat ik vond dat dat tegen Turkije en Montenegro erg goed was."
Guus Til
Van Gaal doet in Riga een beroep op Guus Til, die de geschorste Georginio Wijnaldum mag vervangen. "Een abc'tje", aldus de bondscoach. "Waarom? Omdat hij een lopende middenvelder is en fantastisch is in het totale pressing. En hij maakt veel doelpunten de laatste tijd."
Het duel tussen Letland en Oranje begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
9 uur geleden