Van Gaal positief over ziekte: ik heb alles al achter de rug
AMSTERDAM (ANP) - Het gaat goed met Louis van Gaal, die vorige week bekendmaakte prostaatkanker te hebben. Dat zei de bondscoach maandag voor aanvang van de première van zijn film 'LOUIS' in theater Tuschinski in Amsterdam.
"Ik heb alles al achter de rug", aldus Van Gaal. "Ik heb 25 bestralingen gehad. Toen moest ik vijf of zes maanden wachten om te kijken of het z'n werking had gedaan. Dat heeft het gedaan. Daarna is m'n prostaat 'gepeld'. Dat was in februari. Sindsdien is het gewoon weer een kwestie van alles 'optrainen'. Dat duurt even."
Van Gaal is niet bang voor een terugval. "Het gaat erom hoe je je in je brein voelt. Ik ben een positivo. Ik ga er gewoon mee om en niemand merkt het aan mij. Dit is een onderdeel van het leven", zei de 70-jarige trainer van het Nederlands elftal.
De ziekte van Van Gaal komt ook naar voren in de film. "Ik heb in mijn leven al heel veel de dood meegemaakt. Waarom zou ik deze ziekte niet laten zien? We hebben in de film ook gesproken over de dood van Fernanda, mijn eerste vrouw. Hoe we daarmee om moesten gaan en uiteindelijk hebben gedaan. Mijn dochters hebben er wat over gezegd. Ik vind dat dit er ook bij hoort dan. Dat is eigenlijk het totale-mensprincipe, wat ik normaal gesproken op mijn spelers toepas en nu op mijzelf", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
10 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
14 uur geleden