Van Gaal positief over ziekte: ik heb alles al achter de rug
AMSTERDAM (ANP) - Het gaat goed met Louis van Gaal, die vorige week bekendmaakte prostaatkanker te hebben. Dat zei de bondscoach maandag voor aanvang van de première van zijn film 'LOUIS' in theater Tuschinski in Amsterdam.
"Ik heb alles al achter de rug", aldus Van Gaal. "Ik heb 25 bestralingen gehad. Toen moest ik vijf of zes maanden wachten om te kijken of het z'n werking had gedaan. Dat heeft het gedaan. Daarna is m'n prostaat 'gepeld'. Dat was in februari. Sindsdien is het gewoon weer een kwestie van alles 'optrainen'. Dat duurt even."
Van Gaal is niet bang voor een terugval. "Het gaat erom hoe je je in je brein voelt. Ik ben een positivo. Ik ga er gewoon mee om en niemand merkt het aan mij. Dit is een onderdeel van het leven", zei de 70-jarige trainer van het Nederlands elftal.
De ziekte van Van Gaal komt ook naar voren in de film. "Ik heb in mijn leven al heel veel de dood meegemaakt. Waarom zou ik deze ziekte niet laten zien? We hebben in de film ook gesproken over de dood van Fernanda, mijn eerste vrouw. Hoe we daarmee om moesten gaan en uiteindelijk hebben gedaan. Mijn dochters hebben er wat over gezegd. Ik vind dat dit er ook bij hoort dan. Dat is eigenlijk het totale-mensprincipe, wat ik normaal gesproken op mijn spelers toepas en nu op mijzelf", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
22 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
16 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
18 uur geleden