Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal positief over ziekte: ik heb alles al achter de rug

Van Gaal positief over ziekte: ik heb alles al achter de rug

AMSTERDAM (ANP) - Het gaat goed met Louis van Gaal, die vorige week bekendmaakte prostaatkanker te hebben. Dat zei de bondscoach maandag voor aanvang van de première van zijn film 'LOUIS' in theater Tuschinski in Amsterdam.

"Ik heb alles al achter de rug", aldus Van Gaal. "Ik heb 25 bestralingen gehad. Toen moest ik vijf of zes maanden wachten om te kijken of het z'n werking had gedaan. Dat heeft het gedaan. Daarna is m'n prostaat 'gepeld'. Dat was in februari. Sindsdien is het gewoon weer een kwestie van alles 'optrainen'. Dat duurt even."

Van Gaal is niet bang voor een terugval. "Het gaat erom hoe je je in je brein voelt. Ik ben een positivo. Ik ga er gewoon mee om en niemand merkt het aan mij. Dit is een onderdeel van het leven", zei de 70-jarige trainer van het Nederlands elftal.

De ziekte van Van Gaal komt ook naar voren in de film. "Ik heb in mijn leven al heel veel de dood meegemaakt. Waarom zou ik deze ziekte niet laten zien? We hebben in de film ook gesproken over de dood van Fernanda, mijn eerste vrouw. Hoe we daarmee om moesten gaan en uiteindelijk hebben gedaan. Mijn dochters hebben er wat over gezegd. Ik vind dat dit er ook bij hoort dan. Dat is eigenlijk het totale-mensprincipe, wat ik normaal gesproken op mijn spelers toepas en nu op mijzelf", aldus de bondscoach.

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

5 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

9 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

10 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

13 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

1 dag geleden