Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal passeert Wijnaldum voor Oranje en verrast met Janssen

Van Gaal passeert Wijnaldum voor Oranje en verrast met Janssen

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Georginio Wijnaldum niet opgenomen in zijn voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de eerste vier duels in de Nations League. "Sinds onze laatste twee interlands in maart is er in Gini’s situatie bij zijn club helaas nog weinig veranderd", zegt de bondscoach op de website van de KNVB. "Ik ben daardoor genoodzaakt andere keuzes te maken. Hoe lastig en spijtig ik dat persoonlijk ook vind."

Wijnaldum krijgt weinig speeltijd bij Paris Saint-Germain. Hij kwam tot dusver 86 keer voor het Nederlands elftal uit. De middenvelder was vorig jaar op het EK nog de aanvoerder van Oranje. Hij verving toen Virgil van Dijk, die vanwege een knieblessure de Europese eindronde moest overslaan.

Vincent Janssen is de opvallendste naam in de voorselectie. De spits van de Mexicaanse club Monterrey staat op de lijst van dertig internationals. Hij speelde eind 2017 voor het laatst voor Oranje. De 27-jarige Janssen, in zeventien interlands goed voor zeven doelpunten, scoorde dit seizoen slechts één keer in vijftien competitieduels voor Monterrey. Ook Rick Karsdorp maakt deel uit van de voorlopige selectie. Hij treft op 25 mei met AS Roma zijn oude club Feyenoord in de finale van de Conference League. Karsdorp speelde zijn laatste en derde interland in 2017.

Drie keepers

Van Gaal heeft met Jasper Cillessen, Mark Flekken en Tim Krul slechts drie keepers opgenomen in zijn voorlopige selectie. Luuk de Jong, Jordy Clasie, Guus Til en Noa Lang staan ook weer op de lijst. Van Gaal maakt zijn definitieve selectie op 27 mei bekend.

Het Nederlands elftal opent de Nations League op 3 juni met een uitwedstrijd tegen België. Vijf dagen later staat een uitduel met Wales op het programma. De thuisduels van Oranje met Polen (11 juni) en Wales (14 juni) worden in De Kuip afgewerkt.

Voorlopige selectie Nederland:

Doel: Jasper Cillessen (Valencia), Mark Flekken (SC Freiburg) en Tim Krul (Norwich City).

Defensie: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Hans Hateboer (Atalanta), Rick Karsdorp (AS Roma), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Internazionale) en Owen Wijndal (AZ).

Middenveld: Jordy Clasie (AZ), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Marten de Roon (Atalanta) en Guus Til (Feyenoord).

Aanval: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Arnaut Danjuma (Villarreal), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Vincent Janssen (Monterrey), Luuk de Jong (FC Barcelona), Noa Lang (Club Brugge) en Wout Weghorst (Burnley).

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

5 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

13 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

13 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

13 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

14 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

14 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

15 uur geleden