Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal passeert Wijnaldum voor Oranje en verrast met Janssen

Van Gaal passeert Wijnaldum voor Oranje en verrast met Janssen

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Georginio Wijnaldum niet opgenomen in zijn voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de eerste vier duels in de Nations League. "Sinds onze laatste twee interlands in maart is er in Gini’s situatie bij zijn club helaas nog weinig veranderd", zegt de bondscoach op de website van de KNVB. "Ik ben daardoor genoodzaakt andere keuzes te maken. Hoe lastig en spijtig ik dat persoonlijk ook vind."

Wijnaldum krijgt weinig speeltijd bij Paris Saint-Germain. Hij kwam tot dusver 86 keer voor het Nederlands elftal uit. De middenvelder was vorig jaar op het EK nog de aanvoerder van Oranje. Hij verving toen Virgil van Dijk, die vanwege een knieblessure de Europese eindronde moest overslaan.

Vincent Janssen is de opvallendste naam in de voorselectie. De spits van de Mexicaanse club Monterrey staat op de lijst van dertig internationals. Hij speelde eind 2017 voor het laatst voor Oranje. De 27-jarige Janssen, in zeventien interlands goed voor zeven doelpunten, scoorde dit seizoen slechts één keer in vijftien competitieduels voor Monterrey. Ook Rick Karsdorp maakt deel uit van de voorlopige selectie. Hij treft op 25 mei met AS Roma zijn oude club Feyenoord in de finale van de Conference League. Karsdorp speelde zijn laatste en derde interland in 2017.

Drie keepers

Van Gaal heeft met Jasper Cillessen, Mark Flekken en Tim Krul slechts drie keepers opgenomen in zijn voorlopige selectie. Luuk de Jong, Jordy Clasie, Guus Til en Noa Lang staan ook weer op de lijst. Van Gaal maakt zijn definitieve selectie op 27 mei bekend.

Het Nederlands elftal opent de Nations League op 3 juni met een uitwedstrijd tegen België. Vijf dagen later staat een uitduel met Wales op het programma. De thuisduels van Oranje met Polen (11 juni) en Wales (14 juni) worden in De Kuip afgewerkt.

Voorlopige selectie Nederland:

Doel: Jasper Cillessen (Valencia), Mark Flekken (SC Freiburg) en Tim Krul (Norwich City).

Defensie: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Hans Hateboer (Atalanta), Rick Karsdorp (AS Roma), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Internazionale) en Owen Wijndal (AZ).

Middenveld: Jordy Clasie (AZ), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Marten de Roon (Atalanta) en Guus Til (Feyenoord).

Aanval: Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Arnaut Danjuma (Villarreal), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Vincent Janssen (Monterrey), Luuk de Jong (FC Barcelona), Noa Lang (Club Brugge) en Wout Weghorst (Burnley).

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

2 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

2 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

2 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

3 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

3 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

3 uur geleden