Van Gaal: pas na kwalificatie WK aan ander systeem werken
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal zal voorlopig niet van systeem veranderen. Bondscoach Louis van Gaal, die nu voor 4-3-3 kiest, vindt dat hij te weinig tijd heeft om iets anders te proberen en wil dat pas doen nadat kwalificatie voor het WK zeker is.
"We spelen alleen maar kwalificatiewedstrijden", zei Van Gaal. "We hebben nu een paar dagen meer tijd dan de vorige keer, maar dan is er niet zomaar een ander systeem ingestampt. Ik hoop dat wij gekwalificeerd zijn in november. Dan kan ik de volgende wedstrijden gebruiken om een ander systeem te spelen. Dan heb ik tijd, zonder enig risico, om dat te proberen."
Bij het WK van 2014 koos Van Gaal voor een 5-3-2-systeem. "In Brazilië heb ik er zes weken over gedaan, om maar een voorbeeld te geven. Nu is de voorbereidingstijd voor het WK van volgend jaar in Qatar slechts één week. Dus je moet het wel ergens onderweg doen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
22 uur geleden