Van Gaal: pas na kwalificatie WK aan ander systeem werken
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal zal voorlopig niet van systeem veranderen. Bondscoach Louis van Gaal, die nu voor 4-3-3 kiest, vindt dat hij te weinig tijd heeft om iets anders te proberen en wil dat pas doen nadat kwalificatie voor het WK zeker is.
"We spelen alleen maar kwalificatiewedstrijden", zei Van Gaal. "We hebben nu een paar dagen meer tijd dan de vorige keer, maar dan is er niet zomaar een ander systeem ingestampt. Ik hoop dat wij gekwalificeerd zijn in november. Dan kan ik de volgende wedstrijden gebruiken om een ander systeem te spelen. Dan heb ik tijd, zonder enig risico, om dat te proberen."
Bij het WK van 2014 koos Van Gaal voor een 5-3-2-systeem. "In Brazilië heb ik er zes weken over gedaan, om maar een voorbeeld te geven. Nu is de voorbereidingstijd voor het WK van volgend jaar in Qatar slechts één week. Dus je moet het wel ergens onderweg doen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
5 uur geleden