Van Gaal: pas na kwalificatie WK aan ander systeem werken
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal zal voorlopig niet van systeem veranderen. Bondscoach Louis van Gaal, die nu voor 4-3-3 kiest, vindt dat hij te weinig tijd heeft om iets anders te proberen en wil dat pas doen nadat kwalificatie voor het WK zeker is.
"We spelen alleen maar kwalificatiewedstrijden", zei Van Gaal. "We hebben nu een paar dagen meer tijd dan de vorige keer, maar dan is er niet zomaar een ander systeem ingestampt. Ik hoop dat wij gekwalificeerd zijn in november. Dan kan ik de volgende wedstrijden gebruiken om een ander systeem te spelen. Dan heb ik tijd, zonder enig risico, om dat te proberen."
Bij het WK van 2014 koos Van Gaal voor een 5-3-2-systeem. "In Brazilië heb ik er zes weken over gedaan, om maar een voorbeeld te geven. Nu is de voorbereidingstijd voor het WK van volgend jaar in Qatar slechts één week. Dus je moet het wel ergens onderweg doen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
8 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
20 uur geleden