Van Gaal noemt wijziging in WK-schema opmerkelijk
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal ziet voor- en nadelen in het enigszins gewijzigde programma van het Nederlands elftal op het naderde WK in Qatar. "Het is opmerkelijk dat er zo kort voor het toernooi nog aan het wedstrijdschema gesleuteld wordt", aldus de trainer. "Voor ons is het gunstig dat het op het nieuwe tijdstip minder warm is in het stadion, omdat de zon dan al onder is. Maar de keerzijde van de medaille - en dat vind ik zwaar wegen - is dat onze groepsgenoten Ecuador en Qatar een dag langer rust hebben in aanloop naar de tweede groepswedstrijd."
Oranje speelt maandag 21 november zijn eerste WK-wedstrijd tegen Senegal om 19.00 uur in plaats van 13.00 uur (Qatarese tijd). In het oorspronkelijke WK-wedstrijdschema stond op dit tijdstip het treffen tussen gastland Qatar en Ecuador gepland. De FIFA besloot dit duel een dag te vervroegen, waardoor Qatar nu officieel de eindronde opent op zondag 20 november om 19.00 uur.
Van Gaal denkt dat de supporters in Nederland met de aanpassing weinig problemen hebben: "Om vijf uur ’s middags kijk je toch even net wat lekkerder naar een voetbalwedstrijd dan op maandagochtend 11.00 uur".
De verschuiving heeft ook gevolgen voor Huis van Oranje, het grootschalige fanevenement dat de KNVB op 21 november voor de thuisblijvers organiseert in AFAS Live te Amsterdam. De voetbalbond verwacht dat dit vooralsnog geen onoverkomelijke problemen gaat opleveren.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
16 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
17 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
17 uur geleden