Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal neemt voor derde keer zonder trofee afscheid bij Oranje

Van Gaal neemt voor derde keer zonder trofee afscheid bij Oranje

DOHA (ANP) - Het is Louis van Gaal niet gelukt het Nederlands elftal wereldkampioen te maken. Na drie matige groepswedstrijden en een zege op de Verenigde Staten in de achtste finales struikelde Oranje opnieuw via strafschoppen over Argentinië, de tweevoudig wereldkampioen die de nationale voetbalploeg acht jaar geleden na penalty's ook al uit de WK-finale hield.

Voor de derde keer neemt Van Gaal zonder hoofdprijs afscheid van Oranje. De bondscoach wist zijn ploeg niet naar het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea te brengen. Hij was wel succesvol op de mondiale eindronde van 2014 in Brazilië, waar Oranje tegen alle verwachtingen in als derde eindigde.

Die prestatie wilde hij in Qatar verbeteren. Alles moest wijken voor dat ene doel, de wereldtitel. Van Gaal hield zelfs lange tijd geheim dat hij aan een agressieve vorm van prostaatkanker lijdt. Hij wilde zijn internationals niet afleiden. Op trainingskampen vertrok hij daarom pas laat in de avond naar een ziekenhuis voor behandeling, als zijn spelers al op bed lagen.

Imagineren

Geschrokken internationals stuurden Van Gaal berichtjes toen ze hoorden dat hij ziek was. Ze kregen allemaal hetzelfde antwoord via WhatsApp: zorg dat je wereldkampioen wordt. De bondscoach wilde in het hoofd van de spelers zitten. 'Imagineren', noemt hij dat. Als je ergens in gelooft, dan kan je dat ook waarmaken.

Van Gaal schepte veel duidelijkheid op weg naar het WK. Het spelsysteem met drie centrale verdedigers en twee vleugelverdedigers stond al snel vast. Alleen zo had Oranje volgens de bondscoach een kans tegen de beste ploegen van de wereld. Op de eindronde in Qatar liet hij Oranje regelmatig op de counter spelen. Inmiddels is een schoonheidsprijs voor Van Gaal niet meer dan een troostprijs.

Sober

"We can come an end", zei Van Gaal over de kansen van Oranje op het WK in Qatar. Niet de beste spelers, maar de beste ploeg heeft volgens hem vaak succes. Oranje begon het WK met een moeizame zege op Senegal (2-0). Daarna volgde een teleurstellend gelijkspel tegen Ecuador (1-1) en een sobere zege op het al uitgeschakelde Qatar (2-0).

De winst in de achtste finales op de Verenigde Staten (3-1) bood enige hoop. Memphis Depay, niet helemaal fit begonnen aan het toernooi, liet van zich horen. En Andries Noppert maakte zijn uitverkiezing als eerste doelman waar. Nu gaat het WK pas echt beginnen, zei Van Gaal over de kwartfinale tegen Argentinië. Niet wetende dat het einde nabij was.

Oranje speelde lang een kansloze wedstrijd tegen Argentinië, totdat Van Gaal succesvol wisselde en Wout Weghorst tweemaal zag scoren. In de strafschoppenserie ging het alsnog fout. Opnieuw. Met Van Gaal verliest het WK in Qatar een markante bondscoach. Waarschijnlijk gaat de oud-trainer van Ajax, FC Barcelona, AZ, Bayern München en Manchester United met pensioen. "Maar je weet maar nooit", zei hij al. "Misschien komt er wel een aanbieding die ik niet wil weigeren."

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

1 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

2 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

13 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

15 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

15 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

19 uur geleden