Van Gaal neemt Van Dijk op in voorlopige selectie Oranje
ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende drie WK-kwalificatieduels in september. De 30-jarige centrale verdediger liep in oktober vorig jaar een zware knieblessure op en miste het Europees kampioenschap met Oranje. Van Dijk, die onlangs zijn rentree maakte en fit is voor het nieuwe seizoen, verlengde vrijdag zijn contract bij Liverpool.
In de groep van 25 spelers zitten ook Tyrell Malacia (Feyenoord) en Devyne Rensch (Ajax). De verdedigers behoorden niet eerder tot de voorlopige spelersgroep van Oranje.
Van de EK-selectie van de vorige bondscoach Frank de Boer ontbreken Patrick van Aanholt (Galatasaray), Denzel Dumfries (op weg naar Internazionale), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion), Owen Wijndal (AZ), Luuk de Jong (Sevilla) en Quincy Promes (Spartak Moskou).
Derde termijn
Ook doelman Jasper Cillessen, die wel in de definitieve selectie zat maar het EK uiteindelijk niet haalde, zit niet bij de groep. Naast Van Dijk, Malacia en Rensch zijn nieuw op de lijst, in vergelijking met het EK, keepers Justin Bijlow (Feyenoord), Joël Drommel (PSV) en Remko Pasveer (Ajax) en middenvelder Guus Til (Feyenoord).
Van Gaal begint aan zijn derde termijn als bondscoach. Hij wordt komende dinsdag tijdens een persconferentie door directeur topsport Nico-Jan Hoogma van de KNVB gepresenteerd.
Korte voorbereiding
"Iedereen weet dat de interlandweek in september erg belangrijk is en de voorbereidingstijd heel kort", aldus Van Gaal vrijdag in een persbericht. "Dat betekent dat we spelers nodig hebben die er meteen staan. Niet alle clubs en spelers zijn even ver in de voorbereiding, dus daar moet ik rekening mee houden. Een aantal spelers heb ik daarom nu niet op de lijst gezet. Maar ik wil benadrukken dat iedereen bij mij in beeld is en blijft."
Nederland speelt in de WK-kwalificatie woensdag 1 september een uitwedstrijd tegen Noorwegen, gevolgd door thuisduels met Montenegro (zaterdag 4 september in Eindhoven) en Turkije (dinsdag 7 september in Amsterdam).
WK Qatar
Oranje staat tweede in groep G, met 1 punt minder dan Turkije en evenveel punten als Noorwegen en Montenegro. Alleen de winnaars van de groepen plaatsen zich voor het WK. De nummers 2 krijgen een herkansing in de play-offs.
Het WK is van 21 november tot en met 18 december 2022 in Qatar.
De voorselectie ziet er als volgt uit: Nathan Aké (Manchester City), Donny van de Beek (Manchester United), Steven Berghuis (Ajax) Justin Bijlow (Feyenoord), Daley Blind (Ajax), Memphis Depay (Barcelona), Virgil van Dijk (Liverpool), Joël Drommel (PSV), Cody Gakpo (PSV), Ryan Gravenberch (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (AZ), Tim Krul (Norwich City), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Remko Pasveer (Ajax), Devyne Rensch (Ajax), Marten de Roon (Atalanta Bergamo), Guus Til (Feyenoord), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Inter), Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Georginio Wijnaldum (Paris Saint-Germain).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
6 uur geleden