Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal neemt Van Dijk op in voorlopige selectie Oranje

Van Gaal neemt Van Dijk op in voorlopige selectie Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk is door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende drie WK-kwalificatieduels in september. De 30-jarige centrale verdediger liep in oktober vorig jaar een zware knieblessure op en miste het Europees kampioenschap met Oranje. Van Dijk, die onlangs zijn rentree maakte en fit is voor het nieuwe seizoen, verlengde vrijdag zijn contract bij Liverpool.

In de groep van 25 spelers zitten ook Tyrell Malacia (Feyenoord) en Devyne Rensch (Ajax). De verdedigers behoorden niet eerder tot de voorlopige spelersgroep van Oranje.

Van de EK-selectie van de vorige bondscoach Frank de Boer ontbreken Patrick van Aanholt (Galatasaray), Denzel Dumfries (op weg naar Internazionale), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion), Owen Wijndal (AZ), Luuk de Jong (Sevilla) en Quincy Promes (Spartak Moskou).

Derde termijn

Ook doelman Jasper Cillessen, die wel in de definitieve selectie zat maar het EK uiteindelijk niet haalde, zit niet bij de groep. Naast Van Dijk, Malacia en Rensch zijn nieuw op de lijst, in vergelijking met het EK, keepers Justin Bijlow (Feyenoord), Joël Drommel (PSV) en Remko Pasveer (Ajax) en middenvelder Guus Til (Feyenoord).

Van Gaal begint aan zijn derde termijn als bondscoach. Hij wordt komende dinsdag tijdens een persconferentie door directeur topsport Nico-Jan Hoogma van de KNVB gepresenteerd.

Korte voorbereiding

"Iedereen weet dat de interlandweek in september erg belangrijk is en de voorbereidingstijd heel kort", aldus Van Gaal vrijdag in een persbericht. "Dat betekent dat we spelers nodig hebben die er meteen staan. Niet alle clubs en spelers zijn even ver in de voorbereiding, dus daar moet ik rekening mee houden. Een aantal spelers heb ik daarom nu niet op de lijst gezet. Maar ik wil benadrukken dat iedereen bij mij in beeld is en blijft."

Nederland speelt in de WK-kwalificatie woensdag 1 september een uitwedstrijd tegen Noorwegen, gevolgd door thuisduels met Montenegro (zaterdag 4 september in Eindhoven) en Turkije (dinsdag 7 september in Amsterdam).

WK Qatar

Oranje staat tweede in groep G, met 1 punt minder dan Turkije en evenveel punten als Noorwegen en Montenegro. Alleen de winnaars van de groepen plaatsen zich voor het WK. De nummers 2 krijgen een herkansing in de play-offs.

Het WK is van 21 november tot en met 18 december 2022 in Qatar.

De voorselectie ziet er als volgt uit: Nathan Aké (Manchester City), Donny van de Beek (Manchester United), Steven Berghuis (Ajax) Justin Bijlow (Feyenoord), Daley Blind (Ajax), Memphis Depay (Barcelona), Virgil van Dijk (Liverpool), Joël Drommel (PSV), Cody Gakpo (PSV), Ryan Gravenberch (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (AZ), Tim Krul (Norwich City), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Remko Pasveer (Ajax), Devyne Rensch (Ajax), Marten de Roon (Atalanta Bergamo), Guus Til (Feyenoord), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Inter), Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Georginio Wijnaldum (Paris Saint-Germain).

Meer uit Voetbal

Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

27 minuten geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

4 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

5 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

6 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

7 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

7 uur geleden