Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal moet het Nederlands elftal naar het WK in Qatar leiden

Van Gaal moet het Nederlands elftal naar het WK in Qatar leiden

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal gaat voor de derde keer als bondscoach van het Nederlands elftal aan de slag. De bijna 70-jarige oefenmeester is de opvolger van de na het teleurstellend verlopen EK vertrokken Frank de Boer. Hij moet Oranje naar het WK van eind volgend jaar in Qatar leiden, zo bevestigt de KNVB.

Van Gaal bereikte eind vorige maand al een akkoord met de nationale voetbalbond, maar de definitieve bevestiging van de KNVB liet nog even op zich wachten omdat beide partijen pas naar buiten wilden treden als ook alle details van de overeenkomst waren afgerond. Danny Blind en Henk Fraser gaan Van Gaal assisteren. Frank Hoek wordt de nieuwe keeperstrainer van Oranje.

Van Gaal slaagde er als bondscoach niet in het Nederlands elftal naar het WK van 2002 te leiden. Hij loodste Oranje naar een derde plaats op het WK van 2014 in Brazilië. Op die laatste eindronde werkte hij ook samen met Blind en Hoek. Fraser blijft zijn rol als assistent van Van Gaal voorlopig combineren met zijn functie als hoofdtrainer van Oranje.

Kwalificatie

Van Gaal maakt op 1 september tijdens een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie zijn rentree bij de nationale ploeg. Vervolgens wachten er in korte tijd thuisduels met Montenegro (4 september) en Turkije (7 september). Na het drieluik weet Oranje al een stuk meer over de kansen op deelname aan het WK in Qatar. Het Nederlands elftal staat na drie kwalificatieduels tweede in de poule, met een punt minder dan Turkije en evenveel punten als Montenegro en Noorwegen. Alleen de poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar. De nummers 2 krijgen een herkansing in de play-offs.

Van Gaal geeft in de tweede helft van deze maand een persconferentie in Zeist. Hij maakt op 15 augustus zijn voorlopige selectie voor de WK-kwalificatieduels met Noorwegen, Montenegro en Turkije bekend.

De KNVB heeft de contracten van De Boer en zijn assistenten Dwight Lodeweges en keeperstrainer Patrick Lodewijks niet verlengd. De voetbalbond is nog in gesprek met assistent-trainer Maarten Stekelenburg over een mogelijk nieuwe functie bij de KNVB.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

10 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

12 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

13 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

13 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

14 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

14 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

19 uur geleden