Van Gaal moet het Nederlands elftal naar het WK in Qatar leiden
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal gaat voor de derde keer als bondscoach van het Nederlands elftal aan de slag. De bijna 70-jarige oefenmeester is de opvolger van de na het teleurstellend verlopen EK vertrokken Frank de Boer. Hij moet Oranje naar het WK van eind volgend jaar in Qatar leiden, zo bevestigt de KNVB.
Van Gaal bereikte eind vorige maand al een akkoord met de nationale voetbalbond, maar de definitieve bevestiging van de KNVB liet nog even op zich wachten omdat beide partijen pas naar buiten wilden treden als ook alle details van de overeenkomst waren afgerond. Danny Blind en Henk Fraser gaan Van Gaal assisteren. Frank Hoek wordt de nieuwe keeperstrainer van Oranje.
Van Gaal slaagde er als bondscoach niet in het Nederlands elftal naar het WK van 2002 te leiden. Hij loodste Oranje naar een derde plaats op het WK van 2014 in Braziliƫ. Op die laatste eindronde werkte hij ook samen met Blind en Hoek. Fraser blijft zijn rol als assistent van Van Gaal voorlopig combineren met zijn functie als hoofdtrainer van Oranje.
Kwalificatie
Van Gaal maakt op 1 september tijdens een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie zijn rentree bij de nationale ploeg. Vervolgens wachten er in korte tijd thuisduels met Montenegro (4 september) en Turkije (7 september). Na het drieluik weet Oranje al een stuk meer over de kansen op deelname aan het WK in Qatar. Het Nederlands elftal staat na drie kwalificatieduels tweede in de poule, met een punt minder dan Turkije en evenveel punten als Montenegro en Noorwegen. Alleen de poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar. De nummers 2 krijgen een herkansing in de play-offs.
Van Gaal geeft in de tweede helft van deze maand een persconferentie in Zeist. Hij maakt op 15 augustus zijn voorlopige selectie voor de WK-kwalificatieduels met Noorwegen, Montenegro en Turkije bekend.
De KNVB heeft de contracten van De Boer en zijn assistenten Dwight Lodeweges en keeperstrainer Patrick Lodewijks niet verlengd. De voetbalbond is nog in gesprek met assistent-trainer Maarten Stekelenburg over een mogelijk nieuwe functie bij de KNVB.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
2 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
2 uur geleden