Van Gaal: Messi en Argentinië moesten wereldkampioen worden
UTRECHT (ANP) - Louis van Gaal is ervan overtuigd dat er vorig jaar bij het WK in Qatar alles aan is gedaan om Argentinië en Lionel Messi wereldkampioen te laten worden. De oud-bondscoach zei dit voor de camera van de NOS bij de uitreiking van de Eredivisie Awards in Utrecht. Hij kreeg bij dit gala de Eredivisie Oeuvre Award.
Oranje werd bij het WK in de kwartfinales na strafschoppen uitgeschakeld door de Argentijnen. De ploeg van Messi kwam op een 2-0-voorsprong, maar de ploeg van Van Gaal vocht zich terug naar 2-2. De wedstrijd moest daarna met strafschoppen worden beslist. "Als je ziet hoe Argentinië aan de doelpunten kwam en hoe wij aan de doelpunten komen. Als je ziet hoe sommige spelers van Argentinië over de schreef gingen en zonder bestraft te worden, denk ik dat het allemaal vooropgezet spel was", aldus Van Gaal tegen de NOS. "Daar bedoel ik alles mee wat ik zeg. Ik denk dat Messi wereldkampioen moest worden." Van Gaal wilde er daarna niet verder op ingaan. "Ik heb nu genoeg gezegd."
Argentinië won in de WK-finale van titelverdediger Frankrijk.
Van Gaal gaf tijdens het gala ook een update over zijn gezondheid. Hij liet anderhalf jaar geleden weten dat hij lijdt aan prostaatkanker. Hij moest onlangs opnieuw worden geopereerd.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
14 uur geleden