Van Gaal: Messi en Argentinië moesten wereldkampioen worden
UTRECHT (ANP) - Louis van Gaal is ervan overtuigd dat er vorig jaar bij het WK in Qatar alles aan is gedaan om Argentinië en Lionel Messi wereldkampioen te laten worden. De oud-bondscoach zei dit voor de camera van de NOS bij de uitreiking van de Eredivisie Awards in Utrecht. Hij kreeg bij dit gala de Eredivisie Oeuvre Award.
Oranje werd bij het WK in de kwartfinales na strafschoppen uitgeschakeld door de Argentijnen. De ploeg van Messi kwam op een 2-0-voorsprong, maar de ploeg van Van Gaal vocht zich terug naar 2-2. De wedstrijd moest daarna met strafschoppen worden beslist. "Als je ziet hoe Argentinië aan de doelpunten kwam en hoe wij aan de doelpunten komen. Als je ziet hoe sommige spelers van Argentinië over de schreef gingen en zonder bestraft te worden, denk ik dat het allemaal vooropgezet spel was", aldus Van Gaal tegen de NOS. "Daar bedoel ik alles mee wat ik zeg. Ik denk dat Messi wereldkampioen moest worden." Van Gaal wilde er daarna niet verder op ingaan. "Ik heb nu genoeg gezegd."
Argentinië won in de WK-finale van titelverdediger Frankrijk.
Van Gaal gaf tijdens het gala ook een update over zijn gezondheid. Hij liet anderhalf jaar geleden weten dat hij lijdt aan prostaatkanker. Hij moest onlangs opnieuw worden geopereerd.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
16 uur geleden