
Van Gaal mag uit isolatie en leidt training Oranje
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is teruggekeerd op het trainingsveld in Zeist. De bondscoach van het Nederlands elftal zat de voorbije dagen in isolatie, nadat hij dinsdag positief had getest op het coronavirus.
Van Gaal was sinds vorige week vrijdag verkouden en de huidige regels schrijven voor dat je na vijf dagen uit isolatie mag, mits je klachtenvrij bent. De 70-jarige trainer heeft geen klachten meer en daardoor kon hij de training weer leiden. De voorbije twee dagen deed zijn assistent Danny Blind dat tijdens besloten trainingen.
De snelle terugkeer is een meevaller voor Van Gaal. De bondscoach schakelt met Oranje in aanloop naar het WK van eind dit jaar in Qatar over naar een ander spelsysteem. Hij wil vooral deze week gebruiken om de spelers daaraan te laten wennen en ze uit te leggen wat hij van ze verwacht.
Het Nederlands elftal speelt zaterdag in Amsterdam een oefenwedstrijd tegen Denemarken. Dinsdag volgt een vriendschappelijk duel met Duitsland, eveneens in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ huurt de Italiaanse jeugdinternational Andrea Natali dit seizoen van Bayer Leverkusen. Dat heeft de club via de website bekendgemaakt. De 17-jarige verdediger speelde in de opleiding van AC Milan en kwam daarna uit in de jeugd van Espanyol, FC Barcelona en Bayer Leverkusen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo staat opnieuw bovenaan de Forbes-lijst van voetballers die het meeste geld verdienen. De 40-jarige Portugees is één van drie spelers uit de top 10 van grootverdieners die in het seizoen 2025/2026 in Saudi-Arabië onder contract staan.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voetbalfans uit meer dan tweehonderd landen en gebieden hebben bij elkaar ruim een miljoen kaartjes in de voorverkoop gekocht voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt. Het WK van 2026 wordt het grootste eindtoernooi ooit met 48 deelnemers.
1 uur geledenTIRANA (ANP) - PSV heeft zich in Albanië voor slechts een handjevol toeschouwers geplaatst voor de achtste finales van het hoofdtoernooi van de Europa Cup. De vrouwen uit Eindhoven wonnen in het House of Football-stadion in Tirana met 2-0 van FC Minsk uit Belarus. PSV had aan een rake kopbal van Lore Jacobs vlak na rust en een treffer na een solo van Liz Rijsbergen in de blessuretijd genoeg voor de zege.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.
10 uur geledenLEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
20 uur geleden