
Van Gaal leidt Telstar naar zege, Excelsior nieuwe koploper
VELSEN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft als gelegenheidstrainer Telstar naar de tweede seizoenszege in de Keuken Kampioen Divisie geleid. De club uit Velsen won met 1-0 van koploper Jong AZ. Excelsior nam de koppositie over van de Alkmaarders.
Van Gaal was eenmalig coach van Telstar in plaats van Andries Jonker. Een deel van de recette van de wedstrijd gaat naar Spieren voor Spieren, de stichting waar Van Gaal en zijn vrouw Truus ambassadeur van zijn. De bondscoach, die woensdag ook al de training had geleid bij Telstar, zag tot grote tevredenheid Glynor Plet al in de negende minuut de score openen. Die stand hield Telstar vervolgens vast.
Excelsior en ADO Den Haag zijn Jong AZ gepasseerd op de ranglijst. De Rotterdammers wonnen met 3-0 van Jong PSV door twee treffers van Thijs Dallinga en een van Couhaib Driouech. ADO versloeg in eigen huis Roda JC met 2-0. Sem Steijn en Vicente Besuijen waren de doelpuntenmakers. Beide ploegen hebben 16 punten, maar Excelsior staat met een beter doelsaldo bovenaan.
Jong Utrecht is op 15 punten gekomen, hetzelfde aantal als Jong AZ. De ploeg uit Utrecht hield een punt over aan de wedstrijd bij De Graafschap: 2-2. Rick Dekker opende vlak voor de rust de score voor de thuisploeg. Door een eigen doelpunt van Jeffry Fortes werd het weer gelijk. Jong Utrecht leek door de goal van Derensili Sanches Fernandes zelfs de zege en de koppositie te gaan pakken, maar Philip Brittijn maakte op aangeven van doelman Hidde Jurjus diep in blessuretijd alsnog de 2-2.
FC Volendam staat door de 3-2-zege bij Top Oss ook op 15 punten. De thuisploeg kwam twee keer op voorsprong door Joshua Sanches, maar de Volendammers wonnen door treffers van Denso Kasius, Ibrahim El Kadiri en Damon Mirani.
NAC Breda kon tegen FC Eindhoven de weg naar boven niet inzetten. De ploeg van coach Edwin de Graaf verloor met 2-0 in Eindhoven door treffers van Enrico Hernández en Joey Sleegers. NAC staat op de achttiende plaats met 6 punten, evenveel als nummer laatst Helmond Sport dat verloor bij VVV-Venlo (1-0) en FC Dordrecht, dat een punt pakte bij Almere City (2-2).
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
11 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
12 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
17 uur geleden