Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal leidt Telstar naar zege, Excelsior nieuwe koploper

Van Gaal leidt Telstar naar zege, Excelsior nieuwe koploper

VELSEN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft als gelegenheidstrainer Telstar naar de tweede seizoenszege in de Keuken Kampioen Divisie geleid. De club uit Velsen won met 1-0 van koploper Jong AZ. Excelsior nam de koppositie over van de Alkmaarders.

Van Gaal was eenmalig coach van Telstar in plaats van Andries Jonker. Een deel van de recette van de wedstrijd gaat naar Spieren voor Spieren, de stichting waar Van Gaal en zijn vrouw Truus ambassadeur van zijn. De bondscoach, die woensdag ook al de training had geleid bij Telstar, zag tot grote tevredenheid Glynor Plet al in de negende minuut de score openen. Die stand hield Telstar vervolgens vast.

Excelsior en ADO Den Haag zijn Jong AZ gepasseerd op de ranglijst. De Rotterdammers wonnen met 3-0 van Jong PSV door twee treffers van Thijs Dallinga en een van Couhaib Driouech. ADO versloeg in eigen huis Roda JC met 2-0. Sem Steijn en Vicente Besuijen waren de doelpuntenmakers. Beide ploegen hebben 16 punten, maar Excelsior staat met een beter doelsaldo bovenaan.

Jong Utrecht is op 15 punten gekomen, hetzelfde aantal als Jong AZ. De ploeg uit Utrecht hield een punt over aan de wedstrijd bij De Graafschap: 2-2. Rick Dekker opende vlak voor de rust de score voor de thuisploeg. Door een eigen doelpunt van Jeffry Fortes werd het weer gelijk. Jong Utrecht leek door de goal van Derensili Sanches Fernandes zelfs de zege en de koppositie te gaan pakken, maar Philip Brittijn maakte op aangeven van doelman Hidde Jurjus diep in blessuretijd alsnog de 2-2.

FC Volendam staat door de 3-2-zege bij Top Oss ook op 15 punten. De thuisploeg kwam twee keer op voorsprong door Joshua Sanches, maar de Volendammers wonnen door treffers van Denso Kasius, Ibrahim El Kadiri en Damon Mirani.

NAC Breda kon tegen FC Eindhoven de weg naar boven niet inzetten. De ploeg van coach Edwin de Graaf verloor met 2-0 in Eindhoven door treffers van Enrico Hernández en Joey Sleegers. NAC staat op de achttiende plaats met 6 punten, evenveel als nummer laatst Helmond Sport dat verloor bij VVV-Venlo (1-0) en FC Dordrecht, dat een punt pakte bij Almere City (2-2).

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

2 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

3 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

3 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

3 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

4 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

5 uur geleden