Van Gaal leidt Telstar naar zege, Excelsior nieuwe koploper
VELSEN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft als gelegenheidstrainer Telstar naar de tweede seizoenszege in de Keuken Kampioen Divisie geleid. De club uit Velsen won met 1-0 van koploper Jong AZ. Excelsior nam de koppositie over van de Alkmaarders.
Van Gaal was eenmalig coach van Telstar in plaats van Andries Jonker. Een deel van de recette van de wedstrijd gaat naar Spieren voor Spieren, de stichting waar Van Gaal en zijn vrouw Truus ambassadeur van zijn. De bondscoach, die woensdag ook al de training had geleid bij Telstar, zag tot grote tevredenheid Glynor Plet al in de negende minuut de score openen. Die stand hield Telstar vervolgens vast.
Excelsior en ADO Den Haag zijn Jong AZ gepasseerd op de ranglijst. De Rotterdammers wonnen met 3-0 van Jong PSV door twee treffers van Thijs Dallinga en een van Couhaib Driouech. ADO versloeg in eigen huis Roda JC met 2-0. Sem Steijn en Vicente Besuijen waren de doelpuntenmakers. Beide ploegen hebben 16 punten, maar Excelsior staat met een beter doelsaldo bovenaan.
Jong Utrecht is op 15 punten gekomen, hetzelfde aantal als Jong AZ. De ploeg uit Utrecht hield een punt over aan de wedstrijd bij De Graafschap: 2-2. Rick Dekker opende vlak voor de rust de score voor de thuisploeg. Door een eigen doelpunt van Jeffry Fortes werd het weer gelijk. Jong Utrecht leek door de goal van Derensili Sanches Fernandes zelfs de zege en de koppositie te gaan pakken, maar Philip Brittijn maakte op aangeven van doelman Hidde Jurjus diep in blessuretijd alsnog de 2-2.
FC Volendam staat door de 3-2-zege bij Top Oss ook op 15 punten. De thuisploeg kwam twee keer op voorsprong door Joshua Sanches, maar de Volendammers wonnen door treffers van Denso Kasius, Ibrahim El Kadiri en Damon Mirani.
NAC Breda kon tegen FC Eindhoven de weg naar boven niet inzetten. De ploeg van coach Edwin de Graaf verloor met 2-0 in Eindhoven door treffers van Enrico Hernández en Joey Sleegers. NAC staat op de achttiende plaats met 6 punten, evenveel als nummer laatst Helmond Sport dat verloor bij VVV-Venlo (1-0) en FC Dordrecht, dat een punt pakte bij Almere City (2-2).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
10 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
18 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
18 uur geleden