Van Gaal leidt Telstar naar zege, Excelsior nieuwe koploper
VELSEN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft als gelegenheidstrainer Telstar naar de tweede seizoenszege in de Keuken Kampioen Divisie geleid. De club uit Velsen won met 1-0 van koploper Jong AZ. Excelsior nam de koppositie over van de Alkmaarders.
Van Gaal was eenmalig coach van Telstar in plaats van Andries Jonker. Een deel van de recette van de wedstrijd gaat naar Spieren voor Spieren, de stichting waar Van Gaal en zijn vrouw Truus ambassadeur van zijn. De bondscoach, die woensdag ook al de training had geleid bij Telstar, zag tot grote tevredenheid Glynor Plet al in de negende minuut de score openen. Die stand hield Telstar vervolgens vast.
Excelsior en ADO Den Haag zijn Jong AZ gepasseerd op de ranglijst. De Rotterdammers wonnen met 3-0 van Jong PSV door twee treffers van Thijs Dallinga en een van Couhaib Driouech. ADO versloeg in eigen huis Roda JC met 2-0. Sem Steijn en Vicente Besuijen waren de doelpuntenmakers. Beide ploegen hebben 16 punten, maar Excelsior staat met een beter doelsaldo bovenaan.
Jong Utrecht is op 15 punten gekomen, hetzelfde aantal als Jong AZ. De ploeg uit Utrecht hield een punt over aan de wedstrijd bij De Graafschap: 2-2. Rick Dekker opende vlak voor de rust de score voor de thuisploeg. Door een eigen doelpunt van Jeffry Fortes werd het weer gelijk. Jong Utrecht leek door de goal van Derensili Sanches Fernandes zelfs de zege en de koppositie te gaan pakken, maar Philip Brittijn maakte op aangeven van doelman Hidde Jurjus diep in blessuretijd alsnog de 2-2.
FC Volendam staat door de 3-2-zege bij Top Oss ook op 15 punten. De thuisploeg kwam twee keer op voorsprong door Joshua Sanches, maar de Volendammers wonnen door treffers van Denso Kasius, Ibrahim El Kadiri en Damon Mirani.
NAC Breda kon tegen FC Eindhoven de weg naar boven niet inzetten. De ploeg van coach Edwin de Graaf verloor met 2-0 in Eindhoven door treffers van Enrico Hernández en Joey Sleegers. NAC staat op de achttiende plaats met 6 punten, evenveel als nummer laatst Helmond Sport dat verloor bij VVV-Venlo (1-0) en FC Dordrecht, dat een punt pakte bij Almere City (2-2).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
43 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
46 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
2 uur geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
4 uur geleden