Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal leidt Oranje over eerste horde en richt vizier nu op WK

Van Gaal leidt Oranje over eerste horde en richt vizier nu op WK

ROTTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft de eerste horde genomen met het Nederlands elftal. De nationale ploeg mag eind volgend jaar voor het eerst sinds 2014 weer naar een WK, na een zege van 2-0 op Noorwegen. Vanaf de volgende interlandperiode in maart gaat de 70-jarige bondscoach zijn grote droom najagen. Want de wereldtitel is nog steeds zijn grote ambitie.

Natuurlijk zijn er betere landenploegen dan het huidige Oranje. Maar wie had gedacht dat Van Gaal op het WK van 2014 als derde zou eindigen met het Nederlands elftal? "Zeker in de achterhoede en op het middenveld heb ik nu veel meer kwaliteit", vindt de bondscoach, die er voorin nog wel een aanvaller van het kaliber Arjen Robben bij zou willen hebben.

Van Gaal verkeerde in tijdnood toen hij begin september met Oranje aan een inhaalrace begon. De opvolger van de vertrokken Frank de Boer had slechts twee dagen om zijn ploeg voor te bereiden voor het uitduel met Noorwegen, dat in 1-1 eindigde. Vervolgens greep Oranje de macht met overwinningen op Montenegro (4-0), Turkije (6-1), Letland (0-1), Gibraltar (6-0). Oranje verzuimde zich zaterdag in Montenegro al te plaatsen (2-2).

Discipline

Van Gaal was na het gelijke spel kwetsbaar. Hij had plotseling het uiterlijk van een oude man. De bondscoach brak zondag ook nog een heup na een valpartij met zijn fiets. Maar hij wilde er koste wat kost bij zijn tegen de Noren, ook omdat zijn spelers dat wilden. Een betere pijnstiller als de zege op Noorwegen (2-0) had hij zich niet kunnen wensen.

Van Gaal moest eerst in het brein van zijn spelers komen. "Dat is al aardig gelukt", vindt hij. "Belangrijk is dat ze mij accepteren. Ik heb een visie en vraag om discipline. Maar deze groep wil zó graag. Ze zijn zo gretig. Dit is denk ik de leukste groep waar ik ooit mee heb gewerkt."

Veel oefening

Van Gaal liet Oranje de afgelopen maanden aanvallen in een klassiek systeem met een centrumspits en vleugelaanvallers. Veel internationals vertelden de bondscoach dat ze zich lekker voelen bij die speelwijze. Maar Van Gaal weet bijna zeker dat het Nederlands elftal op het WK in Qatar de meeste kans heeft als het met vijf verdedigers gaat spelen. Zeker zolang hij meer goede verdedigers dan vleugelaanvallers heeft.

"Maar die speelwijze vraagt om veel oefening", aldus Van Gaal. "In de aanloop naar het WK van 2014 heb ik daar zes weken op getraind. Nu zijn we volgend jaar november misschien een weekje bijeen voor het WK. Maar volgend jaar maart is er een interlandperiode en vervolgens spelen we in juni en september in de Nations League. Rond die duels kunnen we ook op een ander systeem oefenen. Ik denk dat we beide systemen moeten beheersen. Op het WK van 2014 begonnen we vaak met vijf verdedigers, maar eindigden we ook regelmatig met drie aanvallers als de situatie daar om vroeg."

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

2 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

5 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

6 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

7 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

9 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

10 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

10 uur geleden