Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal legt basis voor WK, maar ziet dat er nog veel beter moet

Van Gaal legt basis voor WK, maar ziet dat er nog veel beter moet

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal besloot de eerste periode van het Nederlands elftal ter voorbereiding op het WK in november in Qatar met een goed gevoel. "We hebben een fantastische week achter de rug", zei de bondscoach na het gelijkspel tegen Duitsland (1-1) in de Johan Cruijff ArenA. Het oefenduel met de wereldkampioen van 2014 maakte duidelijk dat er de komende interlandperiodes nog genoeg werk te verzetten is wil Oranje op de eindronde een rol van betekenis spelen.

Van Gaal is er van overtuigd dat het Nederlands elftal ver kan komen, maar dan wel in het systeem dat hij voor ogen heeft. De 70-jarige trainer omschreef het deze week als 1-3-4-1-2. Om aan dat systeem te wennen, nodige de trainer deze interlandperiode liefst 28 spelers uit. "We hebben veel tactisch getraind en veel meetings gehad. Het was een zware week, maar ook een leuke", zei verdediger Daley Blind.

De bondscoach zag tot zijn tevredenheid dat de spelers erin slaagden zich het systeem vrij snel eigen te maken. In de eerste helft tegen Denemarken (4-2) creëerde Oranje zaterdag liefst negen kansen, waarvan er drie een doelpunt opleverden. Na rust zakte Nederland terug. "Het verval is te groot", zag Van Gaal.

Wennen aan nieuwe speelwijze

Tegen het hoger aangeslagen Duitsland werd dinsdag duidelijk dat de weg nog lang is. De ploeg van bondscoach Hansi Flick was in Amsterdam de eerste driekwart van het duel de bovenliggende ploeg. Oranje moest het initiatief steeds aan de tegenstander laten en slaagde er lang niet in dat om te draaien. "We konden niet onder de druk uitkomen", aldus Van Gaal, die er juist ook iets positiefs uithaalde. "Ook al waren we in de eerste helft de onderliggende partij, we hebben eigenlijk niets weggegeven." En, voegde hij eraan toe: "Duitsland is een topland. Zij zijn een kandidaat om het WK te winnen, denk ik."

Van Gaal heeft nu nog twee periodes om Oranje verder te laten wennen aan de nieuwe speelwijze. In juni volgen in korte tijd liefst vier duels in de strijd om de Nations League, twee keer tegen Wales en een keer tegen België en Polen. "Dan is er geen ruimte om te trainen", zei Van Gaal na het duel met de Duitsers. "Dan ligt de focus op besprekingen en de vier wedstrijden."

In september volgen nog eens twee wedstrijden in de Nations League, tegen Polen en België. Afhankelijk van wanneer Oranje de eerste wedstrijd op het WK speelt, heeft Van Gaal dan in november nog ongeveer een week voorbereidingstijd. Het vertrouwen is er bij de bondscoach na de eerste voorbereidingsperiode niet minder groot op geworden. "We hebben deze week zoveel stappen gemaakt", aldus Van Gaal.

Meer uit Voetbal

Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

1 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

3 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

4 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

4 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

5 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

20 uur geleden