Van Gaal legt basis voor WK, maar ziet dat er nog veel beter moet
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal besloot de eerste periode van het Nederlands elftal ter voorbereiding op het WK in november in Qatar met een goed gevoel. "We hebben een fantastische week achter de rug", zei de bondscoach na het gelijkspel tegen Duitsland (1-1) in de Johan Cruijff ArenA. Het oefenduel met de wereldkampioen van 2014 maakte duidelijk dat er de komende interlandperiodes nog genoeg werk te verzetten is wil Oranje op de eindronde een rol van betekenis spelen.
Van Gaal is er van overtuigd dat het Nederlands elftal ver kan komen, maar dan wel in het systeem dat hij voor ogen heeft. De 70-jarige trainer omschreef het deze week als 1-3-4-1-2. Om aan dat systeem te wennen, nodige de trainer deze interlandperiode liefst 28 spelers uit. "We hebben veel tactisch getraind en veel meetings gehad. Het was een zware week, maar ook een leuke", zei verdediger Daley Blind.
De bondscoach zag tot zijn tevredenheid dat de spelers erin slaagden zich het systeem vrij snel eigen te maken. In de eerste helft tegen Denemarken (4-2) creëerde Oranje zaterdag liefst negen kansen, waarvan er drie een doelpunt opleverden. Na rust zakte Nederland terug. "Het verval is te groot", zag Van Gaal.
Wennen aan nieuwe speelwijze
Tegen het hoger aangeslagen Duitsland werd dinsdag duidelijk dat de weg nog lang is. De ploeg van bondscoach Hansi Flick was in Amsterdam de eerste driekwart van het duel de bovenliggende ploeg. Oranje moest het initiatief steeds aan de tegenstander laten en slaagde er lang niet in dat om te draaien. "We konden niet onder de druk uitkomen", aldus Van Gaal, die er juist ook iets positiefs uithaalde. "Ook al waren we in de eerste helft de onderliggende partij, we hebben eigenlijk niets weggegeven." En, voegde hij eraan toe: "Duitsland is een topland. Zij zijn een kandidaat om het WK te winnen, denk ik."
Van Gaal heeft nu nog twee periodes om Oranje verder te laten wennen aan de nieuwe speelwijze. In juni volgen in korte tijd liefst vier duels in de strijd om de Nations League, twee keer tegen Wales en een keer tegen België en Polen. "Dan is er geen ruimte om te trainen", zei Van Gaal na het duel met de Duitsers. "Dan ligt de focus op besprekingen en de vier wedstrijden."
In september volgen nog eens twee wedstrijden in de Nations League, tegen Polen en België. Afhankelijk van wanneer Oranje de eerste wedstrijd op het WK speelt, heeft Van Gaal dan in november nog ongeveer een week voorbereidingstijd. Het vertrouwen is er bij de bondscoach na de eerste voorbereidingsperiode niet minder groot op geworden. "We hebben deze week zoveel stappen gemaakt", aldus Van Gaal.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
20 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden