Van Gaal leert op WK van nederlagen Duitsland en Argentinië
DOHA (ANP) - De verrassende nederlagen van Duitsland en Argentinië op het WK voetbal tegen respectievelijk Japan en Saudi-Arabië (beide met 2-1) hebben Louis van Gaal en het Nederlands elftal nog meer op scherp gezet. Dat liet de bondscoach donderdag blijken in zijn vooruitblik op het tweede pouleduel met Ecuador.
"Dat zij verliezen, dat zegt wel iets", sprak de bondscoach in het Qatar National Convention Centre in Doha. "Ze creëerden voor rust allebei veel kansen, maar maakten het niet af. Dat ze het in de tweede helft dan weggeven, heeft misschien toch iets met teamdiscipline te maken. Onze teamdiscipline gaat tot de 90e minuut door. Daar heb ik het ook over met de jongens, hoe belangrijk dat is."
Wat volgens Van Gaal meehelpt om die discipline te behouden, is dat iedere positie dubbel bezet is. "Je kan een keer minder zijn: voor iedere positie heb ik een ander", aldus de bondscoach. "Dan wissel ik je en komt iemand anders op je plek."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
9 uur geleden