Van Gaal leert op WK van nederlagen Duitsland en Argentinië
DOHA (ANP) - De verrassende nederlagen van Duitsland en Argentinië op het WK voetbal tegen respectievelijk Japan en Saudi-Arabië (beide met 2-1) hebben Louis van Gaal en het Nederlands elftal nog meer op scherp gezet. Dat liet de bondscoach donderdag blijken in zijn vooruitblik op het tweede pouleduel met Ecuador.
"Dat zij verliezen, dat zegt wel iets", sprak de bondscoach in het Qatar National Convention Centre in Doha. "Ze creëerden voor rust allebei veel kansen, maar maakten het niet af. Dat ze het in de tweede helft dan weggeven, heeft misschien toch iets met teamdiscipline te maken. Onze teamdiscipline gaat tot de 90e minuut door. Daar heb ik het ook over met de jongens, hoe belangrijk dat is."
Wat volgens Van Gaal meehelpt om die discipline te behouden, is dat iedere positie dubbel bezet is. "Je kan een keer minder zijn: voor iedere positie heb ik een ander", aldus de bondscoach. "Dan wissel ik je en komt iemand anders op je plek."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
21 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
44 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
55 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden