Van Gaal leert op WK van nederlagen Duitsland en Argentinië
DOHA (ANP) - De verrassende nederlagen van Duitsland en Argentinië op het WK voetbal tegen respectievelijk Japan en Saudi-Arabië (beide met 2-1) hebben Louis van Gaal en het Nederlands elftal nog meer op scherp gezet. Dat liet de bondscoach donderdag blijken in zijn vooruitblik op het tweede pouleduel met Ecuador.
"Dat zij verliezen, dat zegt wel iets", sprak de bondscoach in het Qatar National Convention Centre in Doha. "Ze creëerden voor rust allebei veel kansen, maar maakten het niet af. Dat ze het in de tweede helft dan weggeven, heeft misschien toch iets met teamdiscipline te maken. Onze teamdiscipline gaat tot de 90e minuut door. Daar heb ik het ook over met de jongens, hoe belangrijk dat is."
Wat volgens Van Gaal meehelpt om die discipline te behouden, is dat iedere positie dubbel bezet is. "Je kan een keer minder zijn: voor iedere positie heb ik een ander", aldus de bondscoach. "Dan wissel ik je en komt iemand anders op je plek."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden