Van Gaal laat zon schijnen op de training van Oranje in Zeist
ZEIST (ANP) - Het puntenverlies van het Nederlands elftal in Noorwegen heeft het humeur van Louis van Gaal niet helemaal verpest. De bondscoach was donderdag op de training in opperbeste stemming. Hij grapte zelfs met zijn aanwezige 'vrienden van de media' in Zeist. "Dat is het voordeel met Van Gaal", doelde hij op het aangename weer. "Altijd schijnt de zon."
Oranje trainde vooral met de reserves van het duel met de Noren. Vanaf vrijdag gaat het vizier volledig op het volgende duel van zaterdag met Montenegro in de WK-kwalificatie. Van Gaal weet hoe Oranje dan beter voor de dag kan komen. "We zullen vooral minder slordig moeten gaan spelen", zei hij.
Van Gaal mist zaterdag de geschorste Daley Blind tegen Montenegro. Het zou zomaar kunnen dat Tyrell Malacia de volgende Feyenoorder is die mag debuteren in de nationale ploeg, na doelman Justin Bijlow. Matthijs de Ligt keert terug van een schorsing, maar het is nog maar de vraag of hij terugkeert in de basisformatie als Nederland met vier verdedigers blijft spelen. Van Gaal was na het duel met de Noren tevreden over Stefan de Vrij en zijn aanvoerder Virgil van Dijk.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden