Van Gaal laat Timber en Aké buiten selectie voor duel met Wales
ROTTERDAM (ANP) - Jurriën Timber en Nathan Aké komen dinsdagavond niet in actie tijdens het thuisduel van het Nederlands elftal met Wales in de Nations League. De verdedigers zijn door bondscoach Louis van Gaal buiten de selectie van Oranje gelaten voor het duel in De Kuip, aanvang 20.45 uur.
Van Gaal vertelde zaterdag na het duel met Polen (2-2) al dat Timber dringend toe is aan vakantie. Aké begon de afgelopen weken aan de duels met België en Polen. Mogelijk krijgt Bruno Martins Indi een kans als linker centrale verdediger. Hij kwam nog nauwelijks in actie tijdens de laatste drie duels. De verdediger van AZ mocht alleen even invallen in de slotfase van het uitduel met Wales.
Van Gaal verklapte maandag al dat hij tegen Wales veel spelers laat voetballen die zaterdag niet tegen Polen in actie zijn gekomen. De Ligt is aanvoerder van Oranje. Vincent Janssen krijgt na vijf jaar weer een kans als centrumspits en doelman Jasper Cillessen keert terug onder de lat. Gareth Bale is opgenomen in de selectie van Wales. De sterspeler kwam vorige week niet verder dan een invalbeurt tegen Oranje, dat met 2-1 zegevierde in Cardiff.
Nederland is halverwege de groepsfase met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen op 3 punten. Wales heeft 1 punt. Eind september staan de twee laatste pouleduels op het programma. Oranje speelt dan een uitwedstrijd tegen Polen en ontvangt België in de Johan Cruijff ArenA. De poulewinnaar strijdt volgend jaar tegen drie tegenstanders in een finaleronde om winst van de Nations League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden