Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal laat Timber en Aké buiten selectie voor duel met Wales

Van Gaal laat Timber en Aké buiten selectie voor duel met Wales

ROTTERDAM (ANP) - Jurriën Timber en Nathan Aké komen dinsdagavond niet in actie tijdens het thuisduel van het Nederlands elftal met Wales in de Nations League. De verdedigers zijn door bondscoach Louis van Gaal buiten de selectie van Oranje gelaten voor het duel in De Kuip, aanvang 20.45 uur.

Van Gaal vertelde zaterdag na het duel met Polen (2-2) al dat Timber dringend toe is aan vakantie. Aké begon de afgelopen weken aan de duels met België en Polen. Mogelijk krijgt Bruno Martins Indi een kans als linker centrale verdediger. Hij kwam nog nauwelijks in actie tijdens de laatste drie duels. De verdediger van AZ mocht alleen even invallen in de slotfase van het uitduel met Wales.

Van Gaal verklapte maandag al dat hij tegen Wales veel spelers laat voetballen die zaterdag niet tegen Polen in actie zijn gekomen. De Ligt is aanvoerder van Oranje. Vincent Janssen krijgt na vijf jaar weer een kans als centrumspits en doelman Jasper Cillessen keert terug onder de lat. Gareth Bale is opgenomen in de selectie van Wales. De sterspeler kwam vorige week niet verder dan een invalbeurt tegen Oranje, dat met 2-1 zegevierde in Cardiff.

Nederland is halverwege de groepsfase met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen op 3 punten. Wales heeft 1 punt. Eind september staan de twee laatste pouleduels op het programma. Oranje speelt dan een uitwedstrijd tegen Polen en ontvangt België in de Johan Cruijff ArenA. De poulewinnaar strijdt volgend jaar tegen drie tegenstanders in een finaleronde om winst van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

52 minuten geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

3 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

4 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

5 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

5 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

6 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

6 uur geleden