Van Gaal laat Timber en Aké buiten selectie voor duel met Wales
ROTTERDAM (ANP) - Jurriën Timber en Nathan Aké komen dinsdagavond niet in actie tijdens het thuisduel van het Nederlands elftal met Wales in de Nations League. De verdedigers zijn door bondscoach Louis van Gaal buiten de selectie van Oranje gelaten voor het duel in De Kuip, aanvang 20.45 uur.
Van Gaal vertelde zaterdag na het duel met Polen (2-2) al dat Timber dringend toe is aan vakantie. Aké begon de afgelopen weken aan de duels met België en Polen. Mogelijk krijgt Bruno Martins Indi een kans als linker centrale verdediger. Hij kwam nog nauwelijks in actie tijdens de laatste drie duels. De verdediger van AZ mocht alleen even invallen in de slotfase van het uitduel met Wales.
Van Gaal verklapte maandag al dat hij tegen Wales veel spelers laat voetballen die zaterdag niet tegen Polen in actie zijn gekomen. De Ligt is aanvoerder van Oranje. Vincent Janssen krijgt na vijf jaar weer een kans als centrumspits en doelman Jasper Cillessen keert terug onder de lat. Gareth Bale is opgenomen in de selectie van Wales. De sterspeler kwam vorige week niet verder dan een invalbeurt tegen Oranje, dat met 2-1 zegevierde in Cardiff.
Nederland is halverwege de groepsfase met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen op 3 punten. Wales heeft 1 punt. Eind september staan de twee laatste pouleduels op het programma. Oranje speelt dan een uitwedstrijd tegen Polen en ontvangt België in de Johan Cruijff ArenA. De poulewinnaar strijdt volgend jaar tegen drie tegenstanders in een finaleronde om winst van de Nations League.
Meer uit Voetbal
SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
18 uur geleden