Van Gaal laat opgegeven droom van doelman Noppert alsnog uitkomen
DOHA (ANP) - Als kind droomde Andries Noppert van deelname aan het WK, maar de doelman hield er de afgelopen jaren totaal geen rekening meer mee dat zijn droom zou uitkomen. "Als jongetje droom je hiervan. Maar later had ik nooit meer gedacht dat dit mogelijk was", zei Noppert, die maandag op het WK zijn debuut in het Nederlands elftal maakte.
De 28-jarige doelman van sc Heerenveen werd tot veler verrassing door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in zijn WK-selectie. De verrassing was ook groot toen niet Justin Bijlow of Remko Pasveer, maar de 2,03 meter lange Noppert maandag in de basis stond tegen Senegal. Mede dankzij een paar reddingen van de Fries won Oranje in Doha met 2-0.
"Dit is wel speciaal. Van keeperstrainer Frans Hoek hoorde ik vrijdag dat ik ging spelen. Hoe dichterbij de wedstrijd kwam, hoe meer wedstrijdspanning ik kreeg. Gezonde spanning. Het doet mij ook wel iets", zei Noppert bij de NOS. "We zijn hier met een reden, we willen heel ver komen. Ik spreek het ook gewoon uit: het liefste wil ik gewoon wereldkampioen worden, anders kan je net zo goed niet meedoen. Voetballend was het vandaag niet goed, maar het gaat om de punten."
Volgens Noppert lijkt hij best wel op Van Gaal, de bondscoach die zijn droom maandag liet uitkomen. "We lijken in heel veel opzichten op elkaar, dan trek je automatisch een beetje naar elkaar toe. We hebben dezelfde humor en denken wel redelijk hetzelfde over dingen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
17 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden