Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal laat opgegeven droom van doelman Noppert alsnog uitkomen

Van Gaal laat opgegeven droom van doelman Noppert alsnog uitkomen

DOHA (ANP) - Als kind droomde Andries Noppert van deelname aan het WK, maar de doelman hield er de afgelopen jaren totaal geen rekening meer mee dat zijn droom zou uitkomen. "Als jongetje droom je hiervan. Maar later had ik nooit meer gedacht dat dit mogelijk was", zei Noppert, die maandag op het WK zijn debuut in het Nederlands elftal maakte.

De 28-jarige doelman van sc Heerenveen werd tot veler verrassing door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in zijn WK-selectie. De verrassing was ook groot toen niet Justin Bijlow of Remko Pasveer, maar de 2,03 meter lange Noppert maandag in de basis stond tegen Senegal. Mede dankzij een paar reddingen van de Fries won Oranje in Doha met 2-0.

"Dit is wel speciaal. Van keeperstrainer Frans Hoek hoorde ik vrijdag dat ik ging spelen. Hoe dichterbij de wedstrijd kwam, hoe meer wedstrijdspanning ik kreeg. Gezonde spanning. Het doet mij ook wel iets", zei Noppert bij de NOS. "We zijn hier met een reden, we willen heel ver komen. Ik spreek het ook gewoon uit: het liefste wil ik gewoon wereldkampioen worden, anders kan je net zo goed niet meedoen. Voetballend was het vandaag niet goed, maar het gaat om de punten."

Volgens Noppert lijkt hij best wel op Van Gaal, de bondscoach die zijn droom maandag liet uitkomen. "We lijken in heel veel opzichten op elkaar, dan trek je automatisch een beetje naar elkaar toe. We hebben dezelfde humor en denken wel redelijk hetzelfde over dingen."

Meer uit Voetbal

Belgische voetbalclub Antwerp ontslaat trainer Oosting

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.

25 minuten geleden
Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

1 uur geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

1 uur geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

12 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

12 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

13 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

13 uur geleden