Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal laat opgegeven droom van doelman Noppert alsnog uitkomen

Van Gaal laat opgegeven droom van doelman Noppert alsnog uitkomen

DOHA (ANP) - Als kind droomde Andries Noppert van deelname aan het WK, maar de doelman hield er de afgelopen jaren totaal geen rekening meer mee dat zijn droom zou uitkomen. "Als jongetje droom je hiervan. Maar later had ik nooit meer gedacht dat dit mogelijk was", zei Noppert, die maandag op het WK zijn debuut in het Nederlands elftal maakte.

De 28-jarige doelman van sc Heerenveen werd tot veler verrassing door bondscoach Louis van Gaal opgenomen in zijn WK-selectie. De verrassing was ook groot toen niet Justin Bijlow of Remko Pasveer, maar de 2,03 meter lange Noppert maandag in de basis stond tegen Senegal. Mede dankzij een paar reddingen van de Fries won Oranje in Doha met 2-0.

"Dit is wel speciaal. Van keeperstrainer Frans Hoek hoorde ik vrijdag dat ik ging spelen. Hoe dichterbij de wedstrijd kwam, hoe meer wedstrijdspanning ik kreeg. Gezonde spanning. Het doet mij ook wel iets", zei Noppert bij de NOS. "We zijn hier met een reden, we willen heel ver komen. Ik spreek het ook gewoon uit: het liefste wil ik gewoon wereldkampioen worden, anders kan je net zo goed niet meedoen. Voetballend was het vandaag niet goed, maar het gaat om de punten."

Volgens Noppert lijkt hij best wel op Van Gaal, de bondscoach die zijn droom maandag liet uitkomen. "We lijken in heel veel opzichten op elkaar, dan trek je automatisch een beetje naar elkaar toe. We hebben dezelfde humor en denken wel redelijk hetzelfde over dingen."

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

23 minuten geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

25 minuten geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

1 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

2 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

2 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

2 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

5 uur geleden