Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal kreeg van zijn assistent Blind tip over spits Janssen

Van Gaal kreeg van zijn assistent Blind tip over spits Janssen

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Vincent Janssen na een tip van zijn assistent Danny Blind na vijf jaar weer opgeroepen voor het Nederlands elftal. "Danny heeft hem als bondscoach vaak geselecteerd en toen maakte hij veel goals", zei de 70-jarige bondscoach van Oranje. "Danny is hem weer gaan volgen, zoals we veertig tot vijftig spelers volgen. Hij stond op de schaduwlijst. Het gaat erom dat ik zo'n type spits wil zien in het Nederlands elftal."

De 27-jarige Janssen maakte dit seizoen slechts een doelpunt in vijftien competitiewedstrijden voor zijn club Monterrey in de Mexicaanse competitie. "Ik heb zijn laatste wedstrijden in Mexico gezien en hij deed dingen waarvan ik denk: dat is een spits. Maar hij heeft ook harde voeten", doelde Van Gaal op de af en toe wat gebrekkige balaannames van Janssen. "Ik had liever gezien dat hij zachte voeten heeft. Dat kleeft aan hem. Dus of hij het gaat worden, dat weet ik niet."

Janssen meldt zich pas op 7 juni bij Oranje. Twee dagen eerder trouwt hij met zijn huidige vriendin. "Ik vind dat hij mag trouwen en dat hij zijn bruidsnacht mag doorbrengen met zijn vrouwtje", zei Van Gaal. "Ik ben een normaal iemand die ook de menselijke kant waardeert."

Janssen krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey, een van de spitsen van Ajax. "Maar weet je waarom dat is", zei Van Gaal. "Ik ben de bondscoach van heel Nederland. Dus ook van Jong Oranje. En die kunnen zich plaatsen voor het EK. Dat is heel belangrijk voor de ontwikkeling van jonge spelers. Daarom zit Brobbey bij Jong Oranje, net als jongens als Lutsharel Geertruida, Sven Botman en Mitchel Bakker."

Nederland opent de nieuwe editie van de Nations League op 3 juni met een uitduel met België. Op 8 juni is Wales de tegenstander in Cardiff. Daarna volgen er thuisduels met Polen (11 juni) en Wales (14 juni) in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Bayern-aanvaller Díaz voorlopig aan de kant met hamstringblessure

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.

2 uur geleden
Hajduk Split moet in leeg stadion spelen om vuurwerk tegen Ajax

SPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.

7 uur geleden
Arsenal maakt zich zorgen om blessure aanvaller Saka

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.

9 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz nieuwe bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.

9 uur geleden
Van Bronckhorst vindt dat Feyenoord meer had verdiend bij Betis

SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.

16 uur geleden
Arsenal redt punt bij Bayern München na late goal Rice

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.

19 uur geleden
Nipte nederlaag Feyenoord bij Real Betis in Champions League

SEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.

19 uur geleden