Van Gaal kreeg van zijn assistent Blind tip over spits Janssen
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Vincent Janssen na een tip van zijn assistent Danny Blind na vijf jaar weer opgeroepen voor het Nederlands elftal. "Danny heeft hem als bondscoach vaak geselecteerd en toen maakte hij veel goals", zei de 70-jarige bondscoach van Oranje. "Danny is hem weer gaan volgen, zoals we veertig tot vijftig spelers volgen. Hij stond op de schaduwlijst. Het gaat erom dat ik zo'n type spits wil zien in het Nederlands elftal."
De 27-jarige Janssen maakte dit seizoen slechts een doelpunt in vijftien competitiewedstrijden voor zijn club Monterrey in de Mexicaanse competitie. "Ik heb zijn laatste wedstrijden in Mexico gezien en hij deed dingen waarvan ik denk: dat is een spits. Maar hij heeft ook harde voeten", doelde Van Gaal op de af en toe wat gebrekkige balaannames van Janssen. "Ik had liever gezien dat hij zachte voeten heeft. Dat kleeft aan hem. Dus of hij het gaat worden, dat weet ik niet."
Janssen meldt zich pas op 7 juni bij Oranje. Twee dagen eerder trouwt hij met zijn huidige vriendin. "Ik vind dat hij mag trouwen en dat hij zijn bruidsnacht mag doorbrengen met zijn vrouwtje", zei Van Gaal. "Ik ben een normaal iemand die ook de menselijke kant waardeert."
Janssen krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey, een van de spitsen van Ajax. "Maar weet je waarom dat is", zei Van Gaal. "Ik ben de bondscoach van heel Nederland. Dus ook van Jong Oranje. En die kunnen zich plaatsen voor het EK. Dat is heel belangrijk voor de ontwikkeling van jonge spelers. Daarom zit Brobbey bij Jong Oranje, net als jongens als Lutsharel Geertruida, Sven Botman en Mitchel Bakker."
Nederland opent de nieuwe editie van de Nations League op 3 juni met een uitduel met België. Op 8 juni is Wales de tegenstander in Cardiff. Daarna volgen er thuisduels met Polen (11 juni) en Wales (14 juni) in De Kuip.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP/AFP) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van Paris Saint-Germain is in Doha geopereerd aan de kruisband van zijn rechterknie. De Champions League-winnaar meldde dat de ingreep succesvol is verlopen.
21 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
16 uur geleden