Van Gaal kreeg van zijn assistent Blind tip over spits Janssen
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Vincent Janssen na een tip van zijn assistent Danny Blind na vijf jaar weer opgeroepen voor het Nederlands elftal. "Danny heeft hem als bondscoach vaak geselecteerd en toen maakte hij veel goals", zei de 70-jarige bondscoach van Oranje. "Danny is hem weer gaan volgen, zoals we veertig tot vijftig spelers volgen. Hij stond op de schaduwlijst. Het gaat erom dat ik zo'n type spits wil zien in het Nederlands elftal."
De 27-jarige Janssen maakte dit seizoen slechts een doelpunt in vijftien competitiewedstrijden voor zijn club Monterrey in de Mexicaanse competitie. "Ik heb zijn laatste wedstrijden in Mexico gezien en hij deed dingen waarvan ik denk: dat is een spits. Maar hij heeft ook harde voeten", doelde Van Gaal op de af en toe wat gebrekkige balaannames van Janssen. "Ik had liever gezien dat hij zachte voeten heeft. Dat kleeft aan hem. Dus of hij het gaat worden, dat weet ik niet."
Janssen meldt zich pas op 7 juni bij Oranje. Twee dagen eerder trouwt hij met zijn huidige vriendin. "Ik vind dat hij mag trouwen en dat hij zijn bruidsnacht mag doorbrengen met zijn vrouwtje", zei Van Gaal. "Ik ben een normaal iemand die ook de menselijke kant waardeert."
Janssen krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey, een van de spitsen van Ajax. "Maar weet je waarom dat is", zei Van Gaal. "Ik ben de bondscoach van heel Nederland. Dus ook van Jong Oranje. En die kunnen zich plaatsen voor het EK. Dat is heel belangrijk voor de ontwikkeling van jonge spelers. Daarom zit Brobbey bij Jong Oranje, net als jongens als Lutsharel Geertruida, Sven Botman en Mitchel Bakker."
Nederland opent de nieuwe editie van de Nations League op 3 juni met een uitduel met België. Op 8 juni is Wales de tegenstander in Cardiff. Daarna volgen er thuisduels met Polen (11 juni) en Wales (14 juni) in De Kuip.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
16 uur geleden