Van Gaal kreeg van zijn assistent Blind tip over spits Janssen
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft Vincent Janssen na een tip van zijn assistent Danny Blind na vijf jaar weer opgeroepen voor het Nederlands elftal. "Danny heeft hem als bondscoach vaak geselecteerd en toen maakte hij veel goals", zei de 70-jarige bondscoach van Oranje. "Danny is hem weer gaan volgen, zoals we veertig tot vijftig spelers volgen. Hij stond op de schaduwlijst. Het gaat erom dat ik zo'n type spits wil zien in het Nederlands elftal."
De 27-jarige Janssen maakte dit seizoen slechts een doelpunt in vijftien competitiewedstrijden voor zijn club Monterrey in de Mexicaanse competitie. "Ik heb zijn laatste wedstrijden in Mexico gezien en hij deed dingen waarvan ik denk: dat is een spits. Maar hij heeft ook harde voeten", doelde Van Gaal op de af en toe wat gebrekkige balaannames van Janssen. "Ik had liever gezien dat hij zachte voeten heeft. Dat kleeft aan hem. Dus of hij het gaat worden, dat weet ik niet."
Janssen meldt zich pas op 7 juni bij Oranje. Twee dagen eerder trouwt hij met zijn huidige vriendin. "Ik vind dat hij mag trouwen en dat hij zijn bruidsnacht mag doorbrengen met zijn vrouwtje", zei Van Gaal. "Ik ben een normaal iemand die ook de menselijke kant waardeert."
Janssen krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey, een van de spitsen van Ajax. "Maar weet je waarom dat is", zei Van Gaal. "Ik ben de bondscoach van heel Nederland. Dus ook van Jong Oranje. En die kunnen zich plaatsen voor het EK. Dat is heel belangrijk voor de ontwikkeling van jonge spelers. Daarom zit Brobbey bij Jong Oranje, net als jongens als Lutsharel Geertruida, Sven Botman en Mitchel Bakker."
Nederland opent de nieuwe editie van de Nations League op 3 juni met een uitduel met België. Op 8 juni is Wales de tegenstander in Cardiff. Daarna volgen er thuisduels met Polen (11 juni) en Wales (14 juni) in De Kuip.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.
3 uur geledenNYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
8 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
11 uur geleden