Van Gaal kiest ook tegen Duitsland voor doelman Flekken
AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken staat ook dinsdag in de oefenwedstrijd tegen Duitsland weer onder de lat bij het Nederlands elftal. De 28-jarige doelman, die zaterdag tegen Denemarken debuteerde, krijgt opnieuw het vertrouwen van bondscoach Louis van Gaal.
"Ik heb begrepen dat hij aan onze eerste tegentreffer wel wat had kunnen doen", zei Van Gaal na de zege van 4-2. Na een hoge voorzet kon Jannik Vestergaard met zijn hoofd scoren. Verder was de bondscoach wel tevreden over Flekken. "Ik heb vandaag wel meer ballen terug zien gaan op de keeper. Daar ben ik blij mee. Flekken kan dan het spel weer openen waardoor we weer verder kunnen voetballen. Hij heeft dat vertrouwen en hij kan dat. Als hij de bal verplaatst, zijn wij weer ontsnapt uit de druk. En tegen Duitsland laat ik hem bewust weer spelen omdat hij daar voetbalt."
Flekken, doelman van SC Freiburg, krijgt deze interlandperiode de kans omdat Justin Bijlow en Jasper Cillessen geblesseerd zijn. Van Gaal weet nog niet hoe de concurrentiestrijd zich precies gaat ontwikkelen. "Bijlow is nu geblesseerd en moet zich straks eerst weer bewijzen en op niveau komen."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden