Van Gaal kiest ook tegen Duitsland voor doelman Flekken
AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken staat ook dinsdag in de oefenwedstrijd tegen Duitsland weer onder de lat bij het Nederlands elftal. De 28-jarige doelman, die zaterdag tegen Denemarken debuteerde, krijgt opnieuw het vertrouwen van bondscoach Louis van Gaal.
"Ik heb begrepen dat hij aan onze eerste tegentreffer wel wat had kunnen doen", zei Van Gaal na de zege van 4-2. Na een hoge voorzet kon Jannik Vestergaard met zijn hoofd scoren. Verder was de bondscoach wel tevreden over Flekken. "Ik heb vandaag wel meer ballen terug zien gaan op de keeper. Daar ben ik blij mee. Flekken kan dan het spel weer openen waardoor we weer verder kunnen voetballen. Hij heeft dat vertrouwen en hij kan dat. Als hij de bal verplaatst, zijn wij weer ontsnapt uit de druk. En tegen Duitsland laat ik hem bewust weer spelen omdat hij daar voetbalt."
Flekken, doelman van SC Freiburg, krijgt deze interlandperiode de kans omdat Justin Bijlow en Jasper Cillessen geblesseerd zijn. Van Gaal weet nog niet hoe de concurrentiestrijd zich precies gaat ontwikkelen. "Bijlow is nu geblesseerd en moet zich straks eerst weer bewijzen en op niveau komen."
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
6 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
14 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
15 uur geleden