Van Gaal kiest ook tegen Duitsland voor doelman Flekken
AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken staat ook dinsdag in de oefenwedstrijd tegen Duitsland weer onder de lat bij het Nederlands elftal. De 28-jarige doelman, die zaterdag tegen Denemarken debuteerde, krijgt opnieuw het vertrouwen van bondscoach Louis van Gaal.
"Ik heb begrepen dat hij aan onze eerste tegentreffer wel wat had kunnen doen", zei Van Gaal na de zege van 4-2. Na een hoge voorzet kon Jannik Vestergaard met zijn hoofd scoren. Verder was de bondscoach wel tevreden over Flekken. "Ik heb vandaag wel meer ballen terug zien gaan op de keeper. Daar ben ik blij mee. Flekken kan dan het spel weer openen waardoor we weer verder kunnen voetballen. Hij heeft dat vertrouwen en hij kan dat. Als hij de bal verplaatst, zijn wij weer ontsnapt uit de druk. En tegen Duitsland laat ik hem bewust weer spelen omdat hij daar voetbalt."
Flekken, doelman van SC Freiburg, krijgt deze interlandperiode de kans omdat Justin Bijlow en Jasper Cillessen geblesseerd zijn. Van Gaal weet nog niet hoe de concurrentiestrijd zich precies gaat ontwikkelen. "Bijlow is nu geblesseerd en moet zich straks eerst weer bewijzen en op niveau komen."
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
5 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
14 uur geleden