Van Gaal kiest in nieuw systeem voor doelman Flekken
ZEIST (ANP) - Mark Flekken maakt naar alle waarschijnlijkheid zaterdag zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Louis van Gaal liet maandag op een persconferentie in Zeist doorschemeren in de oefenwedstrijd tegen Denemarken voor de doelman van SC Freiburg te kiezen.
Van Gaal heeft tegen de Denen en volgende week dinsdag tegen Duitsland niet de beschikking over de geblesseerde keepers Justin Bijlow en Jasper Cillessen. Deze week wil de bondscoach een nieuw systeem 'implementeren', zoals hij het zelf zegt. "Flekken is uitstekend geschikt om met een driemansverdediging op te bouwen", aldus Van Gaal. "Dat doet hij met Freiburg ook."
Tim Krul en Joël Drommel zijn de overige twee doelmannen in de selectie van Oranje voor de komende twee oefenduels.
Bijlow
Flekken was halverwege november al in de buurt van zijn debuut voor Oranje. Bijlow kon niet meedoen in de beslissende ontmoeting met Noorwegen in de WK-kwalificatie. Van Gaal koos toen voor de meer ervaren Cillessen.
Oranje won met 2-0 en kwalificeerde zich voor het WK in Qatar. Van Gaal bekeek dat duel vanaf de tribunes omdat hij voor een training, door een valpartij bij het parkeren van zijn fiets, zijn heup brak. Tegen Denemarken en Duitsland (volgende week dinsdag) neemt Van Gaal gewoon weer plaats op de bank.
Het gaat, qua gezondheid, goed met de 70-jarige bondscoach. "Eigenlijk was het geen lange nasleep. De verwachting was dat ik zes tot acht weken nodig had voor mijn herstel, maar het duurde maar vier of vijf weken. Het viel reuze mee. Maar geloof me: als je 70 bent, ben je nooit helemaal fit."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
11 minuten geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
17 uur geleden