Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal kiest in nieuw systeem voor doelman Flekken

Van Gaal kiest in nieuw systeem voor doelman Flekken

ZEIST (ANP) - Mark Flekken maakt naar alle waarschijnlijkheid zaterdag zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Louis van Gaal liet maandag op een persconferentie in Zeist doorschemeren in de oefenwedstrijd tegen Denemarken voor de doelman van SC Freiburg te kiezen.

Van Gaal heeft tegen de Denen en volgende week dinsdag tegen Duitsland niet de beschikking over de geblesseerde keepers Justin Bijlow en Jasper Cillessen. Deze week wil de bondscoach een nieuw systeem 'implementeren', zoals hij het zelf zegt. "Flekken is uitstekend geschikt om met een driemansverdediging op te bouwen", aldus Van Gaal. "Dat doet hij met Freiburg ook."

Tim Krul en Joël Drommel zijn de overige twee doelmannen in de selectie van Oranje voor de komende twee oefenduels.

Bijlow

Flekken was halverwege november al in de buurt van zijn debuut voor Oranje. Bijlow kon niet meedoen in de beslissende ontmoeting met Noorwegen in de WK-kwalificatie. Van Gaal koos toen voor de meer ervaren Cillessen.

Oranje won met 2-0 en kwalificeerde zich voor het WK in Qatar. Van Gaal bekeek dat duel vanaf de tribunes omdat hij voor een training, door een valpartij bij het parkeren van zijn fiets, zijn heup brak. Tegen Denemarken en Duitsland (volgende week dinsdag) neemt Van Gaal gewoon weer plaats op de bank.

Het gaat, qua gezondheid, goed met de 70-jarige bondscoach. "Eigenlijk was het geen lange nasleep. De verwachting was dat ik zes tot acht weken nodig had voor mijn herstel, maar het duurde maar vier of vijf weken. Het viel reuze mee. Maar geloof me: als je 70 bent, ben je nooit helemaal fit."

Meer uit Voetbal

Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

1 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

3 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

3 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

6 uur geleden
Curaçao begint met bondscoach Advocaat aan voorbereiding WK

NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.

7 uur geleden
Emegha kan WK met Oranje vergeten, zestal traint in Zeist

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.

8 uur geleden