Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal is weer de 'echte baas' van Oranje

Van Gaal is weer de 'echte baas' van Oranje

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal had eigenlijk vorig jaar wel een belletje van de KNVB verwacht. Hij genoot naar eigen zeggen al van zijn pensioen maar voor het Nederlands elftal wilde hij best een uitzondering maken. De voetbalbond vond echter dat Oranje gebaat was bij een ander type coach en koos voor Frank de Boer.

De 112-voudig international werd aangesteld nadat duidelijk was geworden dat Frank Rijkaard geen interesse had en Peter Bosz niet beschikbaar was. De KNVB vroeg tijdens de zoektocht naar een opvolger voor Ronald Koeman ook de mening van de spelersgroep van Oranje. Die wilde vooral op dezelfde voet verder.

Met De Boer als bondscoach wist het Nederlands elftal de onder Koeman ingeslagen weg niet te vervolgen. De trotse finalist van de eerste editie van de Nations League plaatste zich niet voor de tweede eindronde van de nieuwe competitie van de UEFA. Het EK verliep ook teleurstellend, met een kansloze nederlaag in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2).

Opvolger

Het Nederlands elftal heeft behoefte aan een 'echte baas', oordeelden directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma en directeur betaald voetbal Eric Gudde toen ze het profiel van de beoogde opvolger van De Boer schetsten. Haast was geboden, want Oranje speelt in september al drie belangrijke duels in de WK-kwalificatie. De KNVB wilde ook zoveel als mogelijk op veilig spelen, na alweer zes bondscoaches in zeven jaar.

Van Gaal is volgens de top van de KNVB de best beschikbare trainer om het Nederlands elftal naar het WK van eind volgend jaar in Qatar te loodsen. Hij heeft bewezen dat hij Oranje na een mislukt EK (2012) aan succes kan helpen. De dominante Van Gaal opereerde bij Ajax, FC Barcelona, Bayern München, AZ en Manchester United ook als 'een echte baas.' Hij schuwde geen harde beslissingen. Zo stuurde hij Robin van Persie weg bij United en ontnam hij Wesley Sneijder de aanvoerdersband bij Oranje. Beide spelers gingen voor Van Gaal door het vuur op het WK in Brazilië .

Derde termijn

Van Gaal nam tijdens de onderhandelingen met de KNVB de regie in handen, zoals je mag verwachten van een 'echte baas.' Hij formeerde een staf met assistenten Danny Blind en Henk Fraser en keeperstrainer Frans Hoek. Zo begint hij aan zijn derde termijn als bondscoach. Onder zijn leiding miste Oranje het WK van 2002 en eindigde het verrassend als derde op de mondiale eindronde van 2014, met een systeem met vijf verdedigers.

Tijdens het afgelopen EK toonde Van Gaal begrip voor zijn vriend De Boer, die het Nederlands elftal ook met vijf verdedigers liet voetballen. Na de Europese eindronde noemde hij de spelers van het Nederlands elftal ook "een veredeld stelletje sterren". Van Gaal is weer terug bij Oranje en staat begin september al voor drie mogelijk cruciale ontmoetingen met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie. Hij zal er alles aandoen om niet definitief met pensioen te gaan als bondscoach die Oranje tweemaal niet naar een WK heeft kunnen leiden.

Meer uit Voetbal

PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

2 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

14 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

15 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

15 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

16 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

16 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

16 uur geleden