Van Gaal is na eclatante zege op België niet helemaal tevreden
BRUSSEL (ANP) - Louis van Gaal zou Louis van Gaal niet zijn als hij na de ruime zege op België in Brussel (4-1) niet even op de rem had getrapt. "We hebben nog niet de volle 90 minuten goed gespeeld", zei hij na een bliksemstart in de Nations League. "Maar wel een lange periode. We komen steeds dichterbij de 100 procent."
Van Gaal was niet tevreden over de openingsfase van de tweede helft. "Na een voorsprong van 2-0 verloren we een tijdje de 'focus'", zei hij. "Dat mag natuurlijk niet gebeuren. Maar daar gaan we aan werken. België is natuurlijk een heel goede ploeg. Maar ik had al een goed gevoel voor de wedstrijd. Wij zetten veel meer druk op de bal en wat de Belgen ook deden, we hadden steeds een mannetje vrijstaan. We hadden overal op het veld een man meer."
Van Gaal wees twee uitblinkers aan na de eerste zege op bijna 25 jaar op de Belgen. "Frenkie de Jong en Steven Bergwijn", zei hij. "Bergwijn speelt weinig bij de Spurs. Ik heb gelezen dat hij naar en andere club gaat. Ik heb ook aan hen gevraagd waarom hij onder mij zo goed speelt. Hij zegt dat ik hem vertrouwen geef. Maar zoveel doe ik niet. Ik laat hem in zijn kracht spelen."
Bergwijn opende de score tegen de Belgen, met zijn vijfde treffer voor Oranje in zijn laatste vier interland. "Hij scoort steeds in het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Depay scoorde ook tweemaal. Maar die vond ik niet eens zo goed spelen. Die kan nog beter. Als zij deze vorm houden, dan zijn ze een de evenknie van Arjen Robben en Robin van Persie, mijn aanvallers van op het WK van 2014."
"Ik heb al vaker gezegd dat we niet voldoende goede buitenspelers hebben", zei Van Gaal. "Berghuis verhuisde bij Ajax naar het middenveld omdat hij geen vleugelverdedigers voorbij kwam. Antony is een groot talent en kan dat wel. Tadic op de linkerkant ook. Maar wij kunnen nu beter met twee spitsen spelen."
Van Gaal was niet tevreden over de Spaanse arbiter José María Sánchez. "Timber ging gewoon zijn duels in en kreeg steeds vrije trappen tegen. Zelfs Frenkie de Jong werd steeds teruggefloten. En dat is toch zo'n lieve jongen."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
9 uur geleden