Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal is na eclatante zege op België niet helemaal tevreden

Van Gaal is na eclatante zege op België niet helemaal tevreden

BRUSSEL (ANP) - Louis van Gaal zou Louis van Gaal niet zijn als hij na de ruime zege op België in Brussel (4-1) niet even op de rem had getrapt. "We hebben nog niet de volle 90 minuten goed gespeeld", zei hij na een bliksemstart in de Nations League. "Maar wel een lange periode. We komen steeds dichterbij de 100 procent."

Van Gaal was niet tevreden over de openingsfase van de tweede helft. "Na een voorsprong van 2-0 verloren we een tijdje de 'focus'", zei hij. "Dat mag natuurlijk niet gebeuren. Maar daar gaan we aan werken. België is natuurlijk een heel goede ploeg. Maar ik had al een goed gevoel voor de wedstrijd. Wij zetten veel meer druk op de bal en wat de Belgen ook deden, we hadden steeds een mannetje vrijstaan. We hadden overal op het veld een man meer."

Van Gaal wees twee uitblinkers aan na de eerste zege op bijna 25 jaar op de Belgen. "Frenkie de Jong en Steven Bergwijn", zei hij. "Bergwijn speelt weinig bij de Spurs. Ik heb gelezen dat hij naar en andere club gaat. Ik heb ook aan hen gevraagd waarom hij onder mij zo goed speelt. Hij zegt dat ik hem vertrouwen geef. Maar zoveel doe ik niet. Ik laat hem in zijn kracht spelen."

Bergwijn opende de score tegen de Belgen, met zijn vijfde treffer voor Oranje in zijn laatste vier interland. "Hij scoort steeds in het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Depay scoorde ook tweemaal. Maar die vond ik niet eens zo goed spelen. Die kan nog beter. Als zij deze vorm houden, dan zijn ze een de evenknie van Arjen Robben en Robin van Persie, mijn aanvallers van op het WK van 2014."

"Ik heb al vaker gezegd dat we niet voldoende goede buitenspelers hebben", zei Van Gaal. "Berghuis verhuisde bij Ajax naar het middenveld omdat hij geen vleugelverdedigers voorbij kwam. Antony is een groot talent en kan dat wel. Tadic op de linkerkant ook. Maar wij kunnen nu beter met twee spitsen spelen."

Van Gaal was niet tevreden over de Spaanse arbiter José María Sánchez. "Timber ging gewoon zijn duels in en kreeg steeds vrije trappen tegen. Zelfs Frenkie de Jong werd steeds teruggefloten. En dat is toch zo'n lieve jongen."

Meer uit Voetbal

Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd zal op een andere dag worden uitgespeeld.

59 minuten geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

1 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

1 uur geleden
Telstar en FC Twente spelen gelijk in Velsen-Zuid

VELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.

1 uur geleden
Feyenoord gaat voor Sterling en groepsproces naar buitenland

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.

2 uur geleden
Van Persie: we zijn geblesseerde Targhalline wel even kwijt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."

2 uur geleden
Feyenoord boekt moeizame zege op tiental van Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.

3 uur geleden