Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal is na eclatante zege op België niet helemaal tevreden

Van Gaal is na eclatante zege op België niet helemaal tevreden

BRUSSEL (ANP) - Louis van Gaal zou Louis van Gaal niet zijn als hij na de ruime zege op België in Brussel (4-1) niet even op de rem had getrapt. "We hebben nog niet de volle 90 minuten goed gespeeld", zei hij na een bliksemstart in de Nations League. "Maar wel een lange periode. We komen steeds dichterbij de 100 procent."

Van Gaal was niet tevreden over de openingsfase van de tweede helft. "Na een voorsprong van 2-0 verloren we een tijdje de 'focus'", zei hij. "Dat mag natuurlijk niet gebeuren. Maar daar gaan we aan werken. België is natuurlijk een heel goede ploeg. Maar ik had al een goed gevoel voor de wedstrijd. Wij zetten veel meer druk op de bal en wat de Belgen ook deden, we hadden steeds een mannetje vrijstaan. We hadden overal op het veld een man meer."

Van Gaal wees twee uitblinkers aan na de eerste zege op bijna 25 jaar op de Belgen. "Frenkie de Jong en Steven Bergwijn", zei hij. "Bergwijn speelt weinig bij de Spurs. Ik heb gelezen dat hij naar en andere club gaat. Ik heb ook aan hen gevraagd waarom hij onder mij zo goed speelt. Hij zegt dat ik hem vertrouwen geef. Maar zoveel doe ik niet. Ik laat hem in zijn kracht spelen."

Bergwijn opende de score tegen de Belgen, met zijn vijfde treffer voor Oranje in zijn laatste vier interland. "Hij scoort steeds in het Nederlands elftal", zei Van Gaal. "Depay scoorde ook tweemaal. Maar die vond ik niet eens zo goed spelen. Die kan nog beter. Als zij deze vorm houden, dan zijn ze een de evenknie van Arjen Robben en Robin van Persie, mijn aanvallers van op het WK van 2014."

"Ik heb al vaker gezegd dat we niet voldoende goede buitenspelers hebben", zei Van Gaal. "Berghuis verhuisde bij Ajax naar het middenveld omdat hij geen vleugelverdedigers voorbij kwam. Antony is een groot talent en kan dat wel. Tadic op de linkerkant ook. Maar wij kunnen nu beter met twee spitsen spelen."

Van Gaal was niet tevreden over de Spaanse arbiter José María Sánchez. "Timber ging gewoon zijn duels in en kreeg steeds vrije trappen tegen. Zelfs Frenkie de Jong werd steeds teruggefloten. En dat is toch zo'n lieve jongen."

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

2 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

2 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

2 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

2 uur geleden