Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal: ik ken de landen niet goed, scouts moeten aan de slag

Van Gaal: ik ken de landen niet goed, scouts moeten aan de slag

ZEIST (ANP) - De landen die Nederland heeft geloot voor de groepsfase van het WK, kennen veel geheimen voor Louis van Gaal. "Ik ken ze niet goed en kan er eigenlijk niets over zeggen", zei de bondscoach, nadat Oranje was gekoppeld aan Qatar, Senegal en Ecuador. "Gelukkig hebben we goede scouts, zij moeten de tegenstanders nu gaan analyseren."

Na de oefenwedstrijd tegen Duitsland (1-1) zei Van Gaal al dat hij verwachtte wat geluk te hebben en Qatar als groepshoofd te krijgen. "Dat was een gokje, maar het is leuk dat het gokje uitkomt. Ik hoorde op tv de term 'kleurrijke loting' vallen. Dat vond ik wel een goede uitdrukking."

Van Gaal is als trainer van Bayern München wel eens in Qatar geweest. "En een paar jaar terug was ik op vakantie in Senegal. In Ecuador ben ik nog nooit geweest. Maar daar heb ik als bondscoach met Oranje dan wel weer tegen gespeeld, in aanloop naar het WK van 2014. Toen wilde ik graag tegen een Zuid-Amerikaans land voetballen." Dat duel eindigde in 1-1.

Korte voorbereidingstijd

Heel veel waarde hecht de 70-jarige bondscoach nou ook weer niet aan de loting. "Bij het WK van 2014 zaten we in mijn ogen in de zwaarste poule, met wereldkampioen Spanje, Chili als topland in Zuid-Amerika en de vechtersbazen van Australië. Toen wonnen we alle drie de duels en gingen we als groepswinnaar door. Je kunt er daarom eigenlijk niet zoveel over zeggen. Het is niet zo makkelijk als iedereen denkt."

Een nadeel voor het Nederlands elftal is dat ze direct aan het begin van het toernooi in actie komen. "Onze voorbereidingstijd is dus erg kort, veel spelers komen pas na hun wedstrijd van zondag naar het trainingskamp. Maar als we ver komen in het toernooi, hebben we daar juist misschien weer wat profijt van. Omdat we dan wat meer rust hebben voor die wedstrijden."

Systeem veranderen

Van Gaal vindt niet dat zijn nieuwe spelsysteem (1-3-4-1-2) minder geschikt voor de wat zwakkere landen. "Ook in het nieuwe systeem kunnen we aanvallend spelen. Kijk maar naar de eerste helft van de oefenwedstrijd tegen Denemarken en naar het laatste half uur tegen Duitsland", zei hij over de twee oefenduels van afgelopen week. "Het is maar hoe je het invult als team. Deze loting is geen reden om van systeem te veranderen."

Van Gaal bekeek de loting vanuit Zeist omdat hij onlangs positief testte op het coronavirus en nog geen negatieve PCR-test kon overleggen om Qatar in te komen. Van assistent-bondscoach Danny Blind hoorde Van Gaal de voorbije positieve geluiden over de trainingsomstandigheden en accommodaties. "Ik denk dat Qatar alles tiptop op orde heeft."

Meer uit Voetbal

PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

6 uur geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

7 uur geleden
Xavi vindt zichzelf 'een beetje een zoon van Nederlandse voetbal'

ZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."

7 uur geleden
Spanjaard Xavi nieuwe bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.

8 uur geleden
Spitse fel tegen commerciële houding FIFA-baas Infantino

ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.

9 uur geleden
Messi uit serieuze twijfels over toekomst na overlijden vader

ROSARIO (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft serieuze twijfels geuit over zijn toekomst als voetballer. De 39-jarige Argentijn reageerde woensdag voor het eerst op het overlijden van zijn vader vorige week op 68-jarige leeftijd. "Ik weet niet wat ik zonder jou moet doen. Ik weet niet hoe ik verder moet. Ik heb altijd alleen maar gevoetbald en nu heb ik behoorlijk wat twijfels of ik dat nog veel langer blijf doen", schreef Messi op Instagram.

13 uur geleden
Manchester City neemt doelman Rulli over van Marseille

MANCHESTER (ANP) - Doelman Gerónimo Rulli keert terug bij Manchester City. De 34-jarige oud-Ajacied komt over van het Franse Olympique Marseille en tekent in Manchester een contract voor twee seizoenen, meldt de club uit de Premier League.

16 uur geleden