Van Gaal: ik ken de landen niet goed, scouts moeten aan de slag
ZEIST (ANP) - De landen die Nederland heeft geloot voor de groepsfase van het WK, kennen veel geheimen voor Louis van Gaal. "Ik ken ze niet goed en kan er eigenlijk niets over zeggen", zei de bondscoach, nadat Oranje was gekoppeld aan Qatar, Senegal en Ecuador. "Gelukkig hebben we goede scouts, zij moeten de tegenstanders nu gaan analyseren."
Na de oefenwedstrijd tegen Duitsland (1-1) zei Van Gaal al dat hij verwachtte wat geluk te hebben en Qatar als groepshoofd te krijgen. "Dat was een gokje, maar het is leuk dat het gokje uitkomt. Ik hoorde op tv de term 'kleurrijke loting' vallen. Dat vond ik wel een goede uitdrukking."
Van Gaal is als trainer van Bayern München wel eens in Qatar geweest. "En een paar jaar terug was ik op vakantie in Senegal. In Ecuador ben ik nog nooit geweest. Maar daar heb ik als bondscoach met Oranje dan wel weer tegen gespeeld, in aanloop naar het WK van 2014. Toen wilde ik graag tegen een Zuid-Amerikaans land voetballen." Dat duel eindigde in 1-1.
Korte voorbereidingstijd
Heel veel waarde hecht de 70-jarige bondscoach nou ook weer niet aan de loting. "Bij het WK van 2014 zaten we in mijn ogen in de zwaarste poule, met wereldkampioen Spanje, Chili als topland in Zuid-Amerika en de vechtersbazen van Australië. Toen wonnen we alle drie de duels en gingen we als groepswinnaar door. Je kunt er daarom eigenlijk niet zoveel over zeggen. Het is niet zo makkelijk als iedereen denkt."
Een nadeel voor het Nederlands elftal is dat ze direct aan het begin van het toernooi in actie komen. "Onze voorbereidingstijd is dus erg kort, veel spelers komen pas na hun wedstrijd van zondag naar het trainingskamp. Maar als we ver komen in het toernooi, hebben we daar juist misschien weer wat profijt van. Omdat we dan wat meer rust hebben voor die wedstrijden."
Systeem veranderen
Van Gaal vindt niet dat zijn nieuwe spelsysteem (1-3-4-1-2) minder geschikt voor de wat zwakkere landen. "Ook in het nieuwe systeem kunnen we aanvallend spelen. Kijk maar naar de eerste helft van de oefenwedstrijd tegen Denemarken en naar het laatste half uur tegen Duitsland", zei hij over de twee oefenduels van afgelopen week. "Het is maar hoe je het invult als team. Deze loting is geen reden om van systeem te veranderen."
Van Gaal bekeek de loting vanuit Zeist omdat hij onlangs positief testte op het coronavirus en nog geen negatieve PCR-test kon overleggen om Qatar in te komen. Van assistent-bondscoach Danny Blind hoorde Van Gaal de voorbije positieve geluiden over de trainingsomstandigheden en accommodaties. "Ik denk dat Qatar alles tiptop op orde heeft."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
2 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
4 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
15 uur geleden