Van Gaal: ik ken de landen niet goed, scouts moeten aan de slag
ZEIST (ANP) - De landen die Nederland heeft geloot voor de groepsfase van het WK, kennen veel geheimen voor Louis van Gaal. "Ik ken ze niet goed en kan er eigenlijk niets over zeggen", zei de bondscoach, nadat Oranje was gekoppeld aan Qatar, Senegal en Ecuador. "Gelukkig hebben we goede scouts, zij moeten de tegenstanders nu gaan analyseren."
Na de oefenwedstrijd tegen Duitsland (1-1) zei Van Gaal al dat hij verwachtte wat geluk te hebben en Qatar als groepshoofd te krijgen. "Dat was een gokje, maar het is leuk dat het gokje uitkomt. Ik hoorde op tv de term 'kleurrijke loting' vallen. Dat vond ik wel een goede uitdrukking."
Van Gaal is als trainer van Bayern München wel eens in Qatar geweest. "En een paar jaar terug was ik op vakantie in Senegal. In Ecuador ben ik nog nooit geweest. Maar daar heb ik als bondscoach met Oranje dan wel weer tegen gespeeld, in aanloop naar het WK van 2014. Toen wilde ik graag tegen een Zuid-Amerikaans land voetballen." Dat duel eindigde in 1-1.
Korte voorbereidingstijd
Heel veel waarde hecht de 70-jarige bondscoach nou ook weer niet aan de loting. "Bij het WK van 2014 zaten we in mijn ogen in de zwaarste poule, met wereldkampioen Spanje, Chili als topland in Zuid-Amerika en de vechtersbazen van Australië. Toen wonnen we alle drie de duels en gingen we als groepswinnaar door. Je kunt er daarom eigenlijk niet zoveel over zeggen. Het is niet zo makkelijk als iedereen denkt."
Een nadeel voor het Nederlands elftal is dat ze direct aan het begin van het toernooi in actie komen. "Onze voorbereidingstijd is dus erg kort, veel spelers komen pas na hun wedstrijd van zondag naar het trainingskamp. Maar als we ver komen in het toernooi, hebben we daar juist misschien weer wat profijt van. Omdat we dan wat meer rust hebben voor die wedstrijden."
Systeem veranderen
Van Gaal vindt niet dat zijn nieuwe spelsysteem (1-3-4-1-2) minder geschikt voor de wat zwakkere landen. "Ook in het nieuwe systeem kunnen we aanvallend spelen. Kijk maar naar de eerste helft van de oefenwedstrijd tegen Denemarken en naar het laatste half uur tegen Duitsland", zei hij over de twee oefenduels van afgelopen week. "Het is maar hoe je het invult als team. Deze loting is geen reden om van systeem te veranderen."
Van Gaal bekeek de loting vanuit Zeist omdat hij onlangs positief testte op het coronavirus en nog geen negatieve PCR-test kon overleggen om Qatar in te komen. Van assistent-bondscoach Danny Blind hoorde Van Gaal de voorbije positieve geluiden over de trainingsomstandigheden en accommodaties. "Ik denk dat Qatar alles tiptop op orde heeft."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
6 uur geleden