Van Gaal houdt zijn plannen voor uitduel met Noren geheim
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal houdt woensdag tot vlak voor de aftrap geheim met welke spelers en speelwijze hij met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie begint. "Ik wil mijn collega Stale Solbakken niet wijzer maken dan hij al is", zei de bondscoach van Oranje.
Van Gaal denkt dat het Nederlands elftal op veel posities individueel betere spelers dan Noorwegen heeft. "Maar het gaat om het team", zei hij. "Het beste team wint. Daarom hebben Chelsea en Liverpool de afgelopen jaren de Champions League gewonnen."
Van Gaal is onder indruk van Erling Haaland, de centrumspits van de Noren. "We moeten ervoor zorgen dat hij niet goed wordt aangespeeld", zei hij. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers als hij wel de bal krijgt."
Volgens Van Gaal is Noorwegen echter meer dan alleen maar Haaland. "Ik denk dat vijf spelers van hen in het Nederlands elftal kunnen spelen." De teruggekeerde bondscoach verwacht dat Memphis Depay gewoon kan spelen tegen de Noren. De aanvaller van Barcelona ontbrak maandag vanwege lichte klachten op de training maar oefende dinsdag wel volledig mee. "Het ziet er goed uit", zei Van Gaal. "Maar we moeten even afwachten of hij na de training nog een reactie krijgt."
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
16 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
17 uur geleden