Van Gaal houdt zijn plannen voor uitduel met Noren geheim
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal houdt woensdag tot vlak voor de aftrap geheim met welke spelers en speelwijze hij met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie begint. "Ik wil mijn collega Stale Solbakken niet wijzer maken dan hij al is", zei de bondscoach van Oranje.
Van Gaal denkt dat het Nederlands elftal op veel posities individueel betere spelers dan Noorwegen heeft. "Maar het gaat om het team", zei hij. "Het beste team wint. Daarom hebben Chelsea en Liverpool de afgelopen jaren de Champions League gewonnen."
Van Gaal is onder indruk van Erling Haaland, de centrumspits van de Noren. "We moeten ervoor zorgen dat hij niet goed wordt aangespeeld", zei hij. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers als hij wel de bal krijgt."
Volgens Van Gaal is Noorwegen echter meer dan alleen maar Haaland. "Ik denk dat vijf spelers van hen in het Nederlands elftal kunnen spelen." De teruggekeerde bondscoach verwacht dat Memphis Depay gewoon kan spelen tegen de Noren. De aanvaller van Barcelona ontbrak maandag vanwege lichte klachten op de training maar oefende dinsdag wel volledig mee. "Het ziet er goed uit", zei Van Gaal. "Maar we moeten even afwachten of hij na de training nog een reactie krijgt."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
17 uur geleden