Van Gaal houdt zijn plannen voor uitduel met Noren geheim
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal houdt woensdag tot vlak voor de aftrap geheim met welke spelers en speelwijze hij met het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Noorwegen in de WK-kwalificatie begint. "Ik wil mijn collega Stale Solbakken niet wijzer maken dan hij al is", zei de bondscoach van Oranje.
Van Gaal denkt dat het Nederlands elftal op veel posities individueel betere spelers dan Noorwegen heeft. "Maar het gaat om het team", zei hij. "Het beste team wint. Daarom hebben Chelsea en Liverpool de afgelopen jaren de Champions League gewonnen."
Van Gaal is onder indruk van Erling Haaland, de centrumspits van de Noren. "We moeten ervoor zorgen dat hij niet goed wordt aangespeeld", zei hij. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers als hij wel de bal krijgt."
Volgens Van Gaal is Noorwegen echter meer dan alleen maar Haaland. "Ik denk dat vijf spelers van hen in het Nederlands elftal kunnen spelen." De teruggekeerde bondscoach verwacht dat Memphis Depay gewoon kan spelen tegen de Noren. De aanvaller van Barcelona ontbrak maandag vanwege lichte klachten op de training maar oefende dinsdag wel volledig mee. "Het ziet er goed uit", zei Van Gaal. "Maar we moeten even afwachten of hij na de training nog een reactie krijgt."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
7 uur geleden