Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal hint op wijzigingen bij Oranje voor uitduel met Wales

Van Gaal hint op wijzigingen bij Oranje voor uitduel met Wales

CARDIFF (ANP) - Louis van Gaal wil het uitduel met Wales van woensdag in de Nations League benutten om meer inzicht te krijgen welke spelers hij mee naar Qatar moet nemen. "Alles staat in het teken van het WK", zei hij. "Maar dat wil niet zeggen dat we niet willen winnen. Op de training won laatst de B-ploeg van de A-ploeg."

Van Gaal wilde zijn basisformatie voor het duel met Wales niet vrijgeven. Wel speculeerde de 70-jarige oefenmeester over veel wijzigingen. "Van de spelers die tegen België speelden, weet ik alles van", verwees hij naar de zege van vrijdag in Brussel (4-1). "Maar van andere spelers wil ik zien of ze tegen de stress van het Nederlands elftal kunnen. Teun Koopmeiners speelt bijvoorbeeld geweldig bij Atalanta, maar bij Oranje haalde hij niet zijn niveau."

Van Gaal gaf uiteindelijk de naam van een basisspeler vrij. Stefan de Vrij vervangt Virgil van Dijk, die sinds zaterdag na een slopend seizoen vakantie viert. De Vrij neemt ook de aanvoerdersband van Van Dijk over. De bondscoach benadrukte ook dat veel basisspelers van het duel met de Belgen vermoeid zijn. "Ik heb ze een dagje extra rust gegeven", zei hij. "Als zelfs Davy Klaassen moe is, dan weet ik dat het een intense wedstrijd was."

Uitrusten

Oranje speelt na het uitduel met Wales nog in korte tijd tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip. Van Gaal weet inmiddels dat Wales niet in de sterkst mogelijke samenstelling start. De ploeg van bondscoach Rob Page kwalificeerde zich zondag met een zege op Oekraïne (1-0) na 64 jaar weer voor het WK. De selectie van Wales vierde niet alleen zondagavond uitgebreid feest. Ook maandag stond er nog een champagneparty op het programma.

Page verklapte dinsdag op een persconferentie dat een aantal van zijn ervaren spelers rust nodig heeft. De kans is klein dat Gareth Bale en Aaron Ramsey tegen Oranje starten. "Ik wil ook jonge spelers laten voelen wat ze op het WK kunnen verwachten", zei de succesvolle bondscoach van Wales die zijn ploeg afgelopen woensdag met een nederlaag tegen Polen (2-1) aan de Nations League zag beginnen. Page spaarde tijdens die ontmoeting veel basisspelers met het oog op de finale van de play-offs tegen Oekraïne voor een ticket voor het WK.

Meer uit Voetbal

Rode kaart FC Twente-middenvelder Zerrouki geseponeerd

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.

1 uur geleden
Voetbalbond CAF veroordeelt 'onacceptabel gedrag' bij Afrika Cup

RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.

2 uur geleden
Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

14 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

15 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

15 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

16 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

18 uur geleden