Van Gaal hint op wijzigingen bij Oranje voor uitduel met Wales
CARDIFF (ANP) - Louis van Gaal wil het uitduel met Wales van woensdag in de Nations League benutten om meer inzicht te krijgen welke spelers hij mee naar Qatar moet nemen. "Alles staat in het teken van het WK", zei hij. "Maar dat wil niet zeggen dat we niet willen winnen. Op de training won laatst de B-ploeg van de A-ploeg."
Van Gaal wilde zijn basisformatie voor het duel met Wales niet vrijgeven. Wel speculeerde de 70-jarige oefenmeester over veel wijzigingen. "Van de spelers die tegen België speelden, weet ik alles van", verwees hij naar de zege van vrijdag in Brussel (4-1). "Maar van andere spelers wil ik zien of ze tegen de stress van het Nederlands elftal kunnen. Teun Koopmeiners speelt bijvoorbeeld geweldig bij Atalanta, maar bij Oranje haalde hij niet zijn niveau."
Van Gaal gaf uiteindelijk de naam van een basisspeler vrij. Stefan de Vrij vervangt Virgil van Dijk, die sinds zaterdag na een slopend seizoen vakantie viert. De Vrij neemt ook de aanvoerdersband van Van Dijk over. De bondscoach benadrukte ook dat veel basisspelers van het duel met de Belgen vermoeid zijn. "Ik heb ze een dagje extra rust gegeven", zei hij. "Als zelfs Davy Klaassen moe is, dan weet ik dat het een intense wedstrijd was."
Uitrusten
Oranje speelt na het uitduel met Wales nog in korte tijd tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip. Van Gaal weet inmiddels dat Wales niet in de sterkst mogelijke samenstelling start. De ploeg van bondscoach Rob Page kwalificeerde zich zondag met een zege op Oekraïne (1-0) na 64 jaar weer voor het WK. De selectie van Wales vierde niet alleen zondagavond uitgebreid feest. Ook maandag stond er nog een champagneparty op het programma.
Page verklapte dinsdag op een persconferentie dat een aantal van zijn ervaren spelers rust nodig heeft. De kans is klein dat Gareth Bale en Aaron Ramsey tegen Oranje starten. "Ik wil ook jonge spelers laten voelen wat ze op het WK kunnen verwachten", zei de succesvolle bondscoach van Wales die zijn ploeg afgelopen woensdag met een nederlaag tegen Polen (2-1) aan de Nations League zag beginnen. Page spaarde tijdens die ontmoeting veel basisspelers met het oog op de finale van de play-offs tegen Oekraïne voor een ticket voor het WK.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
58 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden