Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal hint op wijzigingen bij Oranje voor uitduel met Wales

Van Gaal hint op wijzigingen bij Oranje voor uitduel met Wales

CARDIFF (ANP) - Louis van Gaal wil het uitduel met Wales van woensdag in de Nations League benutten om meer inzicht te krijgen welke spelers hij mee naar Qatar moet nemen. "Alles staat in het teken van het WK", zei hij. "Maar dat wil niet zeggen dat we niet willen winnen. Op de training won laatst de B-ploeg van de A-ploeg."

Van Gaal wilde zijn basisformatie voor het duel met Wales niet vrijgeven. Wel speculeerde de 70-jarige oefenmeester over veel wijzigingen. "Van de spelers die tegen België speelden, weet ik alles van", verwees hij naar de zege van vrijdag in Brussel (4-1). "Maar van andere spelers wil ik zien of ze tegen de stress van het Nederlands elftal kunnen. Teun Koopmeiners speelt bijvoorbeeld geweldig bij Atalanta, maar bij Oranje haalde hij niet zijn niveau."

Van Gaal gaf uiteindelijk de naam van een basisspeler vrij. Stefan de Vrij vervangt Virgil van Dijk, die sinds zaterdag na een slopend seizoen vakantie viert. De Vrij neemt ook de aanvoerdersband van Van Dijk over. De bondscoach benadrukte ook dat veel basisspelers van het duel met de Belgen vermoeid zijn. "Ik heb ze een dagje extra rust gegeven", zei hij. "Als zelfs Davy Klaassen moe is, dan weet ik dat het een intense wedstrijd was."

Uitrusten

Oranje speelt na het uitduel met Wales nog in korte tijd tegen Polen (11 juni) en opnieuw Wales (14 juni) in De Kuip. Van Gaal weet inmiddels dat Wales niet in de sterkst mogelijke samenstelling start. De ploeg van bondscoach Rob Page kwalificeerde zich zondag met een zege op Oekraïne (1-0) na 64 jaar weer voor het WK. De selectie van Wales vierde niet alleen zondagavond uitgebreid feest. Ook maandag stond er nog een champagneparty op het programma.

Page verklapte dinsdag op een persconferentie dat een aantal van zijn ervaren spelers rust nodig heeft. De kans is klein dat Gareth Bale en Aaron Ramsey tegen Oranje starten. "Ik wil ook jonge spelers laten voelen wat ze op het WK kunnen verwachten", zei de succesvolle bondscoach van Wales die zijn ploeg afgelopen woensdag met een nederlaag tegen Polen (2-1) aan de Nations League zag beginnen. Page spaarde tijdens die ontmoeting veel basisspelers met het oog op de finale van de play-offs tegen Oekraïne voor een ticket voor het WK.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

10 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

15 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden