Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal herhaalt standpunt over Qatar maar prijst faciliteiten

Van Gaal herhaalt standpunt over Qatar maar prijst faciliteiten

DOHA (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal heeft op zijn eerste persconferentie in Qatar herhaald dat hij het belachelijk vindt dat het WK in de rijke oliestaat wordt gehouden. "Dat vind ik nog steeds", zei hij. "Maar de faciliteiten zijn hier wel top. Dat wist ik omdat ik hier met Bayern München ben geweest."

"Ik wist al dat alles hier perfect is geregeld", vervolgde Van Gaal. "Daar ligt het ook allemaal niet aan. Het trainingsveld is misschien wel het belangrijkste voor ons op het WK. Nou, dat veld is top, het kan niet beter. Het hotel is top en als je vraagt of de airco lager kan, dan gebeurt dat meteen. Ik zie veel aardige mensen ook. Je moet ook niet vergeten dat hier een andere cultuur heerst. Wij leven in een andere cultuur, maar ik waag te betwijfelen of alles goed gaat bij ons."

Van Gaal zei al eerder dat hij het belachelijk vindt dat Qatar het WK mag organiseren. "De FIFA zegt dat we zo het voetbal ontwikkelen", zei hij. "Maar dat is natuurlijk bullshit. Het gaat om geld en commerciële belangen. Dat doet er toe bij de FIFA. Daarom ga ik ook niet in een commissie van de FIFA."

Van Gaal over standpunt KNVB arbeidsmigranten

Van Gaal vindt het volkomen logisch dat de KNVB al jaren aandacht vraagt voor de situatie van de arbeidsmigranten in Qatar. "Daar sta ik helemaal achter", zei de bondscoach, die zijn spelers toestemming heeft gegeven om donderdag aan het einde van de training een balletje te trappen met arbeiders uit Azië en Afrika.

"Al is dat natuurlijk ook een beetje gekunsteld", zei Van Gaal. "Als sterren met migranten gaan praten, is het al gekunsteld. Normaal gesproken gebeurt dat niet."

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

10 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

11 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

16 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

17 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

18 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

18 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

18 uur geleden