Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft Donny van de Beek en Remko Pasveer niet opgenomen in zijn definitieve selectie van het Nederlands elftal omdat ze de afgelopen week nauwelijks speeltijd hebben gekregen bij Manchester United en Ajax. Het duo zat wel in de voorselectie.
"Je moet wedstrijden spelen", zei Van Gaal over Van de Beek. "Dat is toch niet zo moeilijk? Het is gewoon logisch nadenken." De bondscoach sprak donderdagavond 45 minuten met Van de Beek, maar wilde niet zeggen of hij de middenvelder het advies heeft gegeven om te vertrekken. "In zo'n gesprek gaat het niet alleen over Oranje", zei hij. "Maar dat is iets tussen Donny en mij."
Van Gaal laat bijhouden hoeveel minuten zijn potentiële internationals in actie komen. Devyne Rensch, Marten de Roon en Denzel Dumfries hebben dit seizoen nog niet veel speeltijd gekregen. Toch zijn ze opgenomen in de definitieve selectie voor de duels van het Nederlands elftal met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie. Zij kregen de laatste weken weinig speeltijd bij Ajax, Atalanta en Internazionale.
Dumfries
"Rensch kan links en rechts spelen, dat maakt hem weinig uit", verklaarde Van Gaal. "Dus ik heb dan voor beide posities iemand beschikbaar. En Denzel Dumfries was er nog niet helemaal klaar voor, vond ik. Eigenlijk is wat hij nu heeft gespeeld niet voldoende voor het Nederlands elftal. Maar omdat mijn medici zeggen dat hij een natuurlijke conditie heeft en dat dit wel goed zal komen, heb ik hem toch geselecteerd."
"Marten de Roon is lid van de spelersraad en kan daarin heel belangrijk zijn", zei Van Gaal. "Hij is geschorst bij Atalanta, maar heeft wel wat vriendschappelijke wedstrijden gespeeld en is super fit. Bovendien kan hij heel belangrijk zijn in de kleedkamer. Dat weet ik nog niet, maar die rol dicht ik hem wel toe."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
9 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
12 uur geleden