Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig

Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft Donny van de Beek en Remko Pasveer niet opgenomen in zijn definitieve selectie van het Nederlands elftal omdat ze de afgelopen week nauwelijks speeltijd hebben gekregen bij Manchester United en Ajax. Het duo zat wel in de voorselectie.

"Je moet wedstrijden spelen", zei Van Gaal over Van de Beek. "Dat is toch niet zo moeilijk? Het is gewoon logisch nadenken." De bondscoach sprak donderdagavond 45 minuten met Van de Beek, maar wilde niet zeggen of hij de middenvelder het advies heeft gegeven om te vertrekken. "In zo'n gesprek gaat het niet alleen over Oranje", zei hij. "Maar dat is iets tussen Donny en mij."

Van Gaal laat bijhouden hoeveel minuten zijn potentiële internationals in actie komen. Devyne Rensch, Marten de Roon en Denzel Dumfries hebben dit seizoen nog niet veel speeltijd gekregen. Toch zijn ze opgenomen in de definitieve selectie voor de duels van het Nederlands elftal met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie. Zij kregen de laatste weken weinig speeltijd bij Ajax, Atalanta en Internazionale.

Dumfries

"Rensch kan links en rechts spelen, dat maakt hem weinig uit", verklaarde Van Gaal. "Dus ik heb dan voor beide posities iemand beschikbaar. En Denzel Dumfries was er nog niet helemaal klaar voor, vond ik. Eigenlijk is wat hij nu heeft gespeeld niet voldoende voor het Nederlands elftal. Maar omdat mijn medici zeggen dat hij een natuurlijke conditie heeft en dat dit wel goed zal komen, heb ik hem toch geselecteerd."

"Marten de Roon is lid van de spelersraad en kan daarin heel belangrijk zijn", zei Van Gaal. "Hij is geschorst bij Atalanta, maar heeft wel wat vriendschappelijke wedstrijden gespeeld en is super fit. Bovendien kan hij heel belangrijk zijn in de kleedkamer. Dat weet ik nog niet, maar die rol dicht ik hem wel toe."

Meer uit Voetbal

Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

32 minuten geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

13 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

18 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

23 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden