Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft Donny van de Beek en Remko Pasveer niet opgenomen in zijn definitieve selectie van het Nederlands elftal omdat ze de afgelopen week nauwelijks speeltijd hebben gekregen bij Manchester United en Ajax. Het duo zat wel in de voorselectie.
"Je moet wedstrijden spelen", zei Van Gaal over Van de Beek. "Dat is toch niet zo moeilijk? Het is gewoon logisch nadenken." De bondscoach sprak donderdagavond 45 minuten met Van de Beek, maar wilde niet zeggen of hij de middenvelder het advies heeft gegeven om te vertrekken. "In zo'n gesprek gaat het niet alleen over Oranje", zei hij. "Maar dat is iets tussen Donny en mij."
Van Gaal laat bijhouden hoeveel minuten zijn potentiƫle internationals in actie komen. Devyne Rensch, Marten de Roon en Denzel Dumfries hebben dit seizoen nog niet veel speeltijd gekregen. Toch zijn ze opgenomen in de definitieve selectie voor de duels van het Nederlands elftal met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie. Zij kregen de laatste weken weinig speeltijd bij Ajax, Atalanta en Internazionale.
Dumfries
"Rensch kan links en rechts spelen, dat maakt hem weinig uit", verklaarde Van Gaal. "Dus ik heb dan voor beide posities iemand beschikbaar. En Denzel Dumfries was er nog niet helemaal klaar voor, vond ik. Eigenlijk is wat hij nu heeft gespeeld niet voldoende voor het Nederlands elftal. Maar omdat mijn medici zeggen dat hij een natuurlijke conditie heeft en dat dit wel goed zal komen, heb ik hem toch geselecteerd."
"Marten de Roon is lid van de spelersraad en kan daarin heel belangrijk zijn", zei Van Gaal. "Hij is geschorst bij Atalanta, maar heeft wel wat vriendschappelijke wedstrijden gespeeld en is super fit. Bovendien kan hij heel belangrijk zijn in de kleedkamer. Dat weet ik nog niet, maar die rol dicht ik hem wel toe."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
2 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabiƫ (0-2).
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
19 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
19 uur geleden