Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig
ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft Donny van de Beek en Remko Pasveer niet opgenomen in zijn definitieve selectie van het Nederlands elftal omdat ze de afgelopen week nauwelijks speeltijd hebben gekregen bij Manchester United en Ajax. Het duo zat wel in de voorselectie.
"Je moet wedstrijden spelen", zei Van Gaal over Van de Beek. "Dat is toch niet zo moeilijk? Het is gewoon logisch nadenken." De bondscoach sprak donderdagavond 45 minuten met Van de Beek, maar wilde niet zeggen of hij de middenvelder het advies heeft gegeven om te vertrekken. "In zo'n gesprek gaat het niet alleen over Oranje", zei hij. "Maar dat is iets tussen Donny en mij."
Van Gaal laat bijhouden hoeveel minuten zijn potentiële internationals in actie komen. Devyne Rensch, Marten de Roon en Denzel Dumfries hebben dit seizoen nog niet veel speeltijd gekregen. Toch zijn ze opgenomen in de definitieve selectie voor de duels van het Nederlands elftal met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie. Zij kregen de laatste weken weinig speeltijd bij Ajax, Atalanta en Internazionale.
Dumfries
"Rensch kan links en rechts spelen, dat maakt hem weinig uit", verklaarde Van Gaal. "Dus ik heb dan voor beide posities iemand beschikbaar. En Denzel Dumfries was er nog niet helemaal klaar voor, vond ik. Eigenlijk is wat hij nu heeft gespeeld niet voldoende voor het Nederlands elftal. Maar omdat mijn medici zeggen dat hij een natuurlijke conditie heeft en dat dit wel goed zal komen, heb ik hem toch geselecteerd."
"Marten de Roon is lid van de spelersraad en kan daarin heel belangrijk zijn", zei Van Gaal. "Hij is geschorst bij Atalanta, maar heeft wel wat vriendschappelijke wedstrijden gespeeld en is super fit. Bovendien kan hij heel belangrijk zijn in de kleedkamer. Dat weet ik nog niet, maar die rol dicht ik hem wel toe."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
27 minuten geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
22 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden