Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig

Van Gaal heeft vooral spelers met minuten in de benen nodig

ZEIST (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal heeft Donny van de Beek en Remko Pasveer niet opgenomen in zijn definitieve selectie van het Nederlands elftal omdat ze de afgelopen week nauwelijks speeltijd hebben gekregen bij Manchester United en Ajax. Het duo zat wel in de voorselectie.

"Je moet wedstrijden spelen", zei Van Gaal over Van de Beek. "Dat is toch niet zo moeilijk? Het is gewoon logisch nadenken." De bondscoach sprak donderdagavond 45 minuten met Van de Beek, maar wilde niet zeggen of hij de middenvelder het advies heeft gegeven om te vertrekken. "In zo'n gesprek gaat het niet alleen over Oranje", zei hij. "Maar dat is iets tussen Donny en mij."

Van Gaal laat bijhouden hoeveel minuten zijn potentiële internationals in actie komen. Devyne Rensch, Marten de Roon en Denzel Dumfries hebben dit seizoen nog niet veel speeltijd gekregen. Toch zijn ze opgenomen in de definitieve selectie voor de duels van het Nederlands elftal met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie. Zij kregen de laatste weken weinig speeltijd bij Ajax, Atalanta en Internazionale.

Dumfries

"Rensch kan links en rechts spelen, dat maakt hem weinig uit", verklaarde Van Gaal. "Dus ik heb dan voor beide posities iemand beschikbaar. En Denzel Dumfries was er nog niet helemaal klaar voor, vond ik. Eigenlijk is wat hij nu heeft gespeeld niet voldoende voor het Nederlands elftal. Maar omdat mijn medici zeggen dat hij een natuurlijke conditie heeft en dat dit wel goed zal komen, heb ik hem toch geselecteerd."

"Marten de Roon is lid van de spelersraad en kan daarin heel belangrijk zijn", zei Van Gaal. "Hij is geschorst bij Atalanta, maar heeft wel wat vriendschappelijke wedstrijden gespeeld en is super fit. Bovendien kan hij heel belangrijk zijn in de kleedkamer. Dat weet ik nog niet, maar die rol dicht ik hem wel toe."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

7 minuten geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

1 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

3 uur geleden
Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

5 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

1 dag geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

1 dag geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden