Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal heeft tactiek voor duel met Noren in zijn hoofd

Van Gaal heeft tactiek voor duel met Noren in zijn hoofd

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal weet met welk systeem hij woensdag Noorwegen gaat bestrijden tijdens het uitduel van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie. "Maar jullie gaan wel zien hoe dat gaat gebeuren", zei de bondscoach vrijdag bij de presentatie van zijn selectie van Oranje voor het drieluik met de Noren, Montenegro en Turkije.

Veel internationals hebben Van Gaal laten weten dat ze een voorkeur hebben voor een systeem met drie aanvallers. "Maar je kiest een systeem dat het beste bij een ploeg past. Helaas is dat niet altijd 1-4-3-3", hield Van Gaal de mogelijkheid voor een speelwijze met vijf verdedigers open.

Van Gaal heeft Steven Bergwijn alsnog in zijn selectie opgenomen omdat hij het goed doet bij Tottenham Hotspur. "En hij geeft me een extra mogelijkheid om met drie aanvallers te spelen", zei hij.

Dat Matthijs de Ligt geschorst is voor het duel met de Noren heeft geen invloed op de keuze voor de speelwijze, aldus Van Gaal. De bondscoach houdt ook de mogelijkheid open om Noorwegen, Montenegro en Turkije op verschillende manieren te bestrijden.

Nederland speelt woensdag in Oslo tegen Noorwegen. Daarna volgen thuiswedstrijden tegen Montenegro (zaterdag 4 september in Eindhoven) en Turkije (dinsdag 7 september in Amsterdam).

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

1 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

2 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

3 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

3 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

4 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

4 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

6 uur geleden