Van Gaal heeft tactiek voor duel met Noren in zijn hoofd
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal weet met welk systeem hij woensdag Noorwegen gaat bestrijden tijdens het uitduel van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie. "Maar jullie gaan wel zien hoe dat gaat gebeuren", zei de bondscoach vrijdag bij de presentatie van zijn selectie van Oranje voor het drieluik met de Noren, Montenegro en Turkije.
Veel internationals hebben Van Gaal laten weten dat ze een voorkeur hebben voor een systeem met drie aanvallers. "Maar je kiest een systeem dat het beste bij een ploeg past. Helaas is dat niet altijd 1-4-3-3", hield Van Gaal de mogelijkheid voor een speelwijze met vijf verdedigers open.
Van Gaal heeft Steven Bergwijn alsnog in zijn selectie opgenomen omdat hij het goed doet bij Tottenham Hotspur. "En hij geeft me een extra mogelijkheid om met drie aanvallers te spelen", zei hij.
Dat Matthijs de Ligt geschorst is voor het duel met de Noren heeft geen invloed op de keuze voor de speelwijze, aldus Van Gaal. De bondscoach houdt ook de mogelijkheid open om Noorwegen, Montenegro en Turkije op verschillende manieren te bestrijden.
Nederland speelt woensdag in Oslo tegen Noorwegen. Daarna volgen thuiswedstrijden tegen Montenegro (zaterdag 4 september in Eindhoven) en Turkije (dinsdag 7 september in Amsterdam).
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
27 minuten geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
19 uur geleden