Van Gaal heeft tactiek voor duel met Noren in zijn hoofd
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal weet met welk systeem hij woensdag Noorwegen gaat bestrijden tijdens het uitduel van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie. "Maar jullie gaan wel zien hoe dat gaat gebeuren", zei de bondscoach vrijdag bij de presentatie van zijn selectie van Oranje voor het drieluik met de Noren, Montenegro en Turkije.
Veel internationals hebben Van Gaal laten weten dat ze een voorkeur hebben voor een systeem met drie aanvallers. "Maar je kiest een systeem dat het beste bij een ploeg past. Helaas is dat niet altijd 1-4-3-3", hield Van Gaal de mogelijkheid voor een speelwijze met vijf verdedigers open.
Van Gaal heeft Steven Bergwijn alsnog in zijn selectie opgenomen omdat hij het goed doet bij Tottenham Hotspur. "En hij geeft me een extra mogelijkheid om met drie aanvallers te spelen", zei hij.
Dat Matthijs de Ligt geschorst is voor het duel met de Noren heeft geen invloed op de keuze voor de speelwijze, aldus Van Gaal. De bondscoach houdt ook de mogelijkheid open om Noorwegen, Montenegro en Turkije op verschillende manieren te bestrijden.
Nederland speelt woensdag in Oslo tegen Noorwegen. Daarna volgen thuiswedstrijden tegen Montenegro (zaterdag 4 september in Eindhoven) en Turkije (dinsdag 7 september in Amsterdam).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
2 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
16 uur geleden