Van Gaal heeft achterin zoveel keus dat ook De Ligt moet knokken
CARDIFF (ANP) - Als linkse centrale verdediger kreeg Matthijs de Ligt tijdens het gewonnen uitduel met Wales (1-2) de kans om Louis van Gaal te overtuigen dat hij een belangrijke kandidaat is voor een basisplaats bij Oranje op het WK. "Bij Juventus kom ik ook vaak op deze positie uit", vertelde hij. "Dus ik weet wat er van me gevraagd wordt. Over mijn eigen spel ben ik best tevreden. Als team hadden we het soms lastiger. Maar zo vaak hebben we zo ook nog niet samengespeeld."
Louis van Graal greep het uitduel met Wales aan om te kijken hoe goed zijn reserves zijn. Hij koos voor een compleet ander elftal dan vrijdag voor het geslaagde duel met de Belgen (1-4). Oranje beschikt over zo veel goede centrale verdedigers, dat Stefan de Vrij en De Ligt ook meespeelden met de tweede keus van Oranje.
De 22-jarige De Ligt, drie jaar geleden voor 75 miljoen euro vertrokken van Ajax naar Juventus, komt voor de bondscoach in aanmerking voor alle drie de posities centraal achterin. Maar de concurrentie is groot. Virgil van Dijk is nagenoeg onomstreden bij Van Gaal. "Hij is mijn generaal van het druk zetten", zei de bondscoach afgelopen week over zijn aanvoerder. Van alle spelers in de huidige selectie van Oranje spelen De Vrij, Jurriën Timber, Nathan Aké, Bruno Martins Indi en Jordan Teze ook graag centraal achterin. En Van Gaal heeft Sven Borman en Lutsharel Geertruida ook nog niet afgeschreven voor het WK.
Genen
Van Gaal weet ook niet waarom hij plotseling kan kiezen tussen zoveel goede centrale verdedigers. "Het zit hem toch vooral in de genen van de ouders, die hebben dit zo bepaald’’, zei hij. 'We hebben ook weleens veel goede spitsen gehad." De bondscoach speelt het liefst met één linksbenige centrale verdediger. Daarom koos hij tegen de Belgen voor Aké. Maar hij weet dat De Ligt bij Juventus ook regelmatig op de meest linkse positie centraal achterin speelt.
"Op die plek kan het een voordeel en nadeel zijn dat ik rechts ben", zei De Ligt. "Ik dribbel zo makkelijker naar het middenveld dan vanaf rechts. Maar verdedigend gezien kan ik ook op de plek van de linksback uitkomen. Maar dat hoeft denk ik ook geen probleem te zijn als alles goed gaat."
De juiste keuze
Van Gaal gebruikt de wedstrijden in de Nations League vooral om straks een juiste keuze te kunnen maken met wie hij op het WK moet spelen. Al zijn internationals krijgen een kans. De Ligt zou normaal gesproken zaterdag tegen Polen opnieuw beginnen. Maar de bondscoach zag de 37-voudig international in de slotfase van het duel met Wales uitvallen. "Ik voelde mijn lies een beetje", zei De Ligt. "Maar ik ging er vooral uit voorzorg uit. Ik denk dat het wel meevalt."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
47 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geleden