Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal heeft achterin zoveel keus dat ook De Ligt moet knokken

Van Gaal heeft achterin zoveel keus dat ook De Ligt moet knokken

CARDIFF (ANP) - Als linkse centrale verdediger kreeg Matthijs de Ligt tijdens het gewonnen uitduel met Wales (1-2) de kans om Louis van Gaal te overtuigen dat hij een belangrijke kandidaat is voor een basisplaats bij Oranje op het WK. "Bij Juventus kom ik ook vaak op deze positie uit", vertelde hij. "Dus ik weet wat er van me gevraagd wordt. Over mijn eigen spel ben ik best tevreden. Als team hadden we het soms lastiger. Maar zo vaak hebben we zo ook nog niet samengespeeld."

Louis van Graal greep het uitduel met Wales aan om te kijken hoe goed zijn reserves zijn. Hij koos voor een compleet ander elftal dan vrijdag voor het geslaagde duel met de Belgen (1-4). Oranje beschikt over zo veel goede centrale verdedigers, dat Stefan de Vrij en De Ligt ook meespeelden met de tweede keus van Oranje.

De 22-jarige De Ligt, drie jaar geleden voor 75 miljoen euro vertrokken van Ajax naar Juventus, komt voor de bondscoach in aanmerking voor alle drie de posities centraal achterin. Maar de concurrentie is groot. Virgil van Dijk is nagenoeg onomstreden bij Van Gaal. "Hij is mijn generaal van het druk zetten", zei de bondscoach afgelopen week over zijn aanvoerder. Van alle spelers in de huidige selectie van Oranje spelen De Vrij, Jurriën Timber, Nathan Aké, Bruno Martins Indi en Jordan Teze ook graag centraal achterin. En Van Gaal heeft Sven Borman en Lutsharel Geertruida ook nog niet afgeschreven voor het WK.

Genen

Van Gaal weet ook niet waarom hij plotseling kan kiezen tussen zoveel goede centrale verdedigers. "Het zit hem toch vooral in de genen van de ouders, die hebben dit zo bepaald’’, zei hij. 'We hebben ook weleens veel goede spitsen gehad." De bondscoach speelt het liefst met één linksbenige centrale verdediger. Daarom koos hij tegen de Belgen voor Aké. Maar hij weet dat De Ligt bij Juventus ook regelmatig op de meest linkse positie centraal achterin speelt.

"Op die plek kan het een voordeel en nadeel zijn dat ik rechts ben", zei De Ligt. "Ik dribbel zo makkelijker naar het middenveld dan vanaf rechts. Maar verdedigend gezien kan ik ook op de plek van de linksback uitkomen. Maar dat hoeft denk ik ook geen probleem te zijn als alles goed gaat."

De juiste keuze

Van Gaal gebruikt de wedstrijden in de Nations League vooral om straks een juiste keuze te kunnen maken met wie hij op het WK moet spelen. Al zijn internationals krijgen een kans. De Ligt zou normaal gesproken zaterdag tegen Polen opnieuw beginnen. Maar de bondscoach zag de 37-voudig international in de slotfase van het duel met Wales uitvallen. "Ik voelde mijn lies een beetje", zei De Ligt. "Maar ik ging er vooral uit voorzorg uit. Ik denk dat het wel meevalt."

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

2 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

3 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

3 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

4 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

5 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

5 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

17 uur geleden