Van Gaal heeft achterin zoveel keus dat ook De Ligt moet knokken
CARDIFF (ANP) - Als linkse centrale verdediger kreeg Matthijs de Ligt tijdens het gewonnen uitduel met Wales (1-2) de kans om Louis van Gaal te overtuigen dat hij een belangrijke kandidaat is voor een basisplaats bij Oranje op het WK. "Bij Juventus kom ik ook vaak op deze positie uit", vertelde hij. "Dus ik weet wat er van me gevraagd wordt. Over mijn eigen spel ben ik best tevreden. Als team hadden we het soms lastiger. Maar zo vaak hebben we zo ook nog niet samengespeeld."
Louis van Graal greep het uitduel met Wales aan om te kijken hoe goed zijn reserves zijn. Hij koos voor een compleet ander elftal dan vrijdag voor het geslaagde duel met de Belgen (1-4). Oranje beschikt over zo veel goede centrale verdedigers, dat Stefan de Vrij en De Ligt ook meespeelden met de tweede keus van Oranje.
De 22-jarige De Ligt, drie jaar geleden voor 75 miljoen euro vertrokken van Ajax naar Juventus, komt voor de bondscoach in aanmerking voor alle drie de posities centraal achterin. Maar de concurrentie is groot. Virgil van Dijk is nagenoeg onomstreden bij Van Gaal. "Hij is mijn generaal van het druk zetten", zei de bondscoach afgelopen week over zijn aanvoerder. Van alle spelers in de huidige selectie van Oranje spelen De Vrij, Jurriën Timber, Nathan Aké, Bruno Martins Indi en Jordan Teze ook graag centraal achterin. En Van Gaal heeft Sven Borman en Lutsharel Geertruida ook nog niet afgeschreven voor het WK.
Genen
Van Gaal weet ook niet waarom hij plotseling kan kiezen tussen zoveel goede centrale verdedigers. "Het zit hem toch vooral in de genen van de ouders, die hebben dit zo bepaald’’, zei hij. 'We hebben ook weleens veel goede spitsen gehad." De bondscoach speelt het liefst met één linksbenige centrale verdediger. Daarom koos hij tegen de Belgen voor Aké. Maar hij weet dat De Ligt bij Juventus ook regelmatig op de meest linkse positie centraal achterin speelt.
"Op die plek kan het een voordeel en nadeel zijn dat ik rechts ben", zei De Ligt. "Ik dribbel zo makkelijker naar het middenveld dan vanaf rechts. Maar verdedigend gezien kan ik ook op de plek van de linksback uitkomen. Maar dat hoeft denk ik ook geen probleem te zijn als alles goed gaat."
De juiste keuze
Van Gaal gebruikt de wedstrijden in de Nations League vooral om straks een juiste keuze te kunnen maken met wie hij op het WK moet spelen. Al zijn internationals krijgen een kans. De Ligt zou normaal gesproken zaterdag tegen Polen opnieuw beginnen. Maar de bondscoach zag de 37-voudig international in de slotfase van het duel met Wales uitvallen. "Ik voelde mijn lies een beetje", zei De Ligt. "Maar ik ging er vooral uit voorzorg uit. Ik denk dat het wel meevalt."
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
8 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
15 uur geleden