Van Gaal heeft achterin zoveel keus dat ook De Ligt moet knokken
CARDIFF (ANP) - Als linkse centrale verdediger kreeg Matthijs de Ligt tijdens het gewonnen uitduel met Wales (1-2) de kans om Louis van Gaal te overtuigen dat hij een belangrijke kandidaat is voor een basisplaats bij Oranje op het WK. "Bij Juventus kom ik ook vaak op deze positie uit", vertelde hij. "Dus ik weet wat er van me gevraagd wordt. Over mijn eigen spel ben ik best tevreden. Als team hadden we het soms lastiger. Maar zo vaak hebben we zo ook nog niet samengespeeld."
Louis van Graal greep het uitduel met Wales aan om te kijken hoe goed zijn reserves zijn. Hij koos voor een compleet ander elftal dan vrijdag voor het geslaagde duel met de Belgen (1-4). Oranje beschikt over zo veel goede centrale verdedigers, dat Stefan de Vrij en De Ligt ook meespeelden met de tweede keus van Oranje.
De 22-jarige De Ligt, drie jaar geleden voor 75 miljoen euro vertrokken van Ajax naar Juventus, komt voor de bondscoach in aanmerking voor alle drie de posities centraal achterin. Maar de concurrentie is groot. Virgil van Dijk is nagenoeg onomstreden bij Van Gaal. "Hij is mijn generaal van het druk zetten", zei de bondscoach afgelopen week over zijn aanvoerder. Van alle spelers in de huidige selectie van Oranje spelen De Vrij, Jurriën Timber, Nathan Aké, Bruno Martins Indi en Jordan Teze ook graag centraal achterin. En Van Gaal heeft Sven Borman en Lutsharel Geertruida ook nog niet afgeschreven voor het WK.
Genen
Van Gaal weet ook niet waarom hij plotseling kan kiezen tussen zoveel goede centrale verdedigers. "Het zit hem toch vooral in de genen van de ouders, die hebben dit zo bepaald’’, zei hij. 'We hebben ook weleens veel goede spitsen gehad." De bondscoach speelt het liefst met één linksbenige centrale verdediger. Daarom koos hij tegen de Belgen voor Aké. Maar hij weet dat De Ligt bij Juventus ook regelmatig op de meest linkse positie centraal achterin speelt.
"Op die plek kan het een voordeel en nadeel zijn dat ik rechts ben", zei De Ligt. "Ik dribbel zo makkelijker naar het middenveld dan vanaf rechts. Maar verdedigend gezien kan ik ook op de plek van de linksback uitkomen. Maar dat hoeft denk ik ook geen probleem te zijn als alles goed gaat."
De juiste keuze
Van Gaal gebruikt de wedstrijden in de Nations League vooral om straks een juiste keuze te kunnen maken met wie hij op het WK moet spelen. Al zijn internationals krijgen een kans. De Ligt zou normaal gesproken zaterdag tegen Polen opnieuw beginnen. Maar de bondscoach zag de 37-voudig international in de slotfase van het duel met Wales uitvallen. "Ik voelde mijn lies een beetje", zei De Ligt. "Maar ik ging er vooral uit voorzorg uit. Ik denk dat het wel meevalt."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
17 uur geleden