Van Gaal heeft achterin zoveel keus dat ook De Ligt moet knokken
CARDIFF (ANP) - Als linkse centrale verdediger kreeg Matthijs de Ligt tijdens het gewonnen uitduel met Wales (1-2) de kans om Louis van Gaal te overtuigen dat hij een belangrijke kandidaat is voor een basisplaats bij Oranje op het WK. "Bij Juventus kom ik ook vaak op deze positie uit", vertelde hij. "Dus ik weet wat er van me gevraagd wordt. Over mijn eigen spel ben ik best tevreden. Als team hadden we het soms lastiger. Maar zo vaak hebben we zo ook nog niet samengespeeld."
Louis van Graal greep het uitduel met Wales aan om te kijken hoe goed zijn reserves zijn. Hij koos voor een compleet ander elftal dan vrijdag voor het geslaagde duel met de Belgen (1-4). Oranje beschikt over zo veel goede centrale verdedigers, dat Stefan de Vrij en De Ligt ook meespeelden met de tweede keus van Oranje.
De 22-jarige De Ligt, drie jaar geleden voor 75 miljoen euro vertrokken van Ajax naar Juventus, komt voor de bondscoach in aanmerking voor alle drie de posities centraal achterin. Maar de concurrentie is groot. Virgil van Dijk is nagenoeg onomstreden bij Van Gaal. "Hij is mijn generaal van het druk zetten", zei de bondscoach afgelopen week over zijn aanvoerder. Van alle spelers in de huidige selectie van Oranje spelen De Vrij, Jurriën Timber, Nathan Aké, Bruno Martins Indi en Jordan Teze ook graag centraal achterin. En Van Gaal heeft Sven Borman en Lutsharel Geertruida ook nog niet afgeschreven voor het WK.
Genen
Van Gaal weet ook niet waarom hij plotseling kan kiezen tussen zoveel goede centrale verdedigers. "Het zit hem toch vooral in de genen van de ouders, die hebben dit zo bepaald’’, zei hij. 'We hebben ook weleens veel goede spitsen gehad." De bondscoach speelt het liefst met één linksbenige centrale verdediger. Daarom koos hij tegen de Belgen voor Aké. Maar hij weet dat De Ligt bij Juventus ook regelmatig op de meest linkse positie centraal achterin speelt.
"Op die plek kan het een voordeel en nadeel zijn dat ik rechts ben", zei De Ligt. "Ik dribbel zo makkelijker naar het middenveld dan vanaf rechts. Maar verdedigend gezien kan ik ook op de plek van de linksback uitkomen. Maar dat hoeft denk ik ook geen probleem te zijn als alles goed gaat."
De juiste keuze
Van Gaal gebruikt de wedstrijden in de Nations League vooral om straks een juiste keuze te kunnen maken met wie hij op het WK moet spelen. Al zijn internationals krijgen een kans. De Ligt zou normaal gesproken zaterdag tegen Polen opnieuw beginnen. Maar de bondscoach zag de 37-voudig international in de slotfase van het duel met Wales uitvallen. "Ik voelde mijn lies een beetje", zei De Ligt. "Maar ik ging er vooral uit voorzorg uit. Ik denk dat het wel meevalt."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
4 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
6 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
6 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
9 uur geleden