Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal hamert op teambelang in aanloop van duel met Noren

Van Gaal hamert op teambelang in aanloop van duel met Noren

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft alles uit de kast gehaald om de spelers van het Nederlands elftal duidelijk te maken dat niet de beste spelers maar de beste ploegen prijzen winnen. Met die boodschap stuurt hij Oranje woensdagavond het veld in voor het belangrijke uitduel met Noorwegen in de WK-kwalificatie.

Van Gaal nodigde maandagmiddag zijn 25 internationals en gehele staf direct na aankomst in het spelershotel in Zeist uit voor een groepsgesprek. "Ik sprak daar over teamwork", zei hij dinsdag op zijn afsluitende persconferentie voor het duel in Oslo. "Ik vind dat het beste team wint. Niet de verzameling individuele kwaliteiten. Die spirit heb ik proberen op te roepen door mijn visie en mijn regime te verkondigen."

Van Gaal begeleidde zijn speech met een filmpje over de revalidatie van Virgil van Dijk en Memphis Depay. Hij liet ook beelden zien van de Nederlandse estafetteploeg die zilver won op de Spelen. "Die tweede loper liep bijna een seconde harder dan dat hij individueel loopt", zei de bondscoach. "Ik weet wel dat er een vliegende start was en zo. Maar hij was ook lid van een team waarin hij geloofde."

Teambuilding

"Na de bespreking heb ik dus twee dagen om mijn spelers aan te spreken", vervolgde Van Gaal. "Om er voor te zorgen dat die teambuilding er vanzelf komt. Dat is de manier om in hun brein te komen. Daarna zijn we gaan trainen, om ook uit voeren wat we tegen de Noren willen. Ik vond het tot nu toe een genot om te zien. Ook omdat ze zelf hebben gezegd wat ze willen."

De stand in poule G van de WK-kwalificatie laat zien dat Oranje zich niet veel misstappen meer kan permitteren. De achterstand op Turkije bedraagt 1 punt. Noorwegen en Montenegro staan in punten gelijk. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar.

Belangrijk duel

Van Gaal herkent het belang van het duel met de Noren en wil zijn collega Stale Solbakken niet wijzer maken dan hij al is. Daarom maakt hij pas vlak voor de aftrap bekend met welke spelers hij aan aftrap verschijnt en of daar vier of vijf verdedigers bijstaan. "Maar mijn spelers weten de opstelling. Zij hebben duidelijkheid", zei hij.

De kans is groot dat Oranje met vier verdedigers start tegen de Noren. Dat heeft namelijk de voorkeur van de meeste internationals. Daarbij vergt een speelwijze met vijf verdedigers veel tijd om te oefenen. En die is er nu niet. Cody Gakpo, de man in vorm bij PSV, kan zo maar eens zijn debuut maken voor de nationale ploeg en misschien Justin Bijlow en Tyrell Malacia ook wel. "De hiërarchie van deze selectie is wel bepaald", zei de bondscoach die vasthoudt aan zijn eerste, tweede en derde aanvoerder. "Maar jonge spelers kunnen dat wel een beetje opschudden."

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

6 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

6 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

8 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

11 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

13 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

14 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

15 uur geleden