Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal hamert op teambelang in aanloop van duel met Noren

Van Gaal hamert op teambelang in aanloop van duel met Noren

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft alles uit de kast gehaald om de spelers van het Nederlands elftal duidelijk te maken dat niet de beste spelers maar de beste ploegen prijzen winnen. Met die boodschap stuurt hij Oranje woensdagavond het veld in voor het belangrijke uitduel met Noorwegen in de WK-kwalificatie.

Van Gaal nodigde maandagmiddag zijn 25 internationals en gehele staf direct na aankomst in het spelershotel in Zeist uit voor een groepsgesprek. "Ik sprak daar over teamwork", zei hij dinsdag op zijn afsluitende persconferentie voor het duel in Oslo. "Ik vind dat het beste team wint. Niet de verzameling individuele kwaliteiten. Die spirit heb ik proberen op te roepen door mijn visie en mijn regime te verkondigen."

Van Gaal begeleidde zijn speech met een filmpje over de revalidatie van Virgil van Dijk en Memphis Depay. Hij liet ook beelden zien van de Nederlandse estafetteploeg die zilver won op de Spelen. "Die tweede loper liep bijna een seconde harder dan dat hij individueel loopt", zei de bondscoach. "Ik weet wel dat er een vliegende start was en zo. Maar hij was ook lid van een team waarin hij geloofde."

Teambuilding

"Na de bespreking heb ik dus twee dagen om mijn spelers aan te spreken", vervolgde Van Gaal. "Om er voor te zorgen dat die teambuilding er vanzelf komt. Dat is de manier om in hun brein te komen. Daarna zijn we gaan trainen, om ook uit voeren wat we tegen de Noren willen. Ik vond het tot nu toe een genot om te zien. Ook omdat ze zelf hebben gezegd wat ze willen."

De stand in poule G van de WK-kwalificatie laat zien dat Oranje zich niet veel misstappen meer kan permitteren. De achterstand op Turkije bedraagt 1 punt. Noorwegen en Montenegro staan in punten gelijk. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar.

Belangrijk duel

Van Gaal herkent het belang van het duel met de Noren en wil zijn collega Stale Solbakken niet wijzer maken dan hij al is. Daarom maakt hij pas vlak voor de aftrap bekend met welke spelers hij aan aftrap verschijnt en of daar vier of vijf verdedigers bijstaan. "Maar mijn spelers weten de opstelling. Zij hebben duidelijkheid", zei hij.

De kans is groot dat Oranje met vier verdedigers start tegen de Noren. Dat heeft namelijk de voorkeur van de meeste internationals. Daarbij vergt een speelwijze met vijf verdedigers veel tijd om te oefenen. En die is er nu niet. Cody Gakpo, de man in vorm bij PSV, kan zo maar eens zijn debuut maken voor de nationale ploeg en misschien Justin Bijlow en Tyrell Malacia ook wel. "De hiërarchie van deze selectie is wel bepaald", zei de bondscoach die vasthoudt aan zijn eerste, tweede en derde aanvoerder. "Maar jonge spelers kunnen dat wel een beetje opschudden."

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

8 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

9 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

9 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

10 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

10 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

11 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

12 uur geleden