Van Gaal geniet van 'zelfredzaamheid' Oranje
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal genoot van de manier waarop het Nederlands elftal na de late gelijkmaker van Wales toch nog de winst pakte in De Kuip. Direct na de aftrap koos Oranje voor een lange bal op Denzel Dumfries, die de bal doorkopte en zo Memphis Depay in staat stelde om de 3-2 binnen te schieten. "Ze hadden zelf afgesproken dat ze dit gingen doen, ik had niets gezegd. Fantastisch dat het dan zo uitpakt", zei Van Gaal, die de zelfredzaamheid van zijn spelers roemde.
De bondscoach zei dat deze manier van opbouwen wel eens was getraind. "Dan is Dumfries de noodoplossing. Hij deed het allemaal goed. Memphis scoorde daarna en evenaarde zo Huntelaar. Geweldig dat het allemaal zo uitpakt. De manier waarop wij die 2-2 mentaal weerstaan, door dit samen zo af te spreken, dat vind ik wel mooi om te zien hoor. Al vond ik ook dat wij recht hadden op de overwinning. Het was ook helemaal geen penalty voor Wales. Ongelooflijk dat de scheidsrechter die wel gaf." Gareth Bale schoot vanaf 11 meter de gelijkmaker binnen, maar direct daarna dwong Oranje de 3-2 af.
Van Gaal vond dat zijn ploeg beter voetbalde dan zaterdag tegen Polen (2-2). "In balbezit speelden we beter, we lieten de bal beter rondgaan en ook met een betere snelheid. Ik heb ook wat crosspasses gezien. Dat had ik in de evaluatie van de wedstrijd tegen Polen allemaal gezegd."
De bondscoach was tevreden over spits Vincent Janssen, die na bijna vijf jaar afwezigheid terugkeerde in Oranje. "Ik vind hem een aanspeelpunt, dat heeft hij ook laten zien. Hij heeft weliswaar niet gescoord, maar het scheelde niet veel. Hij was betrokken bij de eerste twee doelpunten. Ik vond dat hij waarmaakte wat ik van hem had verwacht."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nordin Amrabat (39) keert terug in de Eredivisie. De 64-voudig international van Marokko gaat voor FC Utrecht spelen, waar hij de afgelopen twee weken al meetrainde. De club meldt geen details over de contractduur.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
9 uur geleden