Van Gaal geniet van 'zelfredzaamheid' Oranje
ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal genoot van de manier waarop het Nederlands elftal na de late gelijkmaker van Wales toch nog de winst pakte in De Kuip. Direct na de aftrap koos Oranje voor een lange bal op Denzel Dumfries, die de bal doorkopte en zo Memphis Depay in staat stelde om de 3-2 binnen te schieten. "Ze hadden zelf afgesproken dat ze dit gingen doen, ik had niets gezegd. Fantastisch dat het dan zo uitpakt", zei Van Gaal, die de zelfredzaamheid van zijn spelers roemde.
De bondscoach zei dat deze manier van opbouwen wel eens was getraind. "Dan is Dumfries de noodoplossing. Hij deed het allemaal goed. Memphis scoorde daarna en evenaarde zo Huntelaar. Geweldig dat het allemaal zo uitpakt. De manier waarop wij die 2-2 mentaal weerstaan, door dit samen zo af te spreken, dat vind ik wel mooi om te zien hoor. Al vond ik ook dat wij recht hadden op de overwinning. Het was ook helemaal geen penalty voor Wales. Ongelooflijk dat de scheidsrechter die wel gaf." Gareth Bale schoot vanaf 11 meter de gelijkmaker binnen, maar direct daarna dwong Oranje de 3-2 af.
Van Gaal vond dat zijn ploeg beter voetbalde dan zaterdag tegen Polen (2-2). "In balbezit speelden we beter, we lieten de bal beter rondgaan en ook met een betere snelheid. Ik heb ook wat crosspasses gezien. Dat had ik in de evaluatie van de wedstrijd tegen Polen allemaal gezegd."
De bondscoach was tevreden over spits Vincent Janssen, die na bijna vijf jaar afwezigheid terugkeerde in Oranje. "Ik vind hem een aanspeelpunt, dat heeft hij ook laten zien. Hij heeft weliswaar niet gescoord, maar het scheelde niet veel. Hij was betrokken bij de eerste twee doelpunten. Ik vond dat hij waarmaakte wat ik van hem had verwacht."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.
2 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
1 dag geleden