Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal geniet van 'zelfredzaamheid' Oranje

Van Gaal geniet van 'zelfredzaamheid' Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal genoot van de manier waarop het Nederlands elftal na de late gelijkmaker van Wales toch nog de winst pakte in De Kuip. Direct na de aftrap koos Oranje voor een lange bal op Denzel Dumfries, die de bal doorkopte en zo Memphis Depay in staat stelde om de 3-2 binnen te schieten. "Ze hadden zelf afgesproken dat ze dit gingen doen, ik had niets gezegd. Fantastisch dat het dan zo uitpakt", zei Van Gaal, die de zelfredzaamheid van zijn spelers roemde.

De bondscoach zei dat deze manier van opbouwen wel eens was getraind. "Dan is Dumfries de noodoplossing. Hij deed het allemaal goed. Memphis scoorde daarna en evenaarde zo Huntelaar. Geweldig dat het allemaal zo uitpakt. De manier waarop wij die 2-2 mentaal weerstaan, door dit samen zo af te spreken, dat vind ik wel mooi om te zien hoor. Al vond ik ook dat wij recht hadden op de overwinning. Het was ook helemaal geen penalty voor Wales. Ongelooflijk dat de scheidsrechter die wel gaf." Gareth Bale schoot vanaf 11 meter de gelijkmaker binnen, maar direct daarna dwong Oranje de 3-2 af.

Van Gaal vond dat zijn ploeg beter voetbalde dan zaterdag tegen Polen (2-2). "In balbezit speelden we beter, we lieten de bal beter rondgaan en ook met een betere snelheid. Ik heb ook wat crosspasses gezien. Dat had ik in de evaluatie van de wedstrijd tegen Polen allemaal gezegd."

De bondscoach was tevreden over spits Vincent Janssen, die na bijna vijf jaar afwezigheid terugkeerde in Oranje. "Ik vind hem een aanspeelpunt, dat heeft hij ook laten zien. Hij heeft weliswaar niet gescoord, maar het scheelde niet veel. Hij was betrokken bij de eerste twee doelpunten. Ik vond dat hij waarmaakte wat ik van hem had verwacht."

Meer uit Voetbal

Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

5 minuten geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

7 minuten geleden
Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

41 minuten geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

1 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

5 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

6 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

9 uur geleden