Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal geniet van Telstar en is blij voor coach Jonker

Van Gaal geniet van Telstar en is blij voor coach Jonker

VELSEN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal had als eenmalig coach van Telstar tevreden op de bank gezien hoe zijn ploeg koploper Jong AZ met 1-0 versloeg. "Ik ben er heel blij mee en vooral voor hem", wees hij bij ESPN naar Andries Jonker, normaal de coach van de ploeg uit Velsen en eerder assistent van Van Gaal bij Bayern München.

Van Gaal zat voor een keer als coach op de bank bij Telstar in een wedstrijd waarvan een deel van de recette bestemd was voor Spieren voor Spieren, de stichting waar hij en zijn echtgenote ambassadeur van zijn. "We hebben heel veel voor Spieren voor Spieren opgehaald", constateerde hij.

Ook sportief was de bondscoach tevreden. "Ik vond dat wij de eerste helft meer controle hadden en veel meer kansen hebben gecreëerd. Ik vind het knap dat Telstar van systeem kan veranderen tijdens de wedstrijd. Daardoor kregen we ook in de tweede helft weer controle over het spel." De bondscoach had het in de slotfase ook zichtbaar naar zijn zin. "We hadden de wedstrijd onder controle en gingen die niet meer verliezen. Als ik win, dan word ik vrolijk."

Volgens Jonker waren zijn spelers 'tot het gaatje' gegaan. "Dat doen ze altijd, maar vandaag nog een beetje meer."

Meer uit Voetbal

Feyenoord verslaat FC Dordrecht in eerste duel Van Bronckhorst

DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.

27 minuten geleden
Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

6 uur geleden
Oranje-international De Roon spreekt van 'racistische kneuzen'

DEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.

6 uur geleden
Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

14 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

16 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

16 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

19 uur geleden