Van Gaal geniet van Telstar en is blij voor coach Jonker
VELSEN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal had als eenmalig coach van Telstar tevreden op de bank gezien hoe zijn ploeg koploper Jong AZ met 1-0 versloeg. "Ik ben er heel blij mee en vooral voor hem", wees hij bij ESPN naar Andries Jonker, normaal de coach van de ploeg uit Velsen en eerder assistent van Van Gaal bij Bayern München.
Van Gaal zat voor een keer als coach op de bank bij Telstar in een wedstrijd waarvan een deel van de recette bestemd was voor Spieren voor Spieren, de stichting waar hij en zijn echtgenote ambassadeur van zijn. "We hebben heel veel voor Spieren voor Spieren opgehaald", constateerde hij.
Ook sportief was de bondscoach tevreden. "Ik vond dat wij de eerste helft meer controle hadden en veel meer kansen hebben gecreëerd. Ik vind het knap dat Telstar van systeem kan veranderen tijdens de wedstrijd. Daardoor kregen we ook in de tweede helft weer controle over het spel." De bondscoach had het in de slotfase ook zichtbaar naar zijn zin. "We hadden de wedstrijd onder controle en gingen die niet meer verliezen. Als ik win, dan word ik vrolijk."
Volgens Jonker waren zijn spelers 'tot het gaatje' gegaan. "Dat doen ze altijd, maar vandaag nog een beetje meer."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
21 uur geleden