Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal gaat voor of na uitduel met Wales uitgebreid rouleren

Van Gaal gaat voor of na uitduel met Wales uitgebreid rouleren

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal gebruikt de duels van het Nederlands elftal in de Nations League vooral om te weten te komen met welke internationals en speelwijze hij de meeste mogelijkheid op succes heeft tijdens het WK in Qatar. De bondscoach kan het uitduel van woensdag met Wales benutten om andere spelers een kans te geven. Ook kan hij voor een groot deel vasthouden aan de ploeg die vrijdag België te kijk zette (4-1) en pas in de interlands tegen Polen en opnieuw Wales rouleren.

Van Gaal moet Virgil van Dijk sowieso vervangen. De aanvoerder verliet zaterdagmiddag het trainingskamp van Oranje. Hij mag op vakantie na een slopend seizoen met 60 officiële duels. De bondscoach heeft met Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt goede vervangers voor Van Dijk. Maar hoe gaat hij zijn ploeg verder formeren?

Van Gaal verklapte vorige week al dat hij alle spelers uit zijn selectie aan het werk wil zien tijdens de eerste vier duels in de Nations League. "Iedereen krijgt een kans", zei de 70-jarige coach. "Ik wil nu zoveel mogelijk jongens aan het werk zien, zodat ik straks bij het samenstellen van de definitieve selectie de juiste keus kan maken. Daarbij spelen we vier duels in elf dagen. Ik wil mijn spelers niet overbelasten."

Wales

Oranje heeft vijf dagen rust gehad als het woensdag aftrapt in Wales, dat zich zondag voor het eerst sinds 1958 voor een WK kwalificeerde. De spelers van Wales vierden de zege uitgebreid. Het is afwachten hoe ze het duel met Oranje benaderen. Het Nederlands elftal speelt na het duel met Wales nog binnen zes dagen tegen Polen (11 juni) en Wales (14 juni), Mogelijk gaat Van Gaal pas in die twee duels uitgebreid rouleren.

De meeste basisspelers van het duel met de Belgen zullen woensdag op tijd hersteld zijn om ook tegen Wales te beginnen. Als Van Gaal weer voor hen kiest, vergroot dat normaal gesproken de kans op succes. Als Oranje ook het tweede groepsduel met Wales wint, dan ligt het op koers voor de eindzege van divisie A en groep vier.

Voordelen

Dat biedt voordelen. De poulewinnaar speelt in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 niet in een groep van zes maar in een poule met vijf teams. Twaalf ploegen die zich niet via het kwalificatietoernooi voor het EK in Duitsland weten te kwalificeren, krijgen een herkansing in de play-offs om drie resterende tickets. De resultaten in de Nations League zijn bepalend voor deelname aan die play-offs. Ook strijdt de poulewinnaar volgend jaar om winst van de Nations League.

Meer uit Voetbal

Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

2 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

7 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

7 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

7 uur geleden
AZ-spits Parrott schiet Ierland naar play-offs WK voetbal

BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.

10 uur geleden
Portugal verplettert Armenië en plaatst zich voor het WK voetbal

PORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.

10 uur geleden
Valente maakt maandag tegen Litouwen debuut voor Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

12 uur geleden