Van Gaal gaat voor of na uitduel met Wales uitgebreid rouleren
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal gebruikt de duels van het Nederlands elftal in de Nations League vooral om te weten te komen met welke internationals en speelwijze hij de meeste mogelijkheid op succes heeft tijdens het WK in Qatar. De bondscoach kan het uitduel van woensdag met Wales benutten om andere spelers een kans te geven. Ook kan hij voor een groot deel vasthouden aan de ploeg die vrijdag Belgiƫ te kijk zette (4-1) en pas in de interlands tegen Polen en opnieuw Wales rouleren.
Van Gaal moet Virgil van Dijk sowieso vervangen. De aanvoerder verliet zaterdagmiddag het trainingskamp van Oranje. Hij mag op vakantie na een slopend seizoen met 60 officiƫle duels. De bondscoach heeft met Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt goede vervangers voor Van Dijk. Maar hoe gaat hij zijn ploeg verder formeren?
Van Gaal verklapte vorige week al dat hij alle spelers uit zijn selectie aan het werk wil zien tijdens de eerste vier duels in de Nations League. "Iedereen krijgt een kans", zei de 70-jarige coach. "Ik wil nu zoveel mogelijk jongens aan het werk zien, zodat ik straks bij het samenstellen van de definitieve selectie de juiste keus kan maken. Daarbij spelen we vier duels in elf dagen. Ik wil mijn spelers niet overbelasten."
Wales
Oranje heeft vijf dagen rust gehad als het woensdag aftrapt in Wales, dat zich zondag voor het eerst sinds 1958 voor een WK kwalificeerde. De spelers van Wales vierden de zege uitgebreid. Het is afwachten hoe ze het duel met Oranje benaderen. Het Nederlands elftal speelt na het duel met Wales nog binnen zes dagen tegen Polen (11 juni) en Wales (14 juni), Mogelijk gaat Van Gaal pas in die twee duels uitgebreid rouleren.
De meeste basisspelers van het duel met de Belgen zullen woensdag op tijd hersteld zijn om ook tegen Wales te beginnen. Als Van Gaal weer voor hen kiest, vergroot dat normaal gesproken de kans op succes. Als Oranje ook het tweede groepsduel met Wales wint, dan ligt het op koers voor de eindzege van divisie A en groep vier.
Voordelen
Dat biedt voordelen. De poulewinnaar speelt in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 niet in een groep van zes maar in een poule met vijf teams. Twaalf ploegen die zich niet via het kwalificatietoernooi voor het EK in Duitsland weten te kwalificeren, krijgen een herkansing in de play-offs om drie resterende tickets. De resultaten in de Nations League zijn bepalend voor deelname aan die play-offs. Ook strijdt de poulewinnaar volgend jaar om winst van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
21 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
4 uur geleden