Van Gaal gaat dankzij zege op VS Advocaat voorbij qua interlands
DOHA (ANP) - Louis van Gaal passeert komende vrijdag Dick Advocaat als bondscoach met de meeste interlands bij het Nederlands elftal. Oranje versloeg zaterdag in de achtste finales van het WK de Verenigde Staten met 3-1. Voor Van Gaal was dat zijn 62e interland. Tot dat aantal kwam Advocaat ook.
Van de 62 wedstrijden onder leiding van de 71-jarige Van Gaal won Oranje er 40, eindigden er 18 gelijk en gingen er 4 verloren. Met 40 zeges is Van Gaal recordhouder. De 75-jarige Advocaat, de huidige trainer van ADO Den Haag, staat op 37 overwinningen.
De Brit Bob Glendenning, bondscoach van 1923 tot 1940, is recordhouder als het gaat om de meeste interlands als bondscoach van het Nederlands elftal, te weten 87.
Van Gaal is komende vrijdag in de kwartfinale voor de 63e keer bondscoach tijdens een wedstrijd van Oranje. Nederland speelt tegen de winnaar van Argentinië tegen Australië.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
49 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
22 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
1 dag geleden