Van Gaal gaat dankzij zege op VS Advocaat voorbij qua interlands
DOHA (ANP) - Louis van Gaal passeert komende vrijdag Dick Advocaat als bondscoach met de meeste interlands bij het Nederlands elftal. Oranje versloeg zaterdag in de achtste finales van het WK de Verenigde Staten met 3-1. Voor Van Gaal was dat zijn 62e interland. Tot dat aantal kwam Advocaat ook.
Van de 62 wedstrijden onder leiding van de 71-jarige Van Gaal won Oranje er 40, eindigden er 18 gelijk en gingen er 4 verloren. Met 40 zeges is Van Gaal recordhouder. De 75-jarige Advocaat, de huidige trainer van ADO Den Haag, staat op 37 overwinningen.
De Brit Bob Glendenning, bondscoach van 1923 tot 1940, is recordhouder als het gaat om de meeste interlands als bondscoach van het Nederlands elftal, te weten 87.
Van Gaal is komende vrijdag in de kwartfinale voor de 63e keer bondscoach tijdens een wedstrijd van Oranje. Nederland speelt tegen de winnaar van Argentinië tegen Australië.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
9 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
14 uur geleden