Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal denkt na over derde termijn bij Oranje

Van Gaal denkt na over derde termijn bij Oranje

ALMANCIL (ANP) - Louis van Gaal is niet verbaasd dat de KNVB in de zoektocht naar een nieuwe bondscoach bij hem is uitgekomen. "De geschiedenis herhaalt zich", zegt hij in een interview met de Franse sportkrant L'Équipe, dat al was afgenomen voordat de top van de KNVB donderdag in Portugal bij hem op bezoek kwam. "Ik ga er zeker over nadenken. Want de positie van bondscoach is heel belangrijk met het oog op de ontwikkeling en innovatie van het voetbal in een land."

Van Gaal wilde afgelopen week nog niet zeggen of hij interesse heeft in een derde termijn als bondscoach van Oranje. Maar als hij zijn officieuze pensioen niet meer zou willen onderbreken, dan had de Amsterdammer de KNVB-directeuren Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma vermoedelijk ook niet ontvangen in Portugal.

Van Gaal zal tijdens het gesprek ongetwijfeld een eisenpakket op tafel hebben gelegd. De 69-jarige oud-trainer van Ajax, FC Barcelona, Bayern München, AZ en Manchester United laat zich graag omringen door specialisten waarmee hij al veel heeft meegemaakt. Mogelijk wil hij Danny Blind weer als rechterhand. Frans Hoek werkte vaak onder hem als keeperstrainer.

Plan B

Van Gaal ging zeven jaar geleden met 23 voetballers en een staf van 28 personen naar het WK van Brazilië, met brons voor het Nederlands elftal als resultaat. Zo'n omvangrijke staf is kostbaar. Als Van Gaal en de directie tot een akkoord komen, dan zal de raad van commissarissen van de voetbalbond de overeenkomst ook nog moeten goedkeuren. Haast is geboden, want op 1 september is Noorwegen de volgende tegenstander in de WK-kwalificatie, gevolgd door Montenegro (4 september) en Turkije (7 september).

Van Gaal is de 'echte baas' die de top van de KNVB graag als bondscoach voor het Nederlands elftal ziet staan. Maar bij de bond hebben ze de ook al aan een plan B of plan C gedacht, voor het geval er geen akkoord wordt bereikt met de topkandidaat, die in de zomer vaak in zijn huis in Portugal verblijft.

Kansen voor Oranje

Het doet Van Gaal goed dat ook veel Nederlanders hem als de ideale opvolger van de opgestapte Frank de Boer zien. "Toen Ronald Koeman vorig jaar vertrok naar Barcelona kreeg ik in de polls ruim 30 procent van de stemmen. Nu is dat ongeveer 80 procent", zegt hij in het interview dat L'Équipe vrijdag publiceerde.

Van Gaal ziet kansen voor Oranje op het WK in Qatar. "Het beste team wint, niet de beste individuen. Dat zeg ik al veertig jaar. Nederland heeft fantastische spelers, maar tegen Tsjechië hebben we die niet gezien", doelt hij in de Franse sportkrant op de nederlaag in de achtste finales van het EK. "Dan moet je je afvragen waarom dat is gebeurd. Dat is ook het geval bij Frankrijk of Portugal. In mijn ogen zijn dit geen teams, maar een verzameling individuen."

Meer uit Voetbal

Spaanse media: politie begint onderzoek naar dood van voetballer

MADRID (ANP) - De Spaanse nationale politie is een onderzoek begonnen tegen doelman Jesús Owono naar aanleiding van de dood van voetballer Jesús de Miguel. Dat melden Spaanse media. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag in de slotfase van een duel met FC Andorra hard in botsing was gekomen met doelman Owono.

1 uur geleden
PSV-trainer Bosz geschokt door dood Spanjaard De Miguel

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is "geschokt" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij op maandag in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.

3 uur geleden
PSV-coach Bosz houdt basisplaats Pepi tegen Brugge voor mogelijk

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz houdt naar buiten toe open of Ricardo Pepi woensdagavond bij PSV in de basis staat tegen Club Brugge. "Pepi is verder dan drie dagen geleden. Hij heeft wedstrijdminuten gemaakt. Hij zou kunnen spelen", zei Bosz dinsdag in Eindhoven over de spits die afgelopen zaterdag tegen Willem II als invaller in het veld kwam.

3 uur geleden
Minuut stilte voor Europese wedstrijden om overleden De Miguel

ZÜRICH (ANP) - Er wordt deze week voor iedere wedstrijd in de verschillende Europese clubtoernooien een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis van de overleden Spaanse voetballer Jesús de Miguel. Dat heeft de UEFA in een verklaring op X laten weten. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag hard in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.

3 uur geleden
Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

22 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

23 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

1 dag geleden