Van Gaal denkt na over derde termijn bij Oranje
ALMANCIL (ANP) - Louis van Gaal is niet verbaasd dat de KNVB in de zoektocht naar een nieuwe bondscoach bij hem is uitgekomen. "De geschiedenis herhaalt zich", zegt hij in een interview met de Franse sportkrant L'Équipe, dat al was afgenomen voordat de top van de KNVB donderdag in Portugal bij hem op bezoek kwam. "Ik ga er zeker over nadenken. Want de positie van bondscoach is heel belangrijk met het oog op de ontwikkeling en innovatie van het voetbal in een land."
Van Gaal wilde afgelopen week nog niet zeggen of hij interesse heeft in een derde termijn als bondscoach van Oranje. Maar als hij zijn officieuze pensioen niet meer zou willen onderbreken, dan had de Amsterdammer de KNVB-directeuren Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma vermoedelijk ook niet ontvangen in Portugal.
Van Gaal zal tijdens het gesprek ongetwijfeld een eisenpakket op tafel hebben gelegd. De 69-jarige oud-trainer van Ajax, FC Barcelona, Bayern München, AZ en Manchester United laat zich graag omringen door specialisten waarmee hij al veel heeft meegemaakt. Mogelijk wil hij Danny Blind weer als rechterhand. Frans Hoek werkte vaak onder hem als keeperstrainer.
Plan B
Van Gaal ging zeven jaar geleden met 23 voetballers en een staf van 28 personen naar het WK van Brazilië, met brons voor het Nederlands elftal als resultaat. Zo'n omvangrijke staf is kostbaar. Als Van Gaal en de directie tot een akkoord komen, dan zal de raad van commissarissen van de voetbalbond de overeenkomst ook nog moeten goedkeuren. Haast is geboden, want op 1 september is Noorwegen de volgende tegenstander in de WK-kwalificatie, gevolgd door Montenegro (4 september) en Turkije (7 september).
Van Gaal is de 'echte baas' die de top van de KNVB graag als bondscoach voor het Nederlands elftal ziet staan. Maar bij de bond hebben ze de ook al aan een plan B of plan C gedacht, voor het geval er geen akkoord wordt bereikt met de topkandidaat, die in de zomer vaak in zijn huis in Portugal verblijft.
Kansen voor Oranje
Het doet Van Gaal goed dat ook veel Nederlanders hem als de ideale opvolger van de opgestapte Frank de Boer zien. "Toen Ronald Koeman vorig jaar vertrok naar Barcelona kreeg ik in de polls ruim 30 procent van de stemmen. Nu is dat ongeveer 80 procent", zegt hij in het interview dat L'Équipe vrijdag publiceerde.
Van Gaal ziet kansen voor Oranje op het WK in Qatar. "Het beste team wint, niet de beste individuen. Dat zeg ik al veertig jaar. Nederland heeft fantastische spelers, maar tegen Tsjechië hebben we die niet gezien", doelt hij in de Franse sportkrant op de nederlaag in de achtste finales van het EK. "Dan moet je je afvragen waarom dat is gebeurd. Dat is ook het geval bij Frankrijk of Portugal. In mijn ogen zijn dit geen teams, maar een verzameling individuen."
Meer uit Voetbal
KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
44 minuten geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
1 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
4 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
7 uur geleden