Van Gaal denkt dat Oranje klaar is voor strafschoppen op WK
DOHA (ANP) - Louis van Gaal denkt dat hij zijn spelers van het Nederlands elftal goed heeft voorbereid op een eventuele strafschoppenserie zaterdag in de achtste finale op het WK tegen de Verenigde Staten. "Ik denk niet dat wij die loterij zomaar even kunnen vervangen door een wetenschappelijke onderbouwing, dat is natuurlijk niet zo", zei hij. "Maar ik weet dat strafschoppen heel belangrijk zijn op een toernooi. Wij hebben dat in 2014 pijnlijk ervaren."
Het Nederlands elftal miste de finale van het WK in Brazilië omdat Argentinië in de halve eindstrijd de strafschoppen beter nam, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (0-0).
"We verloren, terwijl we het beste team op het veld waren", weet Van Gaal nog. "Ik leer altijd van mijn fouten. Dus besteden we nu meer aandacht aan strafschoppen. Ik wil dat mijn spelers met vertrouwen een penalty nemen. De keeper is erg belangrijk, daarom hebben we argumenten aangedragen wie daarin de beste was. Dat kan een plus zijn. Al is het maar een klein plusje."
Aantrekken Peter Murphy
Van Gaal haalde in september Peter Murphy bij Oranje. De oud-volleybaltrainer richtte zich met de spelers van het Nederlands elftal op strafschoppen en het mentale gedeelte dat daar bij komt kijken. Van Gaal houdt geheim welke keeper hij inzet als strafschoppen de beslissing moeten brengen in Qatar. Andries Noppert is eerste keeper van Oranje. Justin Bijlow en Remko Pasveer maken ook deel uit van de WK-selectie.
Van Gaal wisselde keeper Jasper Cillessen vlak voor de strafschoppenserie van de kwartfinale van het WK van 2014 tegen Costa Rica. Hij bracht reservedoelman Tim Krul, die hem niet teleurstelde en twee penalty's keerde.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
2 uur geleden