Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal denkt dat Oranje klaar is voor strafschoppen op WK

Van Gaal denkt dat Oranje klaar is voor strafschoppen op WK

DOHA (ANP) - Louis van Gaal denkt dat hij zijn spelers van het Nederlands elftal goed heeft voorbereid op een eventuele strafschoppenserie zaterdag in de achtste finale op het WK tegen de Verenigde Staten. "Ik denk niet dat wij die loterij zomaar even kunnen vervangen door een wetenschappelijke onderbouwing, dat is natuurlijk niet zo", zei hij. "Maar ik weet dat strafschoppen heel belangrijk zijn op een toernooi. Wij hebben dat in 2014 pijnlijk ervaren."

Het Nederlands elftal miste de finale van het WK in Brazilië omdat Argentinië in de halve eindstrijd de strafschoppen beter nam, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (0-0).

"We verloren, terwijl we het beste team op het veld waren", weet Van Gaal nog. "Ik leer altijd van mijn fouten. Dus besteden we nu meer aandacht aan strafschoppen. Ik wil dat mijn spelers met vertrouwen een penalty nemen. De keeper is erg belangrijk, daarom hebben we argumenten aangedragen wie daarin de beste was. Dat kan een plus zijn. Al is het maar een klein plusje."

Aantrekken Peter Murphy

Van Gaal haalde in september Peter Murphy bij Oranje. De oud-volleybaltrainer richtte zich met de spelers van het Nederlands elftal op strafschoppen en het mentale gedeelte dat daar bij komt kijken. Van Gaal houdt geheim welke keeper hij inzet als strafschoppen de beslissing moeten brengen in Qatar. Andries Noppert is eerste keeper van Oranje. Justin Bijlow en Remko Pasveer maken ook deel uit van de WK-selectie.

Van Gaal wisselde keeper Jasper Cillessen vlak voor de strafschoppenserie van de kwartfinale van het WK van 2014 tegen Costa Rica. Hij bracht reservedoelman Tim Krul, die hem niet teleurstelde en twee penalty's keerde.

Meer uit Voetbal

Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

1 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

1 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

1 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

2 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

2 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

2 uur geleden
Alcaraz boekt in Qatar tweede toernooizege van het jaar

DOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.

2 uur geleden