Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal denkt dat Oranje klaar is voor strafschoppen op WK

Van Gaal denkt dat Oranje klaar is voor strafschoppen op WK

DOHA (ANP) - Louis van Gaal denkt dat hij zijn spelers van het Nederlands elftal goed heeft voorbereid op een eventuele strafschoppenserie zaterdag in de achtste finale op het WK tegen de Verenigde Staten. "Ik denk niet dat wij die loterij zomaar even kunnen vervangen door een wetenschappelijke onderbouwing, dat is natuurlijk niet zo", zei hij. "Maar ik weet dat strafschoppen heel belangrijk zijn op een toernooi. Wij hebben dat in 2014 pijnlijk ervaren."

Het Nederlands elftal miste de finale van het WK in Brazilië omdat Argentinië in de halve eindstrijd de strafschoppen beter nam, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (0-0).

"We verloren, terwijl we het beste team op het veld waren", weet Van Gaal nog. "Ik leer altijd van mijn fouten. Dus besteden we nu meer aandacht aan strafschoppen. Ik wil dat mijn spelers met vertrouwen een penalty nemen. De keeper is erg belangrijk, daarom hebben we argumenten aangedragen wie daarin de beste was. Dat kan een plus zijn. Al is het maar een klein plusje."

Aantrekken Peter Murphy

Van Gaal haalde in september Peter Murphy bij Oranje. De oud-volleybaltrainer richtte zich met de spelers van het Nederlands elftal op strafschoppen en het mentale gedeelte dat daar bij komt kijken. Van Gaal houdt geheim welke keeper hij inzet als strafschoppen de beslissing moeten brengen in Qatar. Andries Noppert is eerste keeper van Oranje. Justin Bijlow en Remko Pasveer maken ook deel uit van de WK-selectie.

Van Gaal wisselde keeper Jasper Cillessen vlak voor de strafschoppenserie van de kwartfinale van het WK van 2014 tegen Costa Rica. Hij bracht reservedoelman Tim Krul, die hem niet teleurstelde en twee penalty's keerde.

Meer uit Voetbal

Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

4 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

4 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

5 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

6 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

6 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

6 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

6 uur geleden