Van Gaal blij met meeste transferkeuzes spelers Oranje
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is blij met de meeste keuzes die de spelers van het Nederlands elftal de voorbije transperiode hebben gemaakt. Met het oog op het komende WK vindt hij het belangrijk dat iedereen zoveel mogelijk speelt bij zijn club.
"Veel spelers hebben mij gebeld, dat is inderdaad waar", aldus Van Gaal, die op de laatste dag van de transfermarkt Cody Gakpo nog adviseerde bij PSV te blijven in plaats van naar Southampton of Leeds United te gaan. "Ik ben de gesprekken altijd geëindigd met de woorden: dit is een advies, je moet altijd dicht bij jezelf blijven en zelf de keuze maken. De storm is nu over en ik moet zeggen dat het mij welgevallig is geweest."
Frenkie de Jong en Memphis Depay zijn bij FC Barcelona geen vaste waarden. "Maar inmiddels spelen ze ook weer regelmatig. Al zou ik nog blijer zijn als Memphis en Frenkie nog regelmatiger spelen", sprak Van Gaal. "Ik kan niet zeggen dat het allemaal niet goed is gegaan in de transferperiode."
Nieuwe spelsysteem
Van Gaal vindt niet dat er met de huidige selectie minder perspectief is dan toen hij een jaar geleden voor de derde keer als bondscoach van het Nederlands elftal begon. "Ik vind het perspectief groter. Dat heeft te maken met de implementatie van het nieuwe spelsysteem en het feit dat de jongens dat systeem geaccepteerd hebben. Bovendien willen ze het op een goede manier uitvoeren. In de tussentijd hebben we niet verloren en een geweldig doelsaldo opgebouwd en staan we eerste in de groep. De spelers krijgen steeds meer vertrouwen, daarom denk ik dat we nu verder zijn."
Dat enkele sleutelspelers van Oranje nu een minder grote rol spelen bij hun club, of uit vorm zijn, ziet Van Gaal niet als een groot probleem. "Daarvoor heb ik mijn inspanningsfysioloog, Jos van Dijk, ingehuurd. Net als bij het WK van 2014. Toen ging hij naar Wesley Sneijder in Turkije om hem fitter te krijgen. Daardoor heeft Sneijder het toen gered. Ik denk er nu ook aan, want Memphis moet bijvoorbeeld wel fit blijven. Dat is een doel op zichzelf, voor hem."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
14 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden