Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal blij met meeste transferkeuzes spelers Oranje

Van Gaal blij met meeste transferkeuzes spelers Oranje

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is blij met de meeste keuzes die de spelers van het Nederlands elftal de voorbije transperiode hebben gemaakt. Met het oog op het komende WK vindt hij het belangrijk dat iedereen zoveel mogelijk speelt bij zijn club.

"Veel spelers hebben mij gebeld, dat is inderdaad waar", aldus Van Gaal, die op de laatste dag van de transfermarkt Cody Gakpo nog adviseerde bij PSV te blijven in plaats van naar Southampton of Leeds United te gaan. "Ik ben de gesprekken altijd geëindigd met de woorden: dit is een advies, je moet altijd dicht bij jezelf blijven en zelf de keuze maken. De storm is nu over en ik moet zeggen dat het mij welgevallig is geweest."

Frenkie de Jong en Memphis Depay zijn bij FC Barcelona geen vaste waarden. "Maar inmiddels spelen ze ook weer regelmatig. Al zou ik nog blijer zijn als Memphis en Frenkie nog regelmatiger spelen", sprak Van Gaal. "Ik kan niet zeggen dat het allemaal niet goed is gegaan in de transferperiode."

Nieuwe spelsysteem

Van Gaal vindt niet dat er met de huidige selectie minder perspectief is dan toen hij een jaar geleden voor de derde keer als bondscoach van het Nederlands elftal begon. "Ik vind het perspectief groter. Dat heeft te maken met de implementatie van het nieuwe spelsysteem en het feit dat de jongens dat systeem geaccepteerd hebben. Bovendien willen ze het op een goede manier uitvoeren. In de tussentijd hebben we niet verloren en een geweldig doelsaldo opgebouwd en staan we eerste in de groep. De spelers krijgen steeds meer vertrouwen, daarom denk ik dat we nu verder zijn."

Dat enkele sleutelspelers van Oranje nu een minder grote rol spelen bij hun club, of uit vorm zijn, ziet Van Gaal niet als een groot probleem. "Daarvoor heb ik mijn inspanningsfysioloog, Jos van Dijk, ingehuurd. Net als bij het WK van 2014. Toen ging hij naar Wesley Sneijder in Turkije om hem fitter te krijgen. Daardoor heeft Sneijder het toen gered. Ik denk er nu ook aan, want Memphis moet bijvoorbeeld wel fit blijven. Dat is een doel op zichzelf, voor hem."

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

1 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

1 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

3 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

3 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

4 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

10 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

11 uur geleden