Van Gaal blij met meeste transferkeuzes spelers Oranje
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is blij met de meeste keuzes die de spelers van het Nederlands elftal de voorbije transperiode hebben gemaakt. Met het oog op het komende WK vindt hij het belangrijk dat iedereen zoveel mogelijk speelt bij zijn club.
"Veel spelers hebben mij gebeld, dat is inderdaad waar", aldus Van Gaal, die op de laatste dag van de transfermarkt Cody Gakpo nog adviseerde bij PSV te blijven in plaats van naar Southampton of Leeds United te gaan. "Ik ben de gesprekken altijd geëindigd met de woorden: dit is een advies, je moet altijd dicht bij jezelf blijven en zelf de keuze maken. De storm is nu over en ik moet zeggen dat het mij welgevallig is geweest."
Frenkie de Jong en Memphis Depay zijn bij FC Barcelona geen vaste waarden. "Maar inmiddels spelen ze ook weer regelmatig. Al zou ik nog blijer zijn als Memphis en Frenkie nog regelmatiger spelen", sprak Van Gaal. "Ik kan niet zeggen dat het allemaal niet goed is gegaan in de transferperiode."
Nieuwe spelsysteem
Van Gaal vindt niet dat er met de huidige selectie minder perspectief is dan toen hij een jaar geleden voor de derde keer als bondscoach van het Nederlands elftal begon. "Ik vind het perspectief groter. Dat heeft te maken met de implementatie van het nieuwe spelsysteem en het feit dat de jongens dat systeem geaccepteerd hebben. Bovendien willen ze het op een goede manier uitvoeren. In de tussentijd hebben we niet verloren en een geweldig doelsaldo opgebouwd en staan we eerste in de groep. De spelers krijgen steeds meer vertrouwen, daarom denk ik dat we nu verder zijn."
Dat enkele sleutelspelers van Oranje nu een minder grote rol spelen bij hun club, of uit vorm zijn, ziet Van Gaal niet als een groot probleem. "Daarvoor heb ik mijn inspanningsfysioloog, Jos van Dijk, ingehuurd. Net als bij het WK van 2014. Toen ging hij naar Wesley Sneijder in Turkije om hem fitter te krijgen. Daardoor heeft Sneijder het toen gered. Ik denk er nu ook aan, want Memphis moet bijvoorbeeld wel fit blijven. Dat is een doel op zichzelf, voor hem."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
11 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
17 uur geleden