Van Gaal blij dat Oranje nog een punt pakte tegen Ecuador
DOHA (ANP) - Trainer Louis van Gaal zag na het tegenvallende duel van Oranje met Ecuador (1-1) zeker nog een lichtpunt. "Dat is dat wij niet hebben verloren, maar nog een punt hebben gepakt", zei hij bij de NOS. "Dat is belangrijk. We laten de moed ook niet zakken. We moeten zorgen voor meer balans in het elftal bij balbezit. Daar ga ik aan werken."
"De spelers kunnen het, maar hebben het vandaag niet laten zien", vervolgde Van Gaal. "Ecuador was feller en won elk duel. Dat heeft niks te maken met dat wij niet zouden willen. Iedereen wilde heel graag. De strijdbaarheid zit echter in hun voetbalcultuur. Bij balbezit hadden we er meer tegenover moeten stellen. Dat hebben we niet gedaan, want we raakten de bal veel te vaak kwijt. Daardoor kwamen we in de problemen."
Van Gaal gaat op zoek naar de juiste samenstelling van middenveld en aanval. "De verdediging staat", voegde hij er aan toe. "Hoewel we niet in de wedstrijd zaten, hebben we in elk geval vrijwel geen kansen weggegeven."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
32 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden