Van Gaal blij dat Oranje nog een punt pakte tegen Ecuador
DOHA (ANP) - Trainer Louis van Gaal zag na het tegenvallende duel van Oranje met Ecuador (1-1) zeker nog een lichtpunt. "Dat is dat wij niet hebben verloren, maar nog een punt hebben gepakt", zei hij bij de NOS. "Dat is belangrijk. We laten de moed ook niet zakken. We moeten zorgen voor meer balans in het elftal bij balbezit. Daar ga ik aan werken."
"De spelers kunnen het, maar hebben het vandaag niet laten zien", vervolgde Van Gaal. "Ecuador was feller en won elk duel. Dat heeft niks te maken met dat wij niet zouden willen. Iedereen wilde heel graag. De strijdbaarheid zit echter in hun voetbalcultuur. Bij balbezit hadden we er meer tegenover moeten stellen. Dat hebben we niet gedaan, want we raakten de bal veel te vaak kwijt. Daardoor kwamen we in de problemen."
Van Gaal gaat op zoek naar de juiste samenstelling van middenveld en aanval. "De verdediging staat", voegde hij er aan toe. "Hoewel we niet in de wedstrijd zaten, hebben we in elk geval vrijwel geen kansen weggegeven."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
14 uur geleden